www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizovat na Windows 10 můžete stále zdarma, ale jen do konce roku

Aktualizovat na Windows 10 můžete stále zdarma, ale jen do konce roku
, , aktualita
Do konce roku zbývají už jen dva týdny, pokud nepočítáme nastávající víkend a je třeba připomenout, že s jeho závěrem má skončit i stále otevřená možnost aktualizace na Windows 10 zdarma. Tu Microsoft brzy zruší. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft nabízel Windows 10 zdarma jako aktualizaci pro uživatele legálních Windows 7 nebo Windows 8.1, a to oficiálně pouze rok po vypuštění systému na trh. Ten už dávno uplynul, ovšem Microsoft nechal otevřenou další možnost k upgradu na příslušných stránkách. Jde o Windows pro lidi potřebující tzv. technologie usnadnění, čili například lupu pro slabozraké, atd. Před stažením stačí jen potvrdit, že tyto technologie potřebujeme a pak nám nic nebrání si Windows 10 stáhnout a nainstalovat namísto legální kopie sedmiček či osmiček. 
 
 
Lidem v Microsoftu je pochopitelně jasné, že této možnosti mohla využít řada lidí, kteří technologie usnadnění vůbec nepotřebují. Však je zřejmé, že nám po instalaci Windows 10 nikdo z Microsoftu nepřijede zkontrolovat zrak, takže možnost upgradu zůstala v podstatě otevřená i po roční lhůtě, pouze ne oficiálně. To však končí společně s letošním rokem, i když kdo ví, třeba si Microsoft vymyslí něco jiného. 
 
Dá se říci, že koho Microsoft dosud nepřesvědčil k upgradu, už asi nepřesvědčí, a to nejspíše do té doby, než o rozšířenou podporu přijdou systémy Windows 7 (2020) a Windows 8.1 (2023). To se lidem využívajícím moderní hardware alespoň snaží znepříjemnit, a to tak, že procesory jako Kaby Lake, Ryzen či Bristol Ridge oficiálně odříznul od aktualizací systémů Windows 7 a 8.1. Nicméně jako mnoho věcí i toto lze obejít
 
Tento krok firmy Microsoft by mohl potěšit výrobce PC, neboť ti tradičně tyli z nástupů nových verzí systémů Windows, jež podporovaly prodeje. Tito výrobci tak z nabídky upgradu na Windows 10 zdarma nebyli vůbec šťastní. Otázka je, jaký a zda vůbec nějaký bude mít chystaný krok Microsoftu efekt. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů