reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD FidelityFX Super Resolution zamíří i na konzole Microsoft Xbox

, , aktualita
AMD FidelityFX Super Resolution zamíří i na konzole Microsoft Xbox
Technologie AMD FidelityFX Super Resolution bude představena 22. června. Prozatím o této funkci zvyšující rozlišení víme pár informací, které nyní doplňuje to, že se objeví i v herních konzolích Microsoft Xbox.
AMD FidelityFX Super Resolution zamíří i na konzole Microsoft Xbox
Před několika dny společnost AMD oznámila, že uvede novou technologii FidelityFX Super Resolution (FSR). Ta má být konkurencí Nvidia DLSS, nicméně na rozdíl od řešení Nvidie, FidelityFX není vázáno na konkrétní hardware, neobsahuje umělou inteligenci, nepotřebuje tak ani trénování a jde o open source podporující i API DirectX 12/11 a Vulkan. Poběží tedy i na starších GPU (Radeon RX5000, RX500, Vega včetně např. GeForce GTX), využít ji bude možné i na APU Ryzen s integrovaným GPU Radeon. Otázkou ale bude samozřejmě kvalita obrazu a výsledný výkon, každopádně jde o řešení, o které vyjádřil už zájem i Intel, a poslední informace hovoří o tom, že se této technologie dočkáme i v herních konzolích.
 
AMD FidelityFX Super Resolution
 
Prozradil tak mluvčí Microsoftu v rozhovoru pro server IGN. Ten přiznal, že hodlají FidelityFX podporovat na Xboxu, což je dle jeho slov skvělá metoda, jak zvýšit rozlišení a snímkovací frekvence. Více detailů se máme dozvědět později. Zda se objeví i na konzoli Sony PlayStation 5 (čemuž nic nebrání, ostatně má také moderní GPU s RDNA2), je prozatím nezodpovězenou otázkou. 
 
 


reklama
reklama
reklama