www.svethardware.cz
>
>
>

Vývojáři už mají k dispozici nový Xeon Phi "Knights Landing"

Vývojáři už mají k dispozici nový Xeon Phi "Knights Landing"
, , aktualita
Intel začal svým partnerům rozesílat první akcelerátory Xeon Phi generace Knights Landing a na jejich vývojářích nyní bude, aby přišli s konečnými produkty pro nasazení nového hardwaru. Očekávat můžeme pracovní stanice i superpočítače a především software.reklama
Akcelerátory Intel Xeon Phi jsou konkurenční profesionální grafické karty, jako je třeba NVIDIA Tesla a zvláště nejnovější Tesla P100. Její architektuře Pascal a pamětem HBM2 se postaví intelovsklá OmniPath Architecture 100 Series a 16GB paměti HMC (Hybrid Memory Cube) na 2.5D Interposeru. Tyto dva kusy hardwaru mají tak leccos společného, a to předevšm využití nových paměťových technologií, které jsou sice rozdílné, ale také staví na širokém rozhraní a vrstvených pamětech.

Nyní se tak po třech letech od první zmínky dostávají karty Knights Landing k prvním zájemcům a prozatím jsou k dispozici dva systémy, které je mohou využít. Je to jednak vodou chlazený systém se šesti DIMM, dvěma gigabitovými ethernetovými konektory a především jednou vývojářskou verzí (Developer Edition) Xeon Phi se 16 GB MCDRAM, AVX-512 a 72 jádry. Druhý systém už je podstatně lepší v podobě 2U serveru se čtyřmi uzly. Základní cena těchto systémů je 5000 a 20.000 amerických dolarů.

Knights Landing je již třetí verze architektury x86 složené z desítek jader (tzv. manycore), kterou Intel vyvinul. Dříve to byl Knights Corner s modifikovanými jádry Pentium (P54C), přičemž základem pro nový akcelerátor se stala 14nm architektura Airmont využívaná také v procesorech Atom, ale ta byla značně modifikována. Intel však dosud nezveřejnil, jak byla jádra Airmont v akcelerátoru Knights Landung vylepšena.

Každý z těchto čipů je vytvořen z 36 hlavních "dlaždic" spojených do jednoho 2D pole. Každá tato dlaždice obsahuje dvě procesorová jádra, každé se dvěma VPU (Vector Processing Unit) a 1 MB L2 cache. A na rozdíl od předchozích karet Xeon Phi, které mohly fungovat pouze jako koprocesory, může Knights Landing posloužit jako normální hlavní procesor, na němž bude běžet operační systém. Co se týče MCDRAM, nejde o hlavní operační paměť jako spíše další úroveň vyrovnávací paměti, ovšem s kapacitou 16 GB a vysokou propustností přes 400 GB/s. Hlavní paměť je zde stejně jako v moderních PC typ DDR4, ale se šestikanálovým připojením a maximální kapacitou 384 GB.

Knights Landing byl navržen tak, aby dokázal udržet krok s novou generací profesionálních grafických karet pro GPGPU, aby Intel dále měl co nabídnout v obllasti HPC (High-Performance Computing). Od softwarových vývojářů se ale očekává, že budou schopni poskytnout software, který dokáže využít výkon 72 procesorových jader a dalších hardwarových prostředků těchto akcelerátorů.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář