www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne
, , aktualita
Na setkání s akcionáři Lisa Su potvrdila, že ve třetím kvartálu přijdou na trh 7nm procesory Ryzen 3000, Radeon Navi a také serverové procesory EPYC Rome. O Threadripperech nové generace se ale nedozvíme nic.
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, procesory Threadripper 3. generace zmizely z roadmapy pro letošní rok a nyní už v podstatě jistě víme to, že se neobjeví ve třetím kvartálu. Tím by se AMD jistě velice rádo pochlubilo, ale nemůže, nicméně i tak bude právě toto období velice slušně "nabušené" z hlediska nových produktů a je možné, že právě kvůli tomu byly nové Threadrippery odsunuty, čili aby AMD mělo z linek TSMC dost čipů pro své ostatní produkty. 
 
 
V červenci až září, a my doufáme že spíše dříve než později, se na trh dostanou nové desktopové i serverové procesory plus herní karty s čipy Navi. Stále můžeme doufat v to, že AMD předvede jejich společné vypuštění na trh během symbolického dne 7. 7. Však i uvedení Radeonu VII na trh dne 7. 2. jistě nebylo vybráno náhodou a dvě sedmičky by tak nyní mohly odpovídat tomu, že na trh ve stejný den vstoupí jak Ryzen 3000, tak Radeon Navi.
 
Tomu by také veskrze odpovídalo i jejich očekávané formální představení na konci tohoto měsíce na Computexu, respektive v případě Navi možná spíše 10. června na E3 v rámci akce Next Horizon Gaming. Ostatně právě i Radeon VII byl představen zhruba měsíc před svým vypuštěním na trh, a to na CES 2019. 
 
My nyní očekáváme až 16jádrové procesory Ryzen 3000, o jejichž výsledných taktech a nárůstu IPC se můžeme stále jen dohadovat. Grafické karty s GPU Navi, ačkoliv i o nich už kolují výživné fámy, jsou dosud velkou neznámou. I z nově uvedeného obrázku je jasné, že Radeon VII zůstane aktuální a ostatně nic jiného jsme ani nečekali, takže stále půjde o hi-end v nabídce AMD a protivníka víceméně pro GeForce RTX 2080. Víme také, že Navi budou stále založeny na architektuře GCN s jejím maximem 4096 jader a vzhledem k tomu, že Radeon VII jich má 3840, první Navi pro tento rok by jich mohly mít tak maximálně 3584 jako Radeon RX Vega 56. A pak je otázka, co je pravdy na tom, že Navi se horko těžko dostávají na takty 7nm Vegy, ale to je opět jen fáma. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce
Společnost Onda nepatří mezi nejznámější výrobce základních desek a takové firmy se obvykle snaží nabídnout i něco speciálního. To zde platí bezezbytku, protože jde o desku přímo posetou SATA porty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář