www.svethardware.cz
>
>

Kouzla Industrial Light & Magic: jak se tvoří triky pro Star Wars?

Kouzla Industrial Light & Magic: jak se tvoří triky pro Star Wars?
, , aktualita
Industrial Light & Magic je studio, které je pevně spjato s Georgem Lucasem a jeho sérií Star Wars. Nyní se můžeme podívat na video, které odhaluje vznik moderních filmových triků, jež vznikly pro nejnovější díly této ságy.reklama
Industrial Light & Magic není nic menšího než legenda v oblasti filmových triků. Toto studio založil již v roce 1975 právě George Lucas jako divizi Lucasfilmu. Od svého vzniku vytvořilo trikové scény pro stovky filmů, jako je série Indiana Jones, Harry Potter, Jurassic Park, Back to the Future, Transformers, Men in Black, E.T., Mission: Impossible, Avatar a mnoho dalších. Nyní jde pochopitelně především o počítačové triky včetně kompletně renderovaných postav, objektů a scén. My se můžeme v kratším videu podívat na to, jak vznikají scény pro Star Wars: The Force Awakens.

Tento první díl nové várky Star Wars z předchozího roku režíroval J.J. Abrams, který se chtěl spoléhat na počítačem generovanou grafiku jen tam, kde to bude nutné. Jenomže ve filmu takovéhoto ražení je to nutné velice často, když má jít o podivné mimozemské postavy, vesmírné lodi, superzbraně schopné ničit světy a epické bitvy. Právě zde nastupují pánové a dámy z ILM.


Právě samotné studio nyní zveřejnilo čtyřminutové video, které v krátkosti ukáže, jak některé triky postupně vznikaly. Podobná videa vypouští do světa také tvůrci seriálu Game of Thrones, kteří ale využívají služeb studia El Ranchito. Můžeme se tak podívat, jakým způsobem vznikly scény se vznášedly, která ve skutečnosti mají podvozek, jak byl vytvořen havarovaný Destroyer na písečné planetě Jakku, postava prostorově náročného humanoida, interiér velkých lodí Impéria i s Tie Fightery a celé letecké a bojové scény, na nichž není reálného v podstatě nic. Jde tak o výsledky mnoha hodin práce 3D modelářů, které často na filmovém plátnu v divokých prostřizích ani nepostřehnete.

Zdroj: YouTube

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek