reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nVidia ION - problém s přehráváním full HD

scratchy27 (315)|21.3.2010 18:51
Zdar všichni, nenajde se tu někdo kdo by uměl poradit proč se na PC s nVidia ION deskou šíleně seká MKV ve full HD?
Pořídil jsem si novou desku IPX7A-ION s Atomem 330, přidal 2GB 800Mhz DDR2 a nainstaloval WIN7 Ultimate x64. Stáhnul jsem aktuální ovladače od nVidie a po "systémové" stránce není s kompem žádný problém. Svižné reakce, zkoušel jsem i nějaké starší hry a docela pohoda.
Protože však komp má fungovat jako htpc, tak jsem nainstaloval Matroska Pack a stáhl jak MediaPlayer Classic, tak VLC player. Nicméně přehrávání Full HD MKV je hrozně trhané i když vytížení procesoru je jen cca 40% při přehrávání ve VLC (u MPC pak kolem 60-ti %).

Druhý komp (NB) který má pravda trošku lepší konfiguraci jsem instaloval úplně stejně a full HD přehrává bez problému :-(

Nevíte kde by mohl být zakopaný pes?

Díky
kukmaster (35)|21.3.2010 19:47
A nevyužívá to přehrávání jen jedno jádro? Doufám že mě tady za to někdo !!!neukamenuje!!!... nevim jak na tom je vykonově atom...
Gouranga (699)|21.3.2010 20:02
ano, pri prehravani videa se obvykle pouziva jen jedno jadro.
pro akceleraci videa pres GPU je nutny "vynutit" neco jako DVXA nebo neco takovyho

myslim, ze v tomhle by to melo bejt nastaveny - je to to EVR. nekde na netu urcite najdes nakej navod ohledne tohohle problemu.

tady je o tom naka zminka...
http://forum.lowyat.net/topic/829582

tady primo navod
http://forum.lowyat.net/index.php?showtopic=797530
Richmond (8084)|21.3.2010 20:05
Pokud se nemylim tak akceleraci mkv zvlada snad jen CoreAVC, VLC player apod. pouzivaji cpu, nikoliv grafiku...
kukmaster (35)|21.3.2010 20:11
Když se podívám do PowerDVD tak tam je možnost akcelerace videa pomocí ATI Avivo... Individualně se tam asi nastaví akcelerace podle toho jakou tam mas grafiku.
Gouranga (699)|21.3.2010 20:16
tak jeste mensi vyzkum - 9mbit/s 1080p h264

a navic akcelerace pres grafiku je videt vlevo dole. kdyz video neni akcelerovany, tak tam to DXVA chybi
zatizeni jednoho 3GHz jadra asi 24%, takze atom by to snad mel zvladnout..

jeste jedna varianta, ikdyz trochu hrozna - kdyz jsem si driv HD videa (720p) poustel na horsim pocitaci (Athlon XP 3000+ s Ati 9800 to fakt nezvladal), tak jsem si je proste preved na xvid (trochu pri tom zvysil bitrate (dvojnasobek :)) a ono to jelo lip, ikdyz u tohohle by to asi moc neslo, protoze xvid ma snad jen 10mbit max.
scratchy27 (315)|22.3.2010 08:57
Tak už to jede, stáhnul jsem si (podle Gouranga) Media Player Classic HomeCinema a nastavil Output videa na EVR Custom (tahle volba v Media Player Classic chybí) a už to jede jak po másle a vytížení CPU se pohybuje mezi 30-40% :-)

EDIT : tak beru zpět vytížení CPU je kolem 15-ti % zapoměl jsem, že ke kompu teď přistupuji přes logmein, který si bere dalších 15-20%
psouky (1)|3.5.2010 13:11
Dobry den, mam desku Zotac IONITX-F, 2GB ram, win 7 home prem 32bit.A mam take problem s prehravanim full hd videa. Nevi nekdo jestli je treba zapnout u ION pc nejakou hardwarovou akceleraci nebo je problem pouze u software. Diky.
DrZelenka (2491)|3.5.2010 17:45
[quote=psouky;372480]Dobry den, mam desku Zotac IONITX-F, 2GB ram, win 7 home prem 32bit.A mam take problem s prehravanim full hd videa. Nevi nekdo jestli je treba zapnout u ION pc nejakou hardwarovou akceleraci nebo je problem pouze u software. Diky.[/quote]

Preecti si cely tento thread a hned budes vedet.