www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost

AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
, , aktualita
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
K oblíbeným
reklama
Pokud by se takové fámy potvrdily, ukázalo by se, že AMD připravilo Radeon VII v podstatě z nouze a spíše kvůli tomu, aby mohlo zaujmout prvním 7nm spotřebitelským GPU a postavit se stůj co stůj novým GeForce Turing. Samozřejmě že má AMD v úmyslu se postavit konkurenci a je pyšné na to, že na trh vypouští jako první firma spotřebitelský produkt vyrobený novou generací výrobních procesů, které se zařazují za 16/14/12nm technologie. Zda to ale dělá za každou cenu, čili i s vidinou finančních ztrát a toho, že stejně nemůže oslovit mnoho zákazníků (což by v takovém případě byla i výhoda), to nelze říci.
 
 
AMD nyní popírá alespoň to, že ačkoliv nebude (a je to pochopitelné) uvádět, kolik Radeonů VII vyrábí a bude vyrábět, bude nabízet své Radeony VII prostřednictvím svých AIB partnerů dle původního slibu od 7. února a předpokládá, že poptávka zákazníků bude uspokojena. Problém je ten, že bezproblémovou dostupnost AMD slibovalo i v případě Radeonů RX Vega a jak to dopadlo, to dobře víme. Však na nereferenční modely RX Vega se čekalo tak dlouho, že už jsme ztráceli trpělivost a poté i zájem a nyní mohou zákazníci jen doufat, že to bude jiné. 
 
Co se týče ztrátovosti Radeonů VII, na to už AMD nijak nereagovalo a my k tomu nemůžeme říci nic, pokud neznáme ani přibližnou výtěžnost 7nm procesu firmy TSMC a samozřejmě ani vůbec nic o tom, kolik AMD za své 7nm Vegy platí. 
 
Z vyjádření AMD lze vytáhnout také tu informaci, že Radeony VII možná nebudou k dispozici v nereferenčních verzích, ale zcela jistě je budou nabízet různí výrobci jako Sapphire, MSI, Asus, Gigabyte, PowerColor či další. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková