Speciální robot bude malé děti učit cizí jazyky

Speciální robot bude malé děti učit cizí jazyky
, , aktualita
Roztomilí roboti mohou být pro děti příjemným prostředkem, který je může učit nové schopnosti a dovednosti. Vědci na univerzitě v Tilburgu proto vyvíjí speciálního sociálního robota, který bude malé děti učit cizím jazykům.reklama
Vědci v Tilburg center for Cognition and Communication (TiCC) na univerzitě v Tilburgu vyvíjí nového sociálního robota, který má jméno L2TOR (čti el tutor). Ten by měl pomáhat při výuce cizích jazyků u velmi malých dětí kolem tří až čtyř let. Takto malý věk byl vybrán proto, že děti se v těchto letech učí cizí jazyky velmi snadno. Cílem je učit angličtinu u dětí, které umí nativně holandsky, německy nebo turecky, podobně by pak měl učit děti tureckých imigrantů německy a holandsky.


Sociální robot L2TOR


Děti reagují na robota docela různě. Mnoho z nich reaguje pozitivně už od začátku, ale nemálo z nich se robota bojí, přestože vypadá docela roztomile. Dětská zvědavost ale obvykle převáží a i tyto děti se časem s robotem zkamarádí. Celkem bylo vybráno pět předškolních ústavů a center, roboti pak zde dostávají lidštější jméno jako např. Robin. Výzkumníci se pochopitelně dotázali rodičů, zda tento experiment schvalují (děti se při interakci s robotem natáčí na video) a poměrně velká část z nich souhlasila.


L2TOR


První část experimentu už běží a v následujících dnech by měla skončit. V této fázi se především zkoumají reakce dětí na robota a jak udělat interakci mezi robotem a dítětem více přirozenou, méně stresovou a příjemnější pro dítě. Projekt je financován z evropských prostředků a měl by běžet až do prosince roku 2018. Poněvadž jde o robota, v případě kladných výsledků nebude žádný problém jej lehce přeprogramovat a dodat další cizí jazyky pro použití v jiných zemích.

Zdroj: extrahw.com, tilburguniversity.edu, l2tor.eu
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře