www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má brzy překonat hranici 10% podílu na serverovém trhu

AMD má brzy překonat hranici 10% podílu na serverovém trhu
, , aktualita
Procesory AMD EPYC Rome jsou velice povedené a dokázaly stanovit už řadu nových rekordů. Bude to mít logický dopad ve zvyšování podílu AMD na serverovém trhu, dle Digitimes s výhledem na překonání 10% hranice.
K oblíbeným
reklama
Desetiprocentní podíl na trhu se serverovými procesory možná nevypadá vzhledem k aktuální nabídce firmy AMD zrovna úžasně, ale musíme si uvědomit, že ta na něm začínala znovu od nuly. Nemohla tak navázat na žádnou existující infrastrukturu na trhu, který byl zcela ovládnut Intelem a který je znám svou dlouhou setrvačností. 
 
 
Pokud tak má AMD dle informací od Digitimes v průběhu příštího roku překročit hranici 10procentního podílu, bude to jistě znamenat velký úspěch. Ostatně AMD nedávno s radostí přijalo velké objednávky od důležitých firem jako Dell, IBM a Nokia, takže i na základě toho analytici očekávají růst podílu nad 10 procent. Nyní se AMD pohybuje někde nad 5 procenty. 
 
Vedle toho tu také máme nově chystané superpočítače s procesory EPYC, jako je Atos BullSequana XH2000 a především pak Frontier, jenž by se měl stát světově nejvýkonnějším systémem, až bude v roce 2021 uveden do provozu se svým 1,5 exaFLOPS. Bude tak podstatně výkonnější i v porovnání s chystanou Aurorou založenou na hardwaru od Intelu, která je chystaná na stejný rok. 
 
V červnu předchozího roku také tehdejší šéf Intelu Brian Krzanich řekl, že cílem jeho firmy je neumožnit AMD dosáhnout vyššího než 15% podílu na serverovém trhu. Nyní má však AMD na trhu 7nm EPYC se 64 jádry, jejichž hrubému výkonu Intel nyní nemůže konkurovat. V příštím roce očekáváme 10nm procesory Xeon, které by mohly pozici Intelu značně vylepšit, ale AMD samozřejmě na nic nečeká a chystá si už na příští rok generaci Zen 3 založenou na 7nm procesu s EUV.
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek