reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

www.userbenchmark.com jde strance verit?

roamn (295)|31.3.2015 01:50
Jde výsledkům a stránce jako takové věřit co se týče testů? Jsou výsledky +- přesné, nejde o nějaký scam? (jejich progra pro test už jsem si stáhnul a pc jím prohnal).
Jaké jsou na tuto stránku názory v HW komunitě?

Jde mi ted mimojiné o testy disků, viz např. http://ssd.userbenchmark.com/Kingston-SSDNow-V300-120GB/Rating/1892 Jak je možné že jsou tam takové rozdíly? To to nějaký hlupák testoval na totálně zavirovaném počítači, přece nemuzou být mezi stejnými disky až takové rozdíly, viz rychlosti:

Min Avg Max
127 Read 269 500
71.9 Write 110 147
86.3 Mixed 140 204

čím je to způsobeno a jde stránce věřit?
johny__g (6387)|31.3.2015 09:06
Konkrétně u toho V300 to může být tím, že starší verze používaly 19nm Toggle-mode čipy od Toshiby, nové verze 20nm asynchronní čipy od Micronu. Značení stejné, výkon je zhruba poloviční. Tedy ne hlupák co to testoval, ale chytrák v Kingstonu který potichu zkriplil disk a hlupáci je kupují v dobré víře, že je to stále ten původní V300, který ve všech testech vycházel tak dobře.

Co se týče stránky nevím, ale určitě už nikdy nevěřit Kingstonu.
roamn (295)|31.3.2015 16:30
A k té stránce někdo nemá nějaký postřeh? jestli jí jde věřit a jestli ten její benchmark který stahujete není nějaký vir nebo malware atd.? (mám antivirus samozřejmě a nic nenašel ale pro jistotu se ptá).