www.svethardware.cz
>
>

Obamově vládě už tolik nevadí osobní šifrovaná data

Obamově vládě už tolik nevadí osobní šifrovaná data
, , aktualita
V posledních letech velice často probírané a kontroverzní téma se týkalo šifrování osobních dat. Jiný názor na ně měli politici, bezpečnostní služby a také novináři a samotní uživatelé. A nyní to vypadá, že v Obamově vládě nastala změna.reklama
Zákonodárci a bezpečnostní orgány ve Spojených státech měli možnost šifrování dat za zbraň, kterou mohou využít teroristé nebo třeba pedofilové k očividným účelům. Je to ale rovněž způsob k ochraně osobních dat, která nutně nemusí být závadná a někteří mohou využít šifrování k tomu, aby se vyhnuli sledování ze strany státních orgánů. Čili řada hlasů připomíná, že jde o důležitý nástroj pro lidi žijící v represivním státním zřízení.

Obamova vláda přitom dosud proti možnosti šifrování osobních dat bojovala, respektive žádala, aby měla možnost takové šifrování snadno prolomit. To by znamenalo, že by šifrovací standardy povinně musely mít zadní vrátka. Argument byl přitom jasný: jde o národní bezpečnost. Nyní však vláda změnila svůj přístup, i když základní myšlenka zůstala stejná. Bylo totiž oznámeno, že vláda nebude útočit na mezinárodní standardy pro šifrování dat.

Mark Stroh, mluvčí Bílého domu, k tomu poznamenal: "Aktivně spolupracujeme se soukromými společnostmi, abychom se ujistili, že ty chápou význam národní bezpečnosti, ochrany veřejnosti a hrozby, kterou přináší zneužití produktů a služeb pro šifrování". Dále však dodal: "Nicméně, naše vláda se nyní nechystá tento problém řešit na legislativní úrovni".

Společnosti zabývající se šifrováním dat přitom poukazují na to, že zadní vrátka v moci vlády USA by celkově usnadnily možnost prolomení ochrany. Navíc připomínají, že v poslední době byla ochrana dat samotnou vládou USA přímo otřesná, čímž poukazují především na případ Edwarda Snowdena, který v roce 2013 vynesl ven mnoho vysoce tajných dokumentů a nedávno přímo z Bílého domu unikly záznamy čtyř milionů lidí. Jejich hlavním argumentem je tedy zřejmý: pokud vláda USA nedokáže chránit vlastní data, jak může chránit data jiných?

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek