reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrovana zarizeni

optim (391)|10.3.2009 18:05
Pri procitani rad na zdejsim foru si nelze nepovsimnout jistych stereotypu - jednim z nich je uprednostnovani integrovanych zarizeni jistych znacek. Ackoliv podle tech nekolika malo testu, ktere se mi podarilo objevit, byva vykon/kvalita techto zarizeni tim nejvetsim rozdilem mezi deskami se stejnou cipovou sadou, testovani techto zarizeni se obecne moc pozornosti nevenuje. Dalsim problemem je, ze tyto vysledky nelze generalizovat pro ta sama zarizeni na jinych deskach, protoze kvalita "zadratovani" dokaze s vysledky testu poradne zamavat. Proto me zajimaji Vase zkusenosti s kvalitou integrovanych zarizeni jednotlivych znacek (at uz vyrobcu zarizeni ci desek) nebo odkazy na dalsi jejich testy. Zejmena bych chtel poprosit uzivatele Logout a Richmond, jestli by se mohli k tematu vyjadrit, protoze je mam zafixovane jako ty, co prosazuji "kvalitativni sitovkovou nerovnici" Realtek < Marvell < Atheros.

Jeden z odkazu, o ktere se opiraji moje dosavadni zavery - Gigabyte s RTL8111C PCI-E sitovkou dokaze porazit Asus s Marvellem 88E8056, zaroven ale u jine desky mit skoro 50% zatizeni C2D pri zatizeni sitovky. Pokud si projdete ostatni testy desek, tak narazite na podobne prekvapive vysledky.
Intri (3490)|10.3.2009 18:15
Lidi tady na fóru mluví z vlastní zkušenosti, ale je stále potřeba myslet na to, že jsou to stále normální lidi s normálními příjmy a hadrware, o který na tomto fóru jde především, se nedá stáhnout z internetu. Nikdo tady nemůže mít komplexní zkušenosti se všemi výrobci hardwaru a se všemi jejich modely.

Osobně třeba taky rád doporučím notebooky od Dellu nebo HP, protože od ostatních vím, že jsou dobré, zatímco sám mám jen zkušenosti s Toshibou a Acerem. Jde o sdílení zkušeností a razení na základě těch vlastních, případně na základě získaných vědomostí. Když to zase vztáhnu na sebe, třeba o noteboocích od FSC jsem neslyšel moc dobrého ( prý se velmi často reklamují ), a tak prostě na toto možné riziko upozorňuju i já.

I o tom je diskuze, aby se střetli lidi, kteří mají různé názory a podělili se o své zkušenosti.
optim (391)|10.3.2009 18:27
Jasne, ale napsat "je to takovy bo duvod" je neco jineho nez "je to takovy". ;-)

Nadto mi toto tema prijde pomerne opomijene, protoze testy desek jsou vetsinou jen testy chipsetu (ve hrach ci jinych zevseobecnujicich testech) a o kvalite integrovanych zarizeni (kde jsou rozdily bezne v desitkach procent) se nedovim obvykle nic.
Logout (4018)|10.3.2009 19:25
V každym případě jsem rád, že se todle téma otevřelo. Mě by třeba zajímalo, jakej je rozdíl i mezi jednotlivejma Realtecovejma síťovkama (typ končí na A, B nebo C, taktéž zvukovky - tam asi na zadrátování záleží hodně).
Jinak na svý marvell síťovce na desce gigabyte jsem dosáh nejvšětšího průtoku dat tušim 114MB za sekundu (test netio). Kvalitu svý int. zvukovky posoudit neumim, protože tak dobrý uši ni repráky nemam.
optim (391)|10.3.2009 21:01
Tak Realtek podava aspon jakys takys informace o svych cipech, to Marvell se treba k 88E8056 ani nehlasi (ma tam sice neco o 88E8057, ale to mi moc nepomuze) a o 88E8001 rika jen, ze je to PCI sitovka (vykon by odpovidal). Pokud tedy cerpam od Realteku nejaky zakladni informace o RTL8111B/C/D, tak evolucne se zlepsuje podpora nejakych MS API pro psani ovladacu vzdy pro novou verzi jejich OS, moznosti delegovat starosti s ramcema/paketama na logiku cipu (pocitani checksumu, pridavani hlavicek apod.) a implementuji nejake mechanizmy na usporu energie. O RTL8112, ktere ma na novych deskach Asus, tam nic neni.
optim (391)|31.3.2009 20:20
Diky jednomu odkazu v Richmondove postu jsem objevil par testu sitovek, ktere se zdaji porovnatelne. Pro oziveni tematu a podporeni me teorie z prvniho postu sem prepisi jejich vysledky ..

Gigabyte GA-EP35-DS3_________Realtek RTL8111____________________10.13__167
ASUS Rampage Formula________Marvell 88E8056____________________10.06__199
Gigabyte GA-X48-DS5__________Realtek RTL8111C___________________10.04__191
ASUS P5K SE/EPU_____________Atheros Attansic L1__________________10.03__202
MSI K9A2 Platinum____________Realtek RTL8111B____________________9.64__246
ASUS M2N32 WS Professional___nVidia (PHY Marvell Alaska 88E1116)____9.69__289

Sloupce deska, sitova karta, propustnost v MB/s, latence v µs, testovano na 10Mbit switchi, detaily v odkazech

Vysledky jsou opet vsechno, jen ne predvidatelne.
optim (391)|27.11.2009 18:34
Intel P55 PCH MAC + Intel 82578DC PHY na desktopove desce. Toto reseni pouzivaji na alespon jedne ze svych P55 desek Intel, DFI a Biostar.