www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizovat na Windows 10 můžete stále zdarma, ale jen do konce roku

Aktualizovat na Windows 10 můžete stále zdarma, ale jen do konce roku
, , aktualita
Do konce roku zbývají už jen dva týdny, pokud nepočítáme nastávající víkend a je třeba připomenout, že s jeho závěrem má skončit i stále otevřená možnost aktualizace na Windows 10 zdarma. Tu Microsoft brzy zruší. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft nabízel Windows 10 zdarma jako aktualizaci pro uživatele legálních Windows 7 nebo Windows 8.1, a to oficiálně pouze rok po vypuštění systému na trh. Ten už dávno uplynul, ovšem Microsoft nechal otevřenou další možnost k upgradu na příslušných stránkách. Jde o Windows pro lidi potřebující tzv. technologie usnadnění, čili například lupu pro slabozraké, atd. Před stažením stačí jen potvrdit, že tyto technologie potřebujeme a pak nám nic nebrání si Windows 10 stáhnout a nainstalovat namísto legální kopie sedmiček či osmiček. 
 
 
Lidem v Microsoftu je pochopitelně jasné, že této možnosti mohla využít řada lidí, kteří technologie usnadnění vůbec nepotřebují. Však je zřejmé, že nám po instalaci Windows 10 nikdo z Microsoftu nepřijede zkontrolovat zrak, takže možnost upgradu zůstala v podstatě otevřená i po roční lhůtě, pouze ne oficiálně. To však končí společně s letošním rokem, i když kdo ví, třeba si Microsoft vymyslí něco jiného. 
 
Dá se říci, že koho Microsoft dosud nepřesvědčil k upgradu, už asi nepřesvědčí, a to nejspíše do té doby, než o rozšířenou podporu přijdou systémy Windows 7 (2020) a Windows 8.1 (2023). To se lidem využívajícím moderní hardware alespoň snaží znepříjemnit, a to tak, že procesory jako Kaby Lake, Ryzen či Bristol Ridge oficiálně odříznul od aktualizací systémů Windows 7 a 8.1. Nicméně jako mnoho věcí i toto lze obejít
 
Tento krok firmy Microsoft by mohl potěšit výrobce PC, neboť ti tradičně tyli z nástupů nových verzí systémů Windows, jež podporovaly prodeje. Tito výrobci tak z nabídky upgradu na Windows 10 zdarma nebyli vůbec šťastní. Otázka je, jaký a zda vůbec nějaký bude mít chystaný krok Microsoftu efekt. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková