www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost

AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
, , aktualita
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
K oblíbeným
reklama
Pokud by se takové fámy potvrdily, ukázalo by se, že AMD připravilo Radeon VII v podstatě z nouze a spíše kvůli tomu, aby mohlo zaujmout prvním 7nm spotřebitelským GPU a postavit se stůj co stůj novým GeForce Turing. Samozřejmě že má AMD v úmyslu se postavit konkurenci a je pyšné na to, že na trh vypouští jako první firma spotřebitelský produkt vyrobený novou generací výrobních procesů, které se zařazují za 16/14/12nm technologie. Zda to ale dělá za každou cenu, čili i s vidinou finančních ztrát a toho, že stejně nemůže oslovit mnoho zákazníků (což by v takovém případě byla i výhoda), to nelze říci.
 
 
AMD nyní popírá alespoň to, že ačkoliv nebude (a je to pochopitelné) uvádět, kolik Radeonů VII vyrábí a bude vyrábět, bude nabízet své Radeony VII prostřednictvím svých AIB partnerů dle původního slibu od 7. února a předpokládá, že poptávka zákazníků bude uspokojena. Problém je ten, že bezproblémovou dostupnost AMD slibovalo i v případě Radeonů RX Vega a jak to dopadlo, to dobře víme. Však na nereferenční modely RX Vega se čekalo tak dlouho, že už jsme ztráceli trpělivost a poté i zájem a nyní mohou zákazníci jen doufat, že to bude jiné. 
 
Co se týče ztrátovosti Radeonů VII, na to už AMD nijak nereagovalo a my k tomu nemůžeme říci nic, pokud neznáme ani přibližnou výtěžnost 7nm procesu firmy TSMC a samozřejmě ani vůbec nic o tom, kolik AMD za své 7nm Vegy platí. 
 
Z vyjádření AMD lze vytáhnout také tu informaci, že Radeony VII možná nebudou k dispozici v nereferenčních verzích, ale zcela jistě je budou nabízet různí výrobci jako Sapphire, MSI, Asus, Gigabyte, PowerColor či další. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů