reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problemy s HTPC

century (7)|9.1.2009 11:03
Dobry den, mel bych par otazek ohledne HTPC.Snad se najde nekdo kdo mi na neco odpovi :)
HTPC je Athlon X2 4850ee, Gigabyte GA-MA78GMP-S2H,Zeppelin 2x1GB 800mhz, Samsung F1 640gb, LG 42lg7000, propojene HDMI > HDMI.

1) Win MCE 2005 vs Win Vista Ultimate
Mohli by jste mi poradit jaky system je vyhodnejsi? Zkousel sem oboje ale nemuzu se nejak rozhodnout

2) Pri zapnuti HTPC s Win Vista a tv je vypnuta tak po zapnuti TV neni videt signal z htpc, musim restartovat htpc a pak je vse v poradku, u XP sem mohl nechat bezet htpc vypnout tv a vratit se zpet a po zapnuti signal byl, u visty vsak neni.

3) Pri prehravani mkv 1080(dark knight) ale i 720(wanted) bylo evidente videt jak se film mirne trha. Kodeky mam ffdshow + halli spliter, mohl by mi nekdo poradit jak je nastavit?

4) Pri prehravani mkv v Bsplayer ve Viste, se po urcitem case jak kdyby zapl sporic obrazovky i kdyz sem ho nastavil na 9999min. A obraz scernal,stacilo kliknout na klavesnici a film jel dal. V WMC sem ho zkusil prehrat prave ted a v batmanovi sel zvuk cca o 3sek driv nez obraz. Divixi jedou dobre i kdyz nektere se taky mirne trhali. Jaky pouzivate prehravac pro Mkv vy?

5) Jaky dalsi soft v HTPC pouzivate vy?

Prikladam fotky reseni me skrine :) Je to focene ted rano s Apple Iphone tak omluvte prosim kvalitu :)

Odhlucneni HDD je udelano z prisavek ktere sem koupil v akvarijnich potrebach a z naplne do Patex pistole :) mechanika je tam jen tak polozona te si nevsimejte :)
IMG_0574.JPG IMG_0575.JPG IMG_0576.JPG IMG_0581.JPG IMG_0578.JPG IMG_0579.JPG IMG_0583.JPG IMG_0577.JPG
mstejska (2912)|9.1.2009 11:25
Tak ja ted nejsem spokojeny a ani jednim software pro televizi. Pokud poustim DVD tak pro to pouzivam iMedian (dodany se skrini a s iMon modulem) TV tuner mam ted vyhozeny ven. Jinak jsem pro tuner zkousel i iMedian, pak i Vista Home Premium Media center, a v obou je prijem nic moc, takze jsem pouzival pro Satelit ProgDVB a DVBDream a pro analogovou televizi soft dodany s TV Tunerem. Ted pouzivam Analogovy tuner v Notebooku a pro ten pouzivam AverTV. Tohle se mi po 3 letech pouzivani zda jako nejlepsi (a nejblbuvzdornejsi)software pro TV tuner.
Dojigiri (1629)|9.1.2009 12:15
Já používám u HTPC kombinaci WinXP Pro (SP3) + MediaPortal. Neni ještě všechno úplně vyladěný, ale jakž takž mi všechno jde (včetně automatickýho probouzení počítače z hibernace pro naplánovaný nahrávání).

U kodeků pro HD jsem s tim dost laboroval, je asi občas obtíž to nějak rozumně nakonfigurovat (např. aby šly k HD filmu i externí titule byl docela porod).
Ne321 (96)|9.1.2009 14:02
[QUOTE=century;204332]Dobry den, mel bych par otazek ohledne HTPC.Snad se najde nekdo kdo mi na neco odpovi :)
HTPC je Athlon X2 4850ee, Gigabyte GA-MA78GMP-S2H,Zeppelin 2x1GB 800mhz, Samsung F1 640gb, LG 42lg7000, propojene HDMI > HDMI.

1) Win MCE 2005 vs Win Vista Ultimate
Mohli by jste mi poradit jaky system je vyhodnejsi? Zkousel sem oboje ale nemuzu se nejak rozhodnout

2) Pri zapnuti HTPC s Win Vista a tv je vypnuta tak po zapnuti TV neni videt signal z htpc, musim restartovat htpc a pak je vse v poradku, u XP sem mohl nechat bezet htpc vypnout tv a vratit se zpet a po zapnuti signal byl, u visty vsak neni.

3) Pri prehravani mkv 1080(dark knight) ale i 720(wanted) bylo evidente videt jak se film mirne trha. Kodeky mam ffdshow + halli spliter, mohl by mi nekdo poradit jak je nastavit?

4) Pri prehravani mkv v Bsplayer ve Viste, se po urcitem case jak kdyby zapl sporic obrazovky i kdyz sem ho nastavil na 9999min. A obraz scernal,stacilo kliknout na klavesnici a film jel dal. V WMC sem ho zkusil prehrat prave ted a v batmanovi sel zvuk cca o 3sek driv nez obraz. Divixi jedou dobre i kdyz nektere se taky mirne trhali. Jaky pouzivate prehravac pro Mkv vy?

5) Jaky dalsi soft v HTPC pouzivate vy?
[/QUOTE]

ad 1) Vista Premium, levnejsi nez Ultimate a pro HTPC naprosto rovnocenna. Vista MCE je sice desive zabugovany, ale XP neni lepsi a dneska uz je problem s podporou, kterou pro MCE rozhodne potrebujes.

ad 2) tam je problem, ze Visty detekuji externi displaye pri bootu nebo pri probouzeni ze sleepu, pokud je zarizeni vypnute, tak se zadny signal neposila. Televize by po zapnuti ovsem mela sama rici Viste, ze uz je zapnuta a sama se spustit. Mne to takhle funguje, ale ja mam mezi zobrazovacem a HTPC jeste receiver.

ad 3) co CPUcko? Je pretizene?

ad 4) zkontrolovat power options jestli se nevypina display pri necinnosti. MKV prehravam normalne MCEckem, mam tam Windows Codec Pack.

ad 5) podporu pro vice displayu, My Movies 2, softwares na zpracovani nahrane TV, ImgBurn a DVD Lab Pro.
Huncut (56)|9.1.2009 14:25
1) Zalezi co chces pouzivat za software. Pokud chces pouzivat Microsoft MCE, tak je lepsi asi Vista, spolu s nejnovejsi aktualizaci MCE Fiji Update (mozna je to jeste v bete, nevim). Pokud chces pouzivat neco jineho, jako treba Mediaportal ktery pouzivam ja, osvedcil se mi spis Windows XP. Na podobne sestaven jako ty sem mel u Vist mnohem vice problemu, napriklad s Hybernaci, ovladaci a nastavenim :-(

3) Zkus CoreAVC. Mam stejny procesor jako ty a chodi s nim vse plynule. Take je dulezite si overit, jak mas nastavenou na graficke karte frekvenci "monitoru", v tomto pripade televize. Mela by byt delitelna poctem FPS prehravaneho filmu, jinak neni video plynule. Pokud tvoje televize zvlada 24p je nejlepsi pro filmy s 24fps nastavit frekvenci 24Hz neprokladane, televize se s tim pak vyporada nejlepe.
Pro mediaportal na to existuje skvely plug-in, ktery pri prehravani videa vzdy zmeni frekvenci aktomaticky na adekvatni hodnotu podle prehravaneho filmu.

4) Tipnul bych to ze mas nekde v nastaveni vypnuti monitoru po urcite dobe.

5) Pouzivam open-source Mediaportal. Byla opravdu OBROVSKA fuska to vyladit a nastavit podle mych predstav aby to fungovalo, ale zato to ted beha paradne. Doporucuju vyzkouset i skvely projekt XBMC, ktery se mi moc libi a neni potreba ho tolik nastavovat.
Nefer (3)|10.1.2009 18:08
ad 2) tak trochu řeším něco podobného, zatím nevím, co by se s tím dalo dělat. Dříve jsem měl CRT televizi a abych ji mohl připojit, potřeboval jsem kompozitní výstup, tak jsem si koupil grafickou kartu. Nyní mám kartu opět připojenou a jedu přes ni. Sice mi nejede zvuk po jednom kabelu, s videosignálem, ale to je jen kosmetický problém. Obraz jesde stále, ať je televize zapnutá dříve, či později... Kdyby se mi to chtělo řešit, tak bych se na to podíval... zatím jsem se dostal jen k tomu, že jsem aktualizoval firmware v televizi a to nepomohlo...
century (7)|12.1.2009 09:25
Diky za tip s prenastavenim te frekvence, vcera sme se divali na Starwars 1080 kde bylo 25fps, tak sem tam soupl 50mhz a film jel krasne, obraz jako vino :)