www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zatím řeší problém s Destiny 2 pomocí ovladačů čipsetu

AMD zatím řeší problém s Destiny 2 pomocí ovladačů čipsetu
, , aktualita
Společnost AMD až po uvedení procesorů Ryzen 3000 na trh zjistila, že na nich nelze spustit titul Destiny 2. Tato podivná chyba měla být vyřešena úpravou mikrokódů v nových BIOSech, ovšem tento krok se nepovedl. Co tu máme dále?
K oblíbeným
reklama
V polovině července svitla fanouškům hry Destiny 2, kteří si pořídili nový procesor Ryzen 3000, naděje, že si ji opět brzy zahrají. AMD ohlásilo, že přišlo s opravou a v nejbližší době ji použijí také výrobci základních desek, kteří připraví nové verze BIOSů. Jenomže pak se ukázalo, že nejnovější AGESA pro procesory Ryzen 3000 obsahuje chyby a neměla by se využívat. Destabilizuje totiž rozhraní PCI Express, takže s ním i celou sestavu a o takovou opravu lze těžko stát. 
 
 
Nyní tu máme nový pokus AMD o nápravu a ačkoliv se dříve tvrdilo, že to bude chtít právě fix na úrovni BIOSu, jde o nové testovací ovladače pro čipsety. Vedle hry Destiny 2 by také měla být řešena nekompatibilita s různými distribucemi operačního systému Linux, s nimiž mají Ryzeny 3000 také problémy. 
 
Robert Hallock z technického marketingu procesorů AMD se nyní nechal slyšet, že v případě problémů s Destiny 2 jde opravdu o něco, co AMD objevilo až po vypuštění procesorů na trh. Důvod je prostý, tato hra není zahrnuta mezi testovaným softwarem, který AMD standardně využívá, a to proto, že ji lze těžko využít pro benchmarky. Hallock se za způsobené potíže omlouvá. 
 
Nyní si zájemci mohou stáhnout testovací ovladače čipsetů, které by daný problém měly vyřešit. Jde o betaverzi ovladačů, a je tak možné, že budou samy problémové a při instalaci se také asi ukáže varování, které bude třeba ignorovat, pokud se někdo bude chtít přesvědčit o tom, zda ovladače fungují. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet
Díky vesmírnému teleskopu Kepler a mapovacímu Gaia jsou k dispozici informace, z nichž se dá odvodit přibližný počet planet jistého typu. A ty říkají, že naše galaxie by měla být domovem pro až 10 miliard planet srovnatelných se Zemí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX
NVIDIA provozuje vlastní herní streamovou službu, a sice známou platformu GeForce Now. Nyní se dozvídáme, že ta nabídne i možnost hrát hry s podporou technologií RTX. Servery tak byly vybaveny příslušnými kartami.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář