InFocus 4K MondoPad Ultra: 70" konkurence pro Surface Hub

InFocus 4K MondoPad Ultra: 70" konkurence pro Surface Hub
, , aktualita
O společnosti InFocus často neslyšíme, ale víme, že jde o výrobce počítačů, který se nyní rozhodl vytvořit konkurenci pro samotný Surface Hub od Microsoftu. Jedná se o 70" model 4K MondoPad Ultra.reklama
Surface Hub můžeme označit za interaktivní tabule, které mají široké využití, ale rozhodně neslouží primárně pro zábavu či dokonce hry. Jako elektronická zařízení nahrazující tabule se budou hodit do firem a do vzdělávacích institucí, takže není divu, že hned první obrázek zachycuje, jak pracovnice vysvětluje ostatním něco velice důležitého o kreditních kartách a kvartálech. Bezpochyby jde o geniální nápad, který má už po půl roce generovat zisk.

Společnost InFocus vymyslela svůj 4K MondoPad Ultra tak, aby zapadl přímo mezi nabízené Surface Hub, neboť ty jsou k zakoupení v 55" a 85" podobě, zatímco InFocus nabízí 70" interaktivní tabuli s kapacitní dotykovou vrstvou a rozlišením 4K. Nejde tedy o polohovací zařízení založené na IR, ale o stejnou technologii, kterou používají dnešní tablety či telefony. Nicméně takový Surface Hub dokáže najednou detekovat až 100 dotykových bodů, přičemž MondoPad má maximum 16, ale to by snad mělo stačit, však není třeba, aby displej otlapkávala celá konferenční místnost najednou.

InFocus MondoPad ale využívá moderní hardware v podobě procesoru Intel Core i7-6700T z generace Skylake (Surface Hub mají Haswell), čipsetu Intel Q170 s technologií vPro a standardně se dodává s 256GB SSD, podporou AirPlay a Miracast a verze INF7023 má předinstalovány Windows 10 Pro. K dispozici je také řada příslušenství, jako jsou extra kamery, mikrofony, reproduktory, dálkové ovladače, stylusy, komunikační adaptéry pro videokonference, stojany a montážní kity.

Nový 70" MondoPad Pro bude k dispozici od října s cenou 14000 dolarů, která jej také řadí mezi 55" a 85" Surface Hub, které přijdou na 9000 a 22000 dolarů. Společnost InFocus také už dříve vypustila na trh MondoPad AiO PC s úhlopříčkami mezi 57 a 85 palců, takže toto není její první podobný počin.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře