www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Navi mají přijít měsíc po Ryzen 3000

AMD Navi mají přijít měsíc po Ryzen 3000
, , aktualita
Krátká zpráva přichází od serveru wccftech, jehož redaktor se dušuje, že v tuto chvíli odpovídá skutečným plánům firmy AMD. Grafické karty s čipy Navi tak mají dorazit měsíc po nových procesorech Ryzen. Kdy to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Dříve už jsme se dozvěděli, že grafické karty generace Navi přijdou na trh nejdříve letos v říjnu. To byla ale spíše ojedinělá informace a jinde se dozvíme, že máme vyhlížet spíše polovinu roku, kdy mají být Navi alespoň představeny se stanoveným datem dostupnosti, které by se mohlo vejít do července. 
 
Radeon VII
 
Co nám tedy tvrdí Usman Pirzada z wccftech? Dle něj jde o skutečně přesnou a pravdivou informaci, která odpovídá aktuálním plánům firmy AMD. Problém je ten, že ty se mohou změnit, což znamená, že danou informaci musíme tak jako tak brát s rezervou. Ostatně pokud nebude odpovídat skutečnosti, už se ani nedozvíme, zda v této době byla přesná, nebo ne. 
 
GPU Navi byly původně chystány na vypuštění v předchozím roce, ale už v jeho průběhu bylo zřejmé, že to nedopadne. Začalo se tak mluvit o úvodu druhého pololetí 2019 jako o opravdu reálném termínu a nejnovější informace to potvrzují a říkají, že máme očekávat nástup Navi alespoň celý jeden měsíc po vypuštění 7nm procesorů Ryzen 3000. To tak znamená asi polovinu třetího kvartálu, čili srpen. 
 
V průběhu srpna tu máme jednu vhodnou událost, která by se mohla firmě AMD pro takové představení hodit, a sice Gamescom 2019, popřípadě Siggraph. Logičtějším místem je ale samozřejmě Gamescom jako herní show pro herní karty. 
 
Tato informace má pocházet přímo z úst zástupců firmy AMD, kteří oslovili AIB partnery, čili výrobce karet. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek