www.svethardware.cz
>
>
>
>

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu
, , aktualita

Streamování her přímo do počítače bez nutnosti vlastnit nejnovější (a často drahý) hardware. To zní jako ideální stav. Pravdou je, že na podobné službě aktuálně pracuje jak Google, tak třeba Microsoft nebo Nvidia.

K oblíbeným
reklama
Dle posledních dostupných informací chystá Amazon vlastní herní streamovací službu. Taková služba v praxi znamená, že daná počítačová hra běží na serverech poskytovatele, přičemž přenos obrazu a ovládání hry probíhá prostřednictvím internetu. Výhodou takového konceptu je především skutečnost, že ke hraní nových her není nutné vlastnit výkonný počítač s drahou grafickou kartou. V neposlední řadě není potřeba si ani danou hru kupovat nebo instalovat.
 

Tento koncept není zrovna úplnou novinkou. V minulosti již podobné služby existovaly, pouze o ně nebyl nikdy tak velký zájem, aby se nějak výrazně rozšířily. Na vině byla pravděpodobně nižší průměrná rychlost internetu v kombinaci s relativně vyšší latencí, případně neměl provozovatel dané služby dostatek prostředků pro vybudování dostatečně výkonné platformy. Dnes je ale situace často mnohem lepší.

Snaha Amazonu rozšířit své portfolio v této oblasti dává celkem smysl. Jejich cloudová infrastruktura je znatelně větší, než mají oba hlavní rivalové: Google a Microsoft. Pro Amazon by tudíž mohlo být relativně jednoduché vyhradit si odpovídající prostředky pro nový herní projekt.

Služby formou předplatného jsou v dnešní době velmi žádané, kolik lidí například v dnešní době ještě poslouchá hudbu jinak, než prostřednictvím některého z předplatných (Apple Music, Spotify, YouTube Music apod.)? Pokud bude výkon cloudové herní platformy dostatečný, mít možnost zahrát si nejnovější hru bez vysokých vstupních nákladů může být pro velkou skupinu uživatelů logickou volbou.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek