www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne

AMD potvrzuje, Ryzen 3000 a Navi přijdou ve 3. kvartálu, ale nový Threadripper ne
, , aktualita
Na setkání s akcionáři Lisa Su potvrdila, že ve třetím kvartálu přijdou na trh 7nm procesory Ryzen 3000, Radeon Navi a také serverové procesory EPYC Rome. O Threadripperech nové generace se ale nedozvíme nic.
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, procesory Threadripper 3. generace zmizely z roadmapy pro letošní rok a nyní už v podstatě jistě víme to, že se neobjeví ve třetím kvartálu. Tím by se AMD jistě velice rádo pochlubilo, ale nemůže, nicméně i tak bude právě toto období velice slušně "nabušené" z hlediska nových produktů a je možné, že právě kvůli tomu byly nové Threadrippery odsunuty, čili aby AMD mělo z linek TSMC dost čipů pro své ostatní produkty. 
 
 
V červenci až září, a my doufáme že spíše dříve než později, se na trh dostanou nové desktopové i serverové procesory plus herní karty s čipy Navi. Stále můžeme doufat v to, že AMD předvede jejich společné vypuštění na trh během symbolického dne 7. 7. Však i uvedení Radeonu VII na trh dne 7. 2. jistě nebylo vybráno náhodou a dvě sedmičky by tak nyní mohly odpovídat tomu, že na trh ve stejný den vstoupí jak Ryzen 3000, tak Radeon Navi.
 
Tomu by také veskrze odpovídalo i jejich očekávané formální představení na konci tohoto měsíce na Computexu, respektive v případě Navi možná spíše 10. června na E3 v rámci akce Next Horizon Gaming. Ostatně právě i Radeon VII byl představen zhruba měsíc před svým vypuštěním na trh, a to na CES 2019. 
 
My nyní očekáváme až 16jádrové procesory Ryzen 3000, o jejichž výsledných taktech a nárůstu IPC se můžeme stále jen dohadovat. Grafické karty s GPU Navi, ačkoliv i o nich už kolují výživné fámy, jsou dosud velkou neznámou. I z nově uvedeného obrázku je jasné, že Radeon VII zůstane aktuální a ostatně nic jiného jsme ani nečekali, takže stále půjde o hi-end v nabídce AMD a protivníka víceméně pro GeForce RTX 2080. Víme také, že Navi budou stále založeny na architektuře GCN s jejím maximem 4096 jader a vzhledem k tomu, že Radeon VII jich má 3840, první Navi pro tento rok by jich mohly mít tak maximálně 3584 jako Radeon RX Vega 56. A pak je otázka, co je pravdy na tom, že Navi se horko těžko dostávají na takty 7nm Vegy, ale to je opět jen fáma. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře