www.svethardware.cz
>
>
>
>

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu

Amazon prý chystá vlastní herní streamovací službu
, , aktualita

Streamování her přímo do počítače bez nutnosti vlastnit nejnovější (a často drahý) hardware. To zní jako ideální stav. Pravdou je, že na podobné službě aktuálně pracuje jak Google, tak třeba Microsoft nebo Nvidia.

reklama
Dle posledních dostupných informací chystá Amazon vlastní herní streamovací službu. Taková služba v praxi znamená, že daná počítačová hra běží na serverech poskytovatele, přičemž přenos obrazu a ovládání hry probíhá prostřednictvím internetu. Výhodou takového konceptu je především skutečnost, že ke hraní nových her není nutné vlastnit výkonný počítač s drahou grafickou kartou. V neposlední řadě není potřeba si ani danou hru kupovat nebo instalovat.
 

Tento koncept není zrovna úplnou novinkou. V minulosti již podobné služby existovaly, pouze o ně nebyl nikdy tak velký zájem, aby se nějak výrazně rozšířily. Na vině byla pravděpodobně nižší průměrná rychlost internetu v kombinaci s relativně vyšší latencí, případně neměl provozovatel dané služby dostatek prostředků pro vybudování dostatečně výkonné platformy. Dnes je ale situace často mnohem lepší.

Snaha Amazonu rozšířit své portfolio v této oblasti dává celkem smysl. Jejich cloudová infrastruktura je znatelně větší, než mají oba hlavní rivalové: Google a Microsoft. Pro Amazon by tudíž mohlo být relativně jednoduché vyhradit si odpovídající prostředky pro nový herní projekt.

Služby formou předplatného jsou v dnešní době velmi žádané, kolik lidí například v dnešní době ještě poslouchá hudbu jinak, než prostřednictvím některého z předplatných (Apple Music, Spotify, YouTube Music apod.)? Pokud bude výkon cloudové herní platformy dostatečný, mít možnost zahrát si nejnovější hru bez vysokých vstupních nákladů může být pro velkou skupinu uživatelů logickou volbou.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře