www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft zintenzivňuje marketingovou podporu své sociální síti Yammer

Microsoft zintenzivňuje marketingovou podporu své sociální síti Yammer
, , aktualita
Yammer je firemní sociální síť, která vznikla jako produkt stejnojmenné společnosti v roce 2008. Postupně si nacházela své zákazníky, až ji v roce 2012 koupil Microsoft. Ten nyní zintenzivňuje své snahy na její prosazení v podnicích.reklama
Microsoft koupil aplikaci Yammer před téměř čtyřmi lety za 1,2 miliardy dolarů. Od té doby se ji snaží prosazovat u svých zákazníků. Intenzita podpory Yammeru kolísá, ale aktuálně docela nabrala na síle. Pokud jste s Yammerem nepřišli do styku, představte ji jako jakýsi podnikový Facebook. Mimochodem, právě samotná společnost Facebook se svou aplikací Facebook at Work je zřejmě tím hlavním důvodem, který teď popohnal Microsoft k intenzivnějšímu protěžování Yammeru.

V červenci 2014 byl vývojový tým Yammeru začleněn do týmu pro vývoj Office 365 a začala těsnější integrace s ostatními aplikacemi rodiny Office. Microsoft se postupně snaží přetvořit Yammer v nástroj pro týmovou spolupráci a stále těsněji ho provazuje se svými dalšími aplikacemi. Například propojuje Yammer se Skypem pro firmy, tak aby šlo plynule přepínat mezi komunikací v rámci Yammeru a hovory a videohovory na Skypu. Také propojuje Yammer více s cloudem, třeba s úložištěm OneDrive.


Yammer - podniková sociální síť


Pokud vám vrtá hlavou, v čem může být Yammer (nebo samozřejmě jakákoli jiná podobná aplikace) přínosný pro podnik, tak na úplně obecně psychologické úrovni se dá říct, že zefektivňuje a zřejmě může i zintenzivňovat interní (nejen) pracovní komunikaci. Větší intenzita vzájemných kontaktů může také zlepšovat vzájemné vztahy na pracovišti, což vede ke zlepšování klimatu v celé organizaci. Lepší vztahy a klima pomáhají zlepšovat pracovní výkon, což je v psychologii práce dobře teoreticky vysvětleno i prakticky doloženo.

Z hlediska řízení znalostí se dá říci, že podniková sociální síť může napomáhat tomu, aby se problémy dostávaly k těm specialistům, kteří mají nejvhodnější potenciál a znalosti (vědomosti a dovednosti) pro jejich řešení. Druhá možnost je, že se po sociální síti mohou sdílet specifické znalosti (vědomosti, pracovní postupy a know-how) i mezi geograficky vzdálenými lokalitami. Jak lepší komunikace, tak efektivnější sdílení a řešení problémů se odehrávají horizontálně, vertikálně i diagonálně napříč organizační strukturou. V jistém smyslu tak dochází k bourání hierarchií a „zplošťování“ organizační struktury.

Tak teď už zbývá dodat, v čem spočívá intenzivnější prosazování Yammeru ze strany mateřské společnosti. Microsoft začíná od včerejška defaultně zapínat Yammer všem oprávněným komerčním uživatelům Office 365. Tento proces bude probíhat po dobu několika měsíců. Upřímně řečeno, nejsem si jist, že zrovna tohle bude stačit.

Být na místě Microsoftu, tak bych především zdůrazňoval přínosy podnikové sociální sítě pro mateřskou organizaci, které jsem byť velmi stručně popsal výše. Domnívám se, že řadě podniků nedochází, že interní sociální síť není jakýsi Facebook na hraní, ale moderní a seriózní pracovní nástroj – navíc s velkým potenciálem.

Trochu mám pocit, že Microsoft poslední dobou, když chce prosadit nějaký svůj softwarový produkt (ano, myslím na Windows 10), tak začne vnucovat zákazníkům jeho instalaci, místo aby vysvětlil jeho silné stránky a jeho přínos uživateli. Ale to je jen taková kousavá poznámka na závěr.

Zdroj: ZDNet
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře