www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne
, , aktualita
Na setkání s akcionáři Lisa Su potvrdila, že ve třetím kvartálu přijdou na trh 7nm procesory Ryzen 3000, Radeon Navi a také serverové procesory EPYC Rome. O Threadripperech nové generace se ale nedozvíme nic.
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, procesory Threadripper 3. generace zmizely z roadmapy pro letošní rok a nyní už v podstatě jistě víme to, že se neobjeví ve třetím kvartálu. Tím by se AMD jistě velice rádo pochlubilo, ale nemůže, nicméně i tak bude právě toto období velice slušně "nabušené" z hlediska nových produktů a je možné, že právě kvůli tomu byly nové Threadrippery odsunuty, čili aby AMD mělo z linek TSMC dost čipů pro své ostatní produkty. 
 
 
V červenci až září, a my doufáme že spíše dříve než později, se na trh dostanou nové desktopové i serverové procesory plus herní karty s čipy Navi. Stále můžeme doufat v to, že AMD předvede jejich společné vypuštění na trh během symbolického dne 7. 7. Však i uvedení Radeonu VII na trh dne 7. 2. jistě nebylo vybráno náhodou a dvě sedmičky by tak nyní mohly odpovídat tomu, že na trh ve stejný den vstoupí jak Ryzen 3000, tak Radeon Navi.
 
Tomu by také veskrze odpovídalo i jejich očekávané formální představení na konci tohoto měsíce na Computexu, respektive v případě Navi možná spíše 10. června na E3 v rámci akce Next Horizon Gaming. Ostatně právě i Radeon VII byl představen zhruba měsíc před svým vypuštěním na trh, a to na CES 2019. 
 
My nyní očekáváme až 16jádrové procesory Ryzen 3000, o jejichž výsledných taktech a nárůstu IPC se můžeme stále jen dohadovat. Grafické karty s GPU Navi, ačkoliv i o nich už kolují výživné fámy, jsou dosud velkou neznámou. I z nově uvedeného obrázku je jasné, že Radeon VII zůstane aktuální a ostatně nic jiného jsme ani nečekali, takže stále půjde o hi-end v nabídce AMD a protivníka víceméně pro GeForce RTX 2080. Víme také, že Navi budou stále založeny na architektuře GCN s jejím maximem 4096 jader a vzhledem k tomu, že Radeon VII jich má 3840, první Navi pro tento rok by jich mohly mít tak maximálně 3584 jako Radeon RX Vega 56. A pak je otázka, co je pravdy na tom, že Navi se horko těžko dostávají na takty 7nm Vegy, ale to je opět jen fáma. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů