AMD FidelityFX Super Resolution zamíří i na konzole Microsoft Xbox

AMD FidelityFX Super Resolution zamíří i na konzole Microsoft Xbox
, , aktualita
Technologie AMD FidelityFX Super Resolution bude představena 22. června. Prozatím o této funkci zvyšující rozlišení víme pár informací, které nyní doplňuje to, že se objeví i v herních konzolích Microsoft Xbox.
K oblíbeným
reklama
Před několika dny společnost AMD oznámila, že uvede novou technologii FidelityFX Super Resolution (FSR). Ta má být konkurencí Nvidia DLSS, nicméně na rozdíl od řešení Nvidie, FidelityFX není vázáno na konkrétní hardware, neobsahuje umělou inteligenci, nepotřebuje tak ani trénování a jde o open source podporující i API DirectX 12/11 a Vulkan. Poběží tedy i na starších GPU (Radeon RX5000, RX500, Vega včetně např. GeForce GTX), využít ji bude možné i na APU Ryzen s integrovaným GPU Radeon. Otázkou ale bude samozřejmě kvalita obrazu a výsledný výkon, každopádně jde o řešení, o které vyjádřil už zájem i Intel, a poslední informace hovoří o tom, že se této technologie dočkáme i v herních konzolích.
 
AMD FidelityFX Super Resolution
 
Prozradil tak mluvčí Microsoftu v rozhovoru pro server IGN. Ten přiznal, že hodlají FidelityFX podporovat na Xboxu, což je dle jeho slov skvělá metoda, jak zvýšit rozlišení a snímkovací frekvence. Více detailů se máme dozvědět později. Zda se objeví i na konzoli Sony PlayStation 5 (čemuž nic nebrání, ostatně má také moderní GPU s RDNA2), je prozatím nezodpovězenou otázkou. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková