www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sociální média budou více zasahovat proti extremistům

Sociální média budou více zasahovat proti extremistům
, , aktualita
Teroristické útoky z poslední doby ukazují stále více na to, že svůj podíl na nich mají i sociální média jako Facebook, Google+, Twitter a další. Ty jsou tak žádány, aby vystupňovaly svůj boj proti extremistům.reklama
Sociální média jsou otevřený svět pro různé názory, a to i pro aktivity teroristických skupin nebo jejich sympatizantů, kvůli čemuž Facebook, Google+, Twitter a jiné servery svým dílem přispívají k šíření nenávisti a extremismu. Dávají tak prostor i lidem jako manželům Syed Farook a Tashfeen Malik, kteří před několika dny zaútočili na své spolupracovníky. Nemůžeme se tedy divit, že vlády a zpravodajské služby volají po tom, aby provozovatelé sociálních sítí proti takovým lidem a skupinám účinněji bojovali a nedávali jim na svých serverech prostor se vyjadřovat a získávat sympatizanty.

Tlak stupňuje především americký prezident Barack Obama a francouzský premiér Manual Valls, kteří chtějí, aby sociální média mazala jakoukoliv snahu o propagaci terorismu či jeho schvalování. Jde ale o složitou věc, která se týká práv na svobodný projev, což je něco, co zvláště sociální média vždy obhajovala. Samozřejmě není problém smazat například zprávu, která explicitně schvaluje teroristické útoky. Jde o nalezení mechanismů pro boj proti takovým projevům a také hranice, za níž by omezování svobodného projevu už nemělo docházet.

Sociální média také musí čelit snahám o přímou kontrolu ze strany vládních úřadů, což pochopitelně žádné z nich nechce, neboť by to mohlo znamenat velký uživatelský exodus a ztrátu důvěry. Mohou tedy slíbit lepší kontrolu, ale pouze s využitím vlastních prostředků, jak naznačila zpráva Reuters. Však každý má ještě v živé paměti to, co o amerických tajných službách odhalil Edward Snowden. Média tak zdůraznila, že osobní údaje uživatelů se mohou oficiální cestou k vládním organizacím dostat pouze po vystavení soudního příkazu.

Hledá se tedy střední cesta, která může vést skrz klávesnice běžných uživatelů a uživatelských skupin (např. známí Anonymous), jež budou sloužit jako "internetová domobrana". I to je ovšem snadno zneužitelné, jak ukázala blokace facebookových účtů prozápadních Ukrajinců, čehož docílili proruští uživatelé. Facebook byl tak obviněn z toho, že straní právě Rusům.

Zdroj: Reuters
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře