www.svethardware.cz
>
>
>
>

NZXT CAM 2.0: bohatý monitorovací software

NZXT CAM 2.0: bohatý monitorovací software
, , aktualita
Společnost NZXT soustředící se především na výrobu počítačových skříní a chladičů si tentokrát připravila druhou verzi softwaru CAM, který je určen k monitorování práce a stavu počítače. Vybaven je mnoha funkcemi, na něž se v krátkosti podíváme.reklama
NZXT CAM 2.0 patří tedy mezi monitorovací utility, které uživatele zpravují o teplotách, taktech, spotřebě, vytížení a dalších údajích týkajících se jeho počítače. CAM také monitoruje a ukládá údaje o síťovém provozu, využití úložných zařízení a v nové verzi přibyly také podrobné informace o našem CPU a GPU, hodnotách napětí na základní desce, údajích systému S.M.A.R.T. a další. Jde přitom o freeware, který si můžete stáhnout ze stránek NZXT a k dispozici jsou i verze pro Android a iOS.

CAM 2.0 slibuje také různé možnosti nastavení a přizpůsobení uživatelského rozhraní. Můžeme jej také nechat monitorovat hodnotu FPS, využití a teploty CPU a GPU v průběhu hraní na PC nebo i na mobilu či tabletu. Výhodu pak mají ti, kteří využívají modul GRID+ nebo chladiče Kraken od NZXT, protože ty dokáží se CAM 2.0 spolupracovat. V květnu má pak přijít vylepšená verze pro OS Android, která umožní na dálku zmíněný hardware ovládat.

Software nám tedy nabídne:
 • HDD S.M.A.R.T data – monitorování stavu a kondice pevných disků či SSD
 • RAM – informace o operační paměti (takt, časování, atd.)
 • Základní deska – informace o desce, hodnoty napětí, teploty a připojené ventilátory
 • CPU – typ procesoru a informace o něm
 • GPU – typ GPU/grafické karty a relevantní informace
 • Pop-out view – různé informace vyskakující na obrazovce
 • Zobrazení min/max hodnot, lze resetovat v průběhu benchmarkován
 • Zobrazení FPS (overlay) ve stylu FRAPS (min/max/průměr)
 • Rozlišení obrazovky
 • Využití RAM
 • CPU/GPU - teploty, zátěž, informace o chlazení
 • Zapnuté funkce grafiky (V-Sync, antialiasing, atd.)
 • Možnost nastavení fontu, barvy a pozice informací (overlay)
 • Jemnější nastavení v profilech pro ventilátory
 • Možnost vytvořit tři profily celkového nastavení
 • Nastavení barvy uživatelského rozhraní, modulární zobrazení, nastavení vlastního pozadí (obrázky)

Nový software od NZXT nám tedy může nahradit utility jako CPU-Z, GPU-Z, Core Temp, SpeedFan, atp. Jestli to dokáže, můžete ostatně snadno zjistit sami, stačí si stáhnout cca 25MB instalační soubor.

Zdroj: TZ NZXT
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře