www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 přijdou v létě, budou zdarma i pro piráty

Windows 10 přijdou v létě, budou zdarma i pro piráty
, , aktualita
Microsoft učinil oficiální prohlášení, v němž sdělil, že operační systém Windows 10 přijde na trh v létě, a to ve 190 zemích a 111 jazykových verzích. Potvrdil také, že pro majitele licencí na předchozí verze půjde o upgrade zdarma.reklama
Microsoft bohužel neuvedl přesnější datum vypuštění nového systému Windows 10 na trh, ale to nejspíše proto, že ani jeho tvůrci to sami nevědí. Není tak ani jasné, co je myšleno oním letním termínem, tedy zda máme očekávat nástup Windows 10 ještě před koncem prázdnin, nebo tím Microsoft prostě myslí třetí kvartál tohoto roku.


Bylo však potvrzeno, že pro uživatele Windows 7, 8 a 8.1 bude nový systém zdarma, přičemž zde musíme zdůraznit, že opravdu nepůjde o časově omezený upgrade pouze na rok. Tyto dezinformace se objevily poté, co Microsoft uvedl, že upgrade zdarma budeme moci provést do roka po uvedení Windows 10 na trh.

Microsoft se navíc rozhodl k velmi zajímavému kroku. Chce totiž nabídnout Windows 10 zdarma nehledě na to, zda uživatel provozuje legální nebo pirátskou verzi staršího systému. Jde mu především o počítače v Číně (na niž možná bude tato akce omezena), kde se provozují stovky milionů počítačů s nelegálními systémy Windows. Pro ně si Microsoft připravil také Cortanu, která bude mluvit mandarínsky. Chystá se na nás také nový způsob přihlašování se jménem Windows Hello využívající biometriku. Ten má nahradit klasická hesla, ale ta budeme samozřejmě moci používat i nadále.

Microsoft také na svém blogu uvedl, že někteří uživatelé telefonů Xiaomi Mi4 budou moci vyzkoušet testovací verzi Windows 10. Firma je na další informace skoupá, ale můžeme se dočkat i toho, že telefon Xiaomi budou v budoucnu moci pracovat i s Windows 10 a snad používat i dual boot, čili nabídnou uživateli možnost využití Androidu a Windows.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek