reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím pomooc!,asi řádí UFO Wi-Fi

maarkii (292)|16.12.2009 21:30
Měl jsem problémy s půl až minutovými výpadky netu i několikrát za hodinu.Po trasování a pingu zjištěn zřejmý problém s výpadky AP jednotky OvisLink 1120.
Poskytovatel připojení mě osobně přijel vyměnit a nakonfigurovat "novou" jednotku AP OvisLink 5460,bohužel "nová" jednotka byla již použitá předtím někde jinde.Další bohužel nastalo,že poskytovateli připojení právě ve chvíli kdy u mě zprovoznoval AP spadla páteřní sít mezi dvěma městy a net tedy nešel vyzkoušet,pouze pingy na AP a uzlový společný bod a ty krátkodobě šly.Během cca dalších dvou hodin nastaly opět ty samé výpadky jako před výměnou AP Ovis,a to daleko častěji.
Pingal jsem ted nejbližší IP(jedna nová na 1.místě mě tam po "novém" AP přibyla)
A právě jen ta IP na 1.místě nemá žádné výpadky.Při starém AP se výpadky projevovali hned na 1.místě IP.
Než jsem ted dával pingy(na "nové" AP),myslel jsem že už může být vadná jen integrovaná LAN karta v základní desce.Ale ten ping OK na 1. místě to jasně popírá.
Už fakt nevím co mám dělat,nechci platit dvakrát za stejnou práci,aby se nakonec neukázalo že mám vadnou základní desku v PC-integrovaná LAN.
Je přece divné,aby se stejná vada objevila u sice použitého ale jiného AP....
Pabler (425)|16.12.2009 23:29
Skor sa domnievam ze problem bude v niecom inom, ...
tipnem si .... pripojenie cez wifi antenu na pochybnu vzdialenost pripadne so stromom v cestke k vysielacu. ...

Aspon teda odhadujem, ze mas pripojenie pomocou anteny, ... lebo to nikde nespominas.

na zariadenie sa zrejme nedokazes bez znalosti hesla poskytovatela prihlasit aby si ten signal zmeral.
No jednu vec spravit mozes, ...
otvor si konzolu a zadaj prikaz
ipconfig /all

pokial ti adresu prideluje ten ovis cez dhcp automaticky, tak skus pingat adresu ktora je pri vypise z ipconfig uvedena ako brana
najlepsie aj s parametrom -t
ping xxx.xxx.xxx.xxx -t

otvor si dalsie konzolove okno a tam zadaj ping http://www.google.cz -t

nehaj to bezat a az sa objaví vypadok tak nakukni ci ti prestali odpovedat oba alebo len jeden a sice ten s googlom
ak tomu bude tak, tak problem u teba nebude ...
maarkii (292)|17.12.2009 00:03
vyzkoušel jsem ty pingy a IP "výchozí brána" funguje pořád(je stejná IP jako trasování přes jyxo.com,kde byla ale uvedena na 1.místě a dle doporučení z cca před 14dny tady je to současně můj nejbližší spoj-bod či jak to mám nazvat)
Samozřejmě googl vykazuje výpadky,stejně jako když jsem předtím zadal 2.v pořadí IP z trasování jyxo.com.
Uzel-centrální bod celé Wi Fi místní obecní sítě mám cca 40M a je k tomu shluku antén od mé čtvercové 10x10CM antény přímá viditelnost.
Jak mám poskytovateli připojení dokázat,že problém je na jeho straně-fyzicky???
Dělaj ze mě blbce,pinkají si spojení z jejich strany a prý vše funguje a problém mám já se svým AP Ovis atd.
Pomůže vyfotit monitor s pingy IP adres a bude u foto i datum a čas??
Protože jestli přijedou a předtím "něco porejpaj" ve své síti a pak ze mě budou dělat zase blbce,protože spojení samozřejmě po jejich pro mě neviditelném zásahu bude funkční...
maarkii (292)|17.12.2009 00:18
Posílám fota trasování a pingů
linka 001.jpg linka 002.jpg linka 003.jpg linka 004.jpg
speedsnail (4876)|17.12.2009 01:32
Ten ping 1ms je odezva routeru. takže v síťovce nebo obecně v PC to evidentně neni. Další adresa s výpadkama.. pokud je i AP jejich, rozhodně je to pouze a jen jejich problém. A to buď v samotném zařízení a nebo (a to je pravděpodobnější) v kvalitě signálu (překážky, vzdálenost, rušení.. atd).
maarkii (292)|17.12.2009 08:10
AP je asi určitě moje,je to v trasování i napsáno,že ten "nový" AP je zapůjčen, a od předchozího poskytovatele(kterého následně dnešní poskytovatel koupil)mám ve smlouvě napsáno odkup zařízení AP.
Přímá viditelnost antén a vzdálenost 40M,dá se vůbec splést o tak velký úhel natočení mé antény,aby tam byly takové výpadky?Koukal jsem na "nové"AP během výpadků a svítí stejné diody jako když sít je OK,AP se neresetuje ani nic jiného.
Kdo zodpovídá za tu cestu z mé antény k jejich anténě?Pokud je to špatnou elevací antén,budou zase tvrdit,že byla má anténa špatně natočená.Samozřejmě mám wi fi 4 roky a nikdy jsem neměl potřebu hýbat s anténou,proč taky když spojení fungovalo.
Nemůže být vadná má anténa?Ale myslím,že anténa bud jde nebo nejde vůbec a nemůže snad dělat ty krátkodobé výpadky(anténa sama o sobě bez vlivu elevace)
A mimochodem ty neustálé výpadky trvající více jak měsíc(vše oznámeno email i telefonicky poskytovateli již před měsícem)mě odpálily staré AP,protože prý tyhle stařší typy při poklesu přenášených dat pod určitou úroven provedou automatický reset-restart a když tohle muselo AP povádět x tisíckrát,tak nakonec kleklo.Takže budu požadovat po poskytovateli bezplatnou náhradu za obdobné AP.
EditorPO (2819)|17.12.2009 10:19
Nemas doma nahodou este nejake ine zariadenie okrem toho OvisLink 5460? Nejaky router?
Pabler (425)|17.12.2009 13:15
Dobre napis nam prosím ako to presne vyzera ....
Moj odhat bude

PC -> Kabel -> OvisLink -> Antena -> Poskytovatelov pripojny bod.

v takomto prípade, pokial odpoveda ta ipcka 192.168.100.252 (co je default ovislinku) no hned ta dalsia 192.168.7.254 (co bude zrejme uz AP poskytovatela na stoziari alebo kde to maju) tak je problem:
a) Spojenie tvoj router ich AP, ... ci uz nekvalitnou antenou alebo vadou na zariadeni
b) Maju na tom APcku proste privela ludí a nezvlada im to ....

pokial mas moznost ak mas heslo na ten svoj router a je to rovno aj ten na ktory je pripojena antena,
tak sa skus cez prehliadac prihlasit na 192.168.100.252
zobrazí sa obrazovka s rezimami, tam budes vidiet WISP, klik na SETUP, a zbadas tam nazov siete (ten si zapametaj) a vela toho aj SiteSurvey - prehlad sieti, klik nech sa otvorí (vo vypise pohladaj tu siet ktoru si si mal zapametat) a zisti aka je kvalita signalu, (predposledne cislo).
Hodnoty zhruba:
14-25 dB -- Velmi nekvalitne spojenie vypadky viac menej nutne
26-40 dB -- Uz lepsie, dostacujuce pre mensie datove toky
40-50 dB -- Dobra kvalita
50-60 dB -- Vynikajuca kvalita
Viac ako 60 -- ideal alias "signalu na kasu"
hl.hl (1387)|17.12.2009 13:55
Nevim, jestli jsi uz kontroloval, jestli nekdo nepouziva pobliz stejny kanal na kterem bezi ten AP na ktery se pripojujes. To by mohlo vysvetlovat proc to zacalo delat pred mesicem, ale na druhou stranu, toto by si mel ohlidat ten provider, aby se mu na ten kanal nesral nekdo novy.
maarkii (292)|17.12.2009 15:13
Tak jsem opět u PC.Dnes ráno jsem měl hovor s poskytovatelem a prý snad konečně technici nastavili vše v místní síti jak má být...uvidím,zda to za chvíli nebude opět padat...
Samozřejmě jsem paní vysvětlil,že to urguji po několikáté a technici mě včera vyměnili AP za své a sít mě cca za hodinu opět padala,takže selským rozumem vada není na mém PC - LAN kabelu - mém vyměněném AP.Tak uvidím zda to zase nebude padat,měl jsem vždy dojem že to padá až za cca půl až hodinu od zapnutí PC,jako by se "něco" zahřálo a začalo resetovat...ale až tak jsem to časově nesledoval.
Zkusím vyzkoušet radu Pablera.
maarkii (292)|17.12.2009 18:07
Tak díky Pabler a i všichni ostatní.Net ZATÍM běží bez probléma.Zjistil jsem si číslo -kanál mé sítě a žádný jiný stejný kanál-číslo se mě nezobrazil a síla signálu je 70-73,takže výborná kvalita.ALE samozřejmě jsem číslo kanálu a sílu signálu zjištoval ted odpoledne,ale JAKÁSI úprava poskytovatelem proběhla dálkově již ráno(po mé tel.urgenci)
Jinak jsem zjistil dle výpisu okolních dosažitelných wi-fi sítí,že zřejmě soused má svou soukromou sít,síla jeho signálu u mě 50!!!(navíc v názvu sítě má své málovyskytující se jméno),takže pokud soudruh soused nebo soudruzi technici mého poskytovatele měl-i ještě ráno nastavený stejný kanál...!
Nebo soudruzi technici zkrátka zase něco špatně poštelovali a hloupému zákazníkovi tvrdili "že u nich na zařízení je vše OK a pingá jim to o 106.... )))