www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má brzy překonat hranici 10% podílu na serverovém trhu

AMD má brzy překonat hranici 10% podílu na serverovém trhu
, , aktualita
Procesory AMD EPYC Rome jsou velice povedené a dokázaly stanovit už řadu nových rekordů. Bude to mít logický dopad ve zvyšování podílu AMD na serverovém trhu, dle Digitimes s výhledem na překonání 10% hranice.
K oblíbeným
reklama
Desetiprocentní podíl na trhu se serverovými procesory možná nevypadá vzhledem k aktuální nabídce firmy AMD zrovna úžasně, ale musíme si uvědomit, že ta na něm začínala znovu od nuly. Nemohla tak navázat na žádnou existující infrastrukturu na trhu, který byl zcela ovládnut Intelem a který je znám svou dlouhou setrvačností. 
 
 
Pokud tak má AMD dle informací od Digitimes v průběhu příštího roku překročit hranici 10procentního podílu, bude to jistě znamenat velký úspěch. Ostatně AMD nedávno s radostí přijalo velké objednávky od důležitých firem jako Dell, IBM a Nokia, takže i na základě toho analytici očekávají růst podílu nad 10 procent. Nyní se AMD pohybuje někde nad 5 procenty. 
 
Vedle toho tu také máme nově chystané superpočítače s procesory EPYC, jako je Atos BullSequana XH2000 a především pak Frontier, jenž by se měl stát světově nejvýkonnějším systémem, až bude v roce 2021 uveden do provozu se svým 1,5 exaFLOPS. Bude tak podstatně výkonnější i v porovnání s chystanou Aurorou založenou na hardwaru od Intelu, která je chystaná na stejný rok. 
 
V červnu předchozího roku také tehdejší šéf Intelu Brian Krzanich řekl, že cílem jeho firmy je neumožnit AMD dosáhnout vyššího než 15% podílu na serverovém trhu. Nyní má však AMD na trhu 7nm EPYC se 64 jádry, jejichž hrubému výkonu Intel nyní nemůže konkurovat. V příštím roce očekáváme 10nm procesory Xeon, které by mohly pozici Intelu značně vylepšit, ale AMD samozřejmě na nic nečeká a chystá si už na příští rok generaci Zen 3 založenou na 7nm procesu s EUV.
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.) Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 13.1. do 19.1. naše Týdenní šance se značkou Chieftronic, v které jste mohli vyhrát 550W zdroj Chieftronic PowerPlay. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka
MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti
AMD svou reakcí na zlevnění karty GeForce RX 2060 dokázalo, že jeho Radeony RX 5600 XT mají výkonnostní rezervy. Nicméně tato náhlá reakce evidentně překvapila i výrobce karet a v důsledku toho přišel zmatek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář