www.svethardware.cz
>
>
>
>

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu
, , aktualita

Streamování her přímo do počítače bez nutnosti vlastnit nejnovější (a často drahý) hardware. To zní jako ideální stav. Pravdou je, že na podobné službě aktuálně pracuje jak Google, tak třeba Microsoft nebo Nvidia.

reklama
Dle posledních dostupných informací chystá Amazon vlastní herní streamovací službu. Taková služba v praxi znamená, že daná počítačová hra běží na serverech poskytovatele, přičemž přenos obrazu a ovládání hry probíhá prostřednictvím internetu. Výhodou takového konceptu je především skutečnost, že ke hraní nových her není nutné vlastnit výkonný počítač s drahou grafickou kartou. V neposlední řadě není potřeba si ani danou hru kupovat nebo instalovat.
 

Tento koncept není zrovna úplnou novinkou. V minulosti již podobné služby existovaly, pouze o ně nebyl nikdy tak velký zájem, aby se nějak výrazně rozšířily. Na vině byla pravděpodobně nižší průměrná rychlost internetu v kombinaci s relativně vyšší latencí, případně neměl provozovatel dané služby dostatek prostředků pro vybudování dostatečně výkonné platformy. Dnes je ale situace často mnohem lepší.

Snaha Amazonu rozšířit své portfolio v této oblasti dává celkem smysl. Jejich cloudová infrastruktura je znatelně větší, než mají oba hlavní rivalové: Google a Microsoft. Pro Amazon by tudíž mohlo být relativně jednoduché vyhradit si odpovídající prostředky pro nový herní projekt.

Služby formou předplatného jsou v dnešní době velmi žádané, kolik lidí například v dnešní době ještě poslouchá hudbu jinak, než prostřednictvím některého z předplatných (Apple Music, Spotify, YouTube Music apod.)? Pokud bude výkon cloudové herní platformy dostatečný, mít možnost zahrát si nejnovější hru bez vysokých vstupních nákladů může být pro velkou skupinu uživatelů logickou volbou.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro WD uvedl externí SSD My Passport Go a SanDisk Extreme Pro
Společnost Western Digital představila dvě nové řady externích SSD disků. Jedna je pod vlastní značkou, jde o model My Passport Go, druhá je pak vysoce výkonnou možností od SanDisku s názvem Extreme Pro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zakládá českou pobočku, nabírá už zaměstnance Tesla zakládá českou pobočku, nabírá už zaměstnance
Automobilka Tesla u nás zatím neměla oficiální pobočku a vozy je nutné kupovat přes jiné dovozce a pro servis je potřeba jezdit do okolních států, např. do Rakouska. To se ale možná brzy změní, česká pobočka už byla založena.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme
NVIDIA už včera nabídla ovladače pro své karty GeForce, které umožní zprovoznit Adaptive Sync na všech monitorech, které tuto technologií nabízejí. Otázka byla, zda se nakonec dočkají i majitelé starších karet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
MSI MPG Z390I Gaming Edge AC a světový rekord s 5,6GHz MSI MPG Z390I Gaming Edge AC a světový rekord s 5,6GHz
MSI se může chlubit dalším rekordem, kterého dosáhla jeho základní deska. Jedná se o MPG Z390I Gaming Edge AC, na níž byly přetaktovány paměti DDR4 na frekvenci 5608 MHz. Firma mluví o "revolučním průlomu". 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Chang'e 4 poslala další snímky z odvrácené strany Měsíce Chang'e 4 poslala další snímky z odvrácené strany Měsíce
O úspěchu čínské sondy jsme už psali a nově také všude možně probleskla zpráva, že na palubě přistávacího modulu už začala klíčit bavlna. My se ale podíváme spíše na nové snímky i dvě videa. 
Včera, aktualita, Jan Vítek