www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má brzy překonat hranici 10% podílu na serverovém trhu

AMD má brzy překonat hranici 10% podílu na serverovém trhu
, , aktualita
Procesory AMD EPYC Rome jsou velice povedené a dokázaly stanovit už řadu nových rekordů. Bude to mít logický dopad ve zvyšování podílu AMD na serverovém trhu, dle Digitimes s výhledem na překonání 10% hranice.
K oblíbeným
reklama
Desetiprocentní podíl na trhu se serverovými procesory možná nevypadá vzhledem k aktuální nabídce firmy AMD zrovna úžasně, ale musíme si uvědomit, že ta na něm začínala znovu od nuly. Nemohla tak navázat na žádnou existující infrastrukturu na trhu, který byl zcela ovládnut Intelem a který je znám svou dlouhou setrvačností. 
 
 
Pokud tak má AMD dle informací od Digitimes v průběhu příštího roku překročit hranici 10procentního podílu, bude to jistě znamenat velký úspěch. Ostatně AMD nedávno s radostí přijalo velké objednávky od důležitých firem jako Dell, IBM a Nokia, takže i na základě toho analytici očekávají růst podílu nad 10 procent. Nyní se AMD pohybuje někde nad 5 procenty. 
 
Vedle toho tu také máme nově chystané superpočítače s procesory EPYC, jako je Atos BullSequana XH2000 a především pak Frontier, jenž by se měl stát světově nejvýkonnějším systémem, až bude v roce 2021 uveden do provozu se svým 1,5 exaFLOPS. Bude tak podstatně výkonnější i v porovnání s chystanou Aurorou založenou na hardwaru od Intelu, která je chystaná na stejný rok. 
 
V červnu předchozího roku také tehdejší šéf Intelu Brian Krzanich řekl, že cílem jeho firmy je neumožnit AMD dosáhnout vyššího než 15% podílu na serverovém trhu. Nyní má však AMD na trhu 7nm EPYC se 64 jádry, jejichž hrubému výkonu Intel nyní nemůže konkurovat. V příštím roce očekáváme 10nm procesory Xeon, které by mohly pozici Intelu značně vylepšit, ale AMD samozřejmě na nic nečeká a chystá si už na příští rok generaci Zen 3 založenou na 7nm procesu s EUV.
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala