www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Navi mají přijít měsíc po Ryzen 3000

AMD Navi mají přijít měsíc po Ryzen 3000
, , aktualita
Krátká zpráva přichází od serveru wccftech, jehož redaktor se dušuje, že v tuto chvíli odpovídá skutečným plánům firmy AMD. Grafické karty s čipy Navi tak mají dorazit měsíc po nových procesorech Ryzen. Kdy to tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Dříve už jsme se dozvěděli, že grafické karty generace Navi přijdou na trh nejdříve letos v říjnu. To byla ale spíše ojedinělá informace a jinde se dozvíme, že máme vyhlížet spíše polovinu roku, kdy mají být Navi alespoň představeny se stanoveným datem dostupnosti, které by se mohlo vejít do července. 
 
Radeon VII
 
Co nám tedy tvrdí Usman Pirzada z wccftech? Dle něj jde o skutečně přesnou a pravdivou informaci, která odpovídá aktuálním plánům firmy AMD. Problém je ten, že ty se mohou změnit, což znamená, že danou informaci musíme tak jako tak brát s rezervou. Ostatně pokud nebude odpovídat skutečnosti, už se ani nedozvíme, zda v této době byla přesná, nebo ne. 
 
GPU Navi byly původně chystány na vypuštění v předchozím roce, ale už v jeho průběhu bylo zřejmé, že to nedopadne. Začalo se tak mluvit o úvodu druhého pololetí 2019 jako o opravdu reálném termínu a nejnovější informace to potvrzují a říkají, že máme očekávat nástup Navi alespoň celý jeden měsíc po vypuštění 7nm procesorů Ryzen 3000. To tak znamená asi polovinu třetího kvartálu, čili srpen. 
 
V průběhu srpna tu máme jednu vhodnou událost, která by se mohla firmě AMD pro takové představení hodit, a sice Gamescom 2019, popřípadě Siggraph. Logičtějším místem je ale samozřejmě Gamescom jako herní show pro herní karty. 
 
Tato informace má pocházet přímo z úst zástupců firmy AMD, kteří oslovili AIB partnery, čili výrobce karet. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala