Gigabyte Z97X-Game Plus: herní deska střední třídy

Gigabyte Z97X-Game Plus: herní deska střední třídy
, , aktualita
Za pár týdnů se jedním z hlavních témat stanou základní desky s LGA 1151 pro Skylake, ovšem to výrobcům nezabraňuje, aby stále přinášeli na trh nové modely s LGA 1150 pro Haswell a případně i Broadwell. Nyní je to Gigabyte.reklama
Gigabyte Z97X-Game Plus je základní deska, která se má zařadit do střední třídy s pořizovací cenou kolem 150 dolarů. Zaútočí tak na desky jako Asus Z97-Pro Gamer a zvolila si černo-zelené barevné schema, přičemž oblast s audio obvody má originální šrafování. Dokázal ale Gigabyte přijít s něčím opravdu novým a neotřelým?

Však herní desky mají v poslední době celkem předvídatelnou výbavu, která se skládá především z ethernetového kontroleru Killer řady E2200 a herního audia s kodekem Realtek ALC 1150. V prvním případě je to pravda i v tomto případě a v tom druhém to není jasné, ale nejspíše to také bude tak, protože je zmíněn kodek s odstupem signálu od šumu 115 dB, což sedí právě na onen Realtek. Gigabyte pochopitelně nabízí celé audio řešení Amp-Up s kvalitními kondenzátory a také operačními zesilovači pro sluchátka.
- klikněte pro zvětšení -


Deska je dále vybavena osmifázovým napájením procesoru a také třemi sloty PCI Express 3.0 x16, jež se mohou mezi sebou podělit o 16 linek, takže mohou pracovat v režimech x16/-/- nebo x8/x8/- a nebo x8/x4/x4. Pak tu jsou ještě tři PCI Expres 2.0 x1 a jeden PCI. Pro úložná zařízení je připraven jeden slot M.2 (10 Gb/s) a pak ještě šest SATA 6 Gb/s, z nichž dva mohou být využity rozhraním SATA-Express 10 Gb/s. Na desce také můžeme vidět, že je vybavena hlavním a záložním BIOSem, ale jinak nemá žádnou výbavu, na niž by se slušilo upozornit.

Zdroj: techPowerUp

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik