www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne
, , aktualita
Na setkání s akcionáři Lisa Su potvrdila, že ve třetím kvartálu přijdou na trh 7nm procesory Ryzen 3000, Radeon Navi a také serverové procesory EPYC Rome. O Threadripperech nové generace se ale nedozvíme nic.
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, procesory Threadripper 3. generace zmizely z roadmapy pro letošní rok a nyní už v podstatě jistě víme to, že se neobjeví ve třetím kvartálu. Tím by se AMD jistě velice rádo pochlubilo, ale nemůže, nicméně i tak bude právě toto období velice slušně "nabušené" z hlediska nových produktů a je možné, že právě kvůli tomu byly nové Threadrippery odsunuty, čili aby AMD mělo z linek TSMC dost čipů pro své ostatní produkty. 
 
 
V červenci až září, a my doufáme že spíše dříve než později, se na trh dostanou nové desktopové i serverové procesory plus herní karty s čipy Navi. Stále můžeme doufat v to, že AMD předvede jejich společné vypuštění na trh během symbolického dne 7. 7. Však i uvedení Radeonu VII na trh dne 7. 2. jistě nebylo vybráno náhodou a dvě sedmičky by tak nyní mohly odpovídat tomu, že na trh ve stejný den vstoupí jak Ryzen 3000, tak Radeon Navi.
 
Tomu by také veskrze odpovídalo i jejich očekávané formální představení na konci tohoto měsíce na Computexu, respektive v případě Navi možná spíše 10. června na E3 v rámci akce Next Horizon Gaming. Ostatně právě i Radeon VII byl představen zhruba měsíc před svým vypuštěním na trh, a to na CES 2019. 
 
My nyní očekáváme až 16jádrové procesory Ryzen 3000, o jejichž výsledných taktech a nárůstu IPC se můžeme stále jen dohadovat. Grafické karty s GPU Navi, ačkoliv i o nich už kolují výživné fámy, jsou dosud velkou neznámou. I z nově uvedeného obrázku je jasné, že Radeon VII zůstane aktuální a ostatně nic jiného jsme ani nečekali, takže stále půjde o hi-end v nabídce AMD a protivníka víceméně pro GeForce RTX 2080. Víme také, že Navi budou stále založeny na architektuře GCN s jejím maximem 4096 jader a vzhledem k tomu, že Radeon VII jich má 3840, první Navi pro tento rok by jich mohly mít tak maximálně 3584 jako Radeon RX Vega 56. A pak je otázka, co je pravdy na tom, že Navi se horko těžko dostávají na takty 7nm Vegy, ale to je opět jen fáma. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů