www.svethardware.cz
>
>
>
>

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu
, , aktualita

Streamování her přímo do počítače bez nutnosti vlastnit nejnovější (a často drahý) hardware. To zní jako ideální stav. Pravdou je, že na podobné službě aktuálně pracuje jak Google, tak třeba Microsoft nebo Nvidia.

reklama
Dle posledních dostupných informací chystá Amazon vlastní herní streamovací službu. Taková služba v praxi znamená, že daná počítačová hra běží na serverech poskytovatele, přičemž přenos obrazu a ovládání hry probíhá prostřednictvím internetu. Výhodou takového konceptu je především skutečnost, že ke hraní nových her není nutné vlastnit výkonný počítač s drahou grafickou kartou. V neposlední řadě není potřeba si ani danou hru kupovat nebo instalovat.
 

Tento koncept není zrovna úplnou novinkou. V minulosti již podobné služby existovaly, pouze o ně nebyl nikdy tak velký zájem, aby se nějak výrazně rozšířily. Na vině byla pravděpodobně nižší průměrná rychlost internetu v kombinaci s relativně vyšší latencí, případně neměl provozovatel dané služby dostatek prostředků pro vybudování dostatečně výkonné platformy. Dnes je ale situace často mnohem lepší.

Snaha Amazonu rozšířit své portfolio v této oblasti dává celkem smysl. Jejich cloudová infrastruktura je znatelně větší, než mají oba hlavní rivalové: Google a Microsoft. Pro Amazon by tudíž mohlo být relativně jednoduché vyhradit si odpovídající prostředky pro nový herní projekt.

Služby formou předplatného jsou v dnešní době velmi žádané, kolik lidí například v dnešní době ještě poslouchá hudbu jinak, než prostřednictvím některého z předplatných (Apple Music, Spotify, YouTube Music apod.)? Pokud bude výkon cloudové herní platformy dostatečný, mít možnost zahrát si nejnovější hru bez vysokých vstupních nákladů může být pro velkou skupinu uživatelů logickou volbou.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek