reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

UEFI , SSD a instalace win7

TomasOxx (230)|22.11.2014 22:36
Zdravím, mám problém rozchodit desku GA-B85M-D3H s SSD Kingston SSDNow V100 SV100S2 64G a windows 7 (instalacka bez SP).
Spustím instalaci, proběhne taková ta první část instalace po první restart a pak konec, z SSD už se nedá nabootovat a jen se dokola restartuje deska.
Napadá někoho co s tím ?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5013&dl=#ov
Ventero (1280)|24.11.2014 09:09
TomasOxx (230)|24.11.2014 17:01
Tam už jsem koukal, použiju li nějakou zkušební instalaci win 7 sp1, nebo win 8.1 co umí už při instalaci pracovat s diskem v GPT, tak se i v UEFI vytvoří nový záznam pro boot a vše šlape.
Pokud použiju win 7 bez SP1, který neumí/odmítá pracovat s disky v GPT a použije MBR a teď... pokud to zkušebně instaluju na starý disk WD raptor tak to vypadá, že je stím UEFI srozuměno a jede v legacy modu.
Pokud to ale nainstaluju na SSD, tak se UEFI furt o něco snaží, buď se PC několikrát restartuje než naběhne boot, nebo při bootu naskočí BSOD, nebo to taky naběhne normálně... prostě nepředvídatelně a taky se sem tam nemůžu dostat do UEFI, při zmáčknutí del/f2 naskočí nápis entering to setup, ale pak se PC restartuje, občas když už se do UEFI dostanu, tak tam třeba to SSD ani nevidím. Všechny tyhle nepravidelné chyby odpadají, když je SSD provozován v GPT. BIOS desky je aktuální, firmware SSD už taky a nepomáhá nic, víc "legacy" v UEFI pro boot nastavit nejde. Prokousal jsem se až k nainstalování SP1 a všech dalších dostupných aktualizací a ovladačů, ale to náhodné chování při bootu trvá.
Ventero (1280)|24.11.2014 18:18
Jestli není špatný i ten nový firmware nebo přímo SSD ???
TomasOxx (230)|24.11.2014 18:37
Spíš se ta UEFI potvora furt o něco snaží (nevím jak pracuje), nesedí ji SSD s MBR, pri použití GPT si vytvoří nějaký svůj záznam a jede bez chyby. Při MBR se furt o něco snaží i přes všemožné legacy nastavení.
Ventero (1280)|24.11.2014 18:53
A tu rekonstrukci mbr pomocí příkazů jsi přecejen zkusil? To s tím restartem totiž dělají zejména OEM a cracklé W7. Když se to povede, je však zase z W7 původní 30 denní zkušebka.