www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost

AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
, , aktualita
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
reklama
Pokud by se takové fámy potvrdily, ukázalo by se, že AMD připravilo Radeon VII v podstatě z nouze a spíše kvůli tomu, aby mohlo zaujmout prvním 7nm spotřebitelským GPU a postavit se stůj co stůj novým GeForce Turing. Samozřejmě že má AMD v úmyslu se postavit konkurenci a je pyšné na to, že na trh vypouští jako první firma spotřebitelský produkt vyrobený novou generací výrobních procesů, které se zařazují za 16/14/12nm technologie. Zda to ale dělá za každou cenu, čili i s vidinou finančních ztrát a toho, že stejně nemůže oslovit mnoho zákazníků (což by v takovém případě byla i výhoda), to nelze říci.
 
 
AMD nyní popírá alespoň to, že ačkoliv nebude (a je to pochopitelné) uvádět, kolik Radeonů VII vyrábí a bude vyrábět, bude nabízet své Radeony VII prostřednictvím svých AIB partnerů dle původního slibu od 7. února a předpokládá, že poptávka zákazníků bude uspokojena. Problém je ten, že bezproblémovou dostupnost AMD slibovalo i v případě Radeonů RX Vega a jak to dopadlo, to dobře víme. Však na nereferenční modely RX Vega se čekalo tak dlouho, že už jsme ztráceli trpělivost a poté i zájem a nyní mohou zákazníci jen doufat, že to bude jiné. 
 
Co se týče ztrátovosti Radeonů VII, na to už AMD nijak nereagovalo a my k tomu nemůžeme říci nic, pokud neznáme ani přibližnou výtěžnost 7nm procesu firmy TSMC a samozřejmě ani vůbec nic o tom, kolik AMD za své 7nm Vegy platí. 
 
Z vyjádření AMD lze vytáhnout také tu informaci, že Radeony VII možná nebudou k dispozici v nereferenčních verzích, ale zcela jistě je budou nabízet různí výrobci jako Sapphire, MSI, Asus, Gigabyte, PowerColor či další. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek