Intel začne testovat domácího robotického lékaře

Intel začne testovat domácího robotického lékaře
, , aktualita
Společnosti Intel Labs China a Meridian Medical Network se dohodly na tom, že začnou s testováním prototypu domácího robotického lékaře, který využívá také známou technologii Intel RealSense (mimo jiné).reklama
Intel RealSense u tohoto robota slouží pro zajištění interakce s člověkem, přičemž ta má být pro něj co nejvíce přirozená, neboť se počítá především s nasazením robota v domácnostech starých lidí. Robot je dále vybaven sadou různých čidel a pohybovým aparátem, což mu zajistí možnost volně se pohybovat po domácnosti, lokalizovat svého majitele pomocí rozpoznávání obrazu, poskytnout první pomoc nebo ji alespoň přivolat. Obě strany, čili společnosti Intel Labs China a Meridian Medical Network budou testovat prototyp robota v kontrolovaném prostředí a hledat cesty k tomu, jak vylepšit jeho schopnosti.

Čínské Intel Labs mají ve své smlouvě také požadavek na výrobu dalších prototypů tohoto robota a dále také referenční řešení pro hardware a software a zajištění technické podpory. Firma Meridian je odpovědná hlavně za sběr a analýzu uživatelských dat, zajištění aplikací a služeb pro uživatele během testování a za zlepšování funkcí na základě zpětné vazby. V budoucnu se má hotový robot postavený na testovaném prototypu dostat do desítek milionů domácností.

Krom technologie Intel RealSense se zde uplatní také procesory Intel Core, platforma Intel Edison a také technologie Intel WebRTC. Tato výbava zajistí, aby robot rozpoznával své okolí i lidský hlas, takže bude moci se svým majitelem mluvit. Při komunikaci mu poslouží také dva displeje. 3D kamera může majitele sledovat a robot se díky ní bude učit, jaké má zvyky a i to mu může pomoci zjistit, že se děje něco neobvyklého. Nebude se ale spoléhat pouze na své možnosti a v případě potřeby přivolá pomoc, a to třeba na základě abnormálních fyziologických parametrů nebo výsledků ostatních čidel snímající okolní vlhkost, teplotu, atd.

Robotičtí lékaři se rovněž stanou součástí Internetu věcí a i díky tomu mohou starší generaci pomoci s použiváním moderní elektroniky. Ve snaze o diagnózu problémů mu tak nebude sloužit jen jeho vlastní hardware a software, ale celá cloudová služba pro zpracování velkých dat (tzv Big Data). Zkrátka budou v domácnostech miliony robotů napojených na centrální servery, což zní jako klišé základ akčního sci-fi dramatu.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik