www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions

AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
, , aktualita
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
K oblíbeným
reklama
Jak mnozí dobře ví, v západních obchodech se v Černý pátek objevují opravdové slevy, zatímco čeští obchodníci jej přeměnili spíše k obrazu svému, a sice v delší prodejní akci, která se výrazně neliší od mnoha jiných akcí v průběhu roku. My tak můžeme spíše zapomenout na to, abychom si mohli v dnešní den pořídit takový Ryzen 7 1800X za cenu o 36 % nižší, ale i tak lze narazit na zajímavé slevy. Jen by si měl každý před tím, než na takovou slevu skočí, ověřit na serverech srovnávacích ceny, zda náhodou už dané zboží nesežene běžně i jinde za stejnou, nebo nižší cenu. 
 
 
V těchto dnech se dají v českých obchodech koupit také na první pohled výrazně zlevněné procesory Intel Core 7. generace Kaby Lake. Nicméně cena Kaby Lake ze svých výchozích částek klesá už velice dlouhou dobu a nedá se říci, že by nástup nových procesorů Intel s ní u nás nějak moc zamával a to samé lze říci i o Černém pátku. Nastává tak klasická situace, při níž už dlouho nabízené zboží je i bez mimořádných slev nabízeno za podobnou cenu jako ve slevových akcích, ale na to je český zákazník již zvyklý. 
 
Procesory Kaby Lake jsou nabízeny v aktuálních slevových akcích z jednoho prostého důvodu. Nastoupily výrazně lepší a jen trošinku dražší CPU 8. generace Coffee Lake a vzhledem k tomu, že Intel sám s cenami Kaby Lake nijak nehnul, ty se v podstatě přes noc staly za svou výchozí cenu velice nevýhodné. Však kdo by měl mít zájem o Core i7-7700K se 4C/8T, když má na trhu Core i7-8700K se 6C/12T a vyšším taktovacím potenciálem. Core i7-8700K jsou ale horká novinka, která ještě stále není běžně na skladech, a tak můžeme zapomenout na to, že by její cena výrazně klesala v důsledku konkurenčního boje e-shopů a že by byla zahrnuta do mimořádných slev.
 
 
Pak tu ovšem máme Ryzen 7 1800X z titulku a v jejich případě je to zcela jinak. Jak ukazuje Heureka, cena těchto procesorů byla donedávna alespoň 10.800 Kč s daní, což v průběhu listopadu skokově kleslo na dnešních 8880 Kč, a to hned ve třech předních českých obchodech. Nejde však o slevy v rámci Černého pátku, neboť v daných obchodech není daný procesor zařazen do příslušné nabídky. 
 
Navíc k tomuto procesoru dostaneme v rámci AMD Rewards balíček Quake Champions. Samotná hra je Free to Play, ovšem jen v minimální výbavě, kdežto AMD nabízí nejen ke svým procesorům DLC Quake Champions Pack, které má na trhu hodnotu 40 USD. Ty si tak můžeme v podstatě také odečíst z prodejní ceny procesoru, což nás dostane na 8000 Kč. A to už je slušná částka za ten nejlepší z nabízených Ryzenů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů