www.svethardware.cz
>
>
>

VR headset Idealens K2 nepotřebuje počítač

VR headset Idealens K2 nepotřebuje počítač
, , aktualita
Pokud se headsety pro virtuální realitu nepoužívají s mobilním telefonem, je k nim zapotřebí často velmi výkonný počítač, případně konzole. Idealens však výpočetní techniku ukrývá v sobě, obejde se i bez kabelů.reklama
V současné době se headsety pro virtuální realitu dělí na dvě skupiny. Ty první ke svému fungování potřebují výkonný počítač. Do těch druhých se zase musí zasadit chytrý telefon, který poskytuje výkon a displej. Tak trošku kapitolou, která stojí sama o sobě, je headset Idealens K2.

Tento headset by se dal nazvat hybridním, v podstatě představuje zabudovaný telefon Samsung Galaxy S6 do helmy pro virtuální realitu. Všechny důležité součástky včetně baterie jsou uvnitř. Dalším takovýmto autonomním headsetem je HoloLens od Microsoftu, jedná se však o přístroj pro rozšířenou realitu.

Největší výhodou Idealens 2 oproti klasickým headsetům je jednoznačně absence kabelů. Na druhou stranu je headset limitovaný výdrží baterie a potom výkonem. Ten zajišťuje procesor Exynos 7420 od Samsungu, jedná se o stejný procesor, který byl použit v Samsungu Galaxy S6. Grafický čip je Mali-T760.

A jaká je další výbava? Osmijádrový procesor doplňují 3 GB paměti RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Podstatná bude baterie s kapacitou 3.800 mAh. Zařízení poběží na Ideal OS - přepracovaném Androidu. O ovládání se potom postará kolébka hlasitosti a touchpad. Do budoucna se počítá s hardwarovou aktualizací, procesor by měl být nahrazen novějším Exynosem 8890, který tiká v současné vlajkové lodi Samsungu - Galaxy S7.

Největším lákadlem bude AMOLED displej, ten má úhlopříčku 3,81" a na ní se nachází 2K rozlišení, tedy 2560×1440 px. Obrazovka má obnovovací frekvenci 90 Hz a latence je 17 ms, což je pod kritickou hranicí, aby uživatelům nebylo špatně. Zorný úhel pohledu (FOV) je 120°.

Headset nejspíše využije ekosystému Google CardBoard, výrobce jen řekl, že pro headset bude k dispozici více než 100 her. Pochopitelně hraní nebude tak kvalitní jako u headsetů, které se připojí k počítači. Kromě grafické stránky utrpí i herní fyzika a může se objevit i trhání obrazu.

Budoucnost headsetů možná tkví v podobných zařízeních, ta ale musí být mnohem výkonnější. Pokud máte chytrý telefon, toto zařízení trošku postrádá smysl, i když se jedná o krok zajímavým směrem. Co se ceny a dostupnosti týče, výrobce mlčí.

Zdroj: Sammobile
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek