www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zatím řeší problém s Destiny 2 pomocí ovladačů čipsetu

AMD zatím řeší problém s Destiny 2 pomocí ovladačů čipsetu
, , aktualita
Společnost AMD až po uvedení procesorů Ryzen 3000 na trh zjistila, že na nich nelze spustit titul Destiny 2. Tato podivná chyba měla být vyřešena úpravou mikrokódů v nových BIOSech, ovšem tento krok se nepovedl. Co tu máme dále?
K oblíbeným
reklama
V polovině července svitla fanouškům hry Destiny 2, kteří si pořídili nový procesor Ryzen 3000, naděje, že si ji opět brzy zahrají. AMD ohlásilo, že přišlo s opravou a v nejbližší době ji použijí také výrobci základních desek, kteří připraví nové verze BIOSů. Jenomže pak se ukázalo, že nejnovější AGESA pro procesory Ryzen 3000 obsahuje chyby a neměla by se využívat. Destabilizuje totiž rozhraní PCI Express, takže s ním i celou sestavu a o takovou opravu lze těžko stát. 
 
 
Nyní tu máme nový pokus AMD o nápravu a ačkoliv se dříve tvrdilo, že to bude chtít právě fix na úrovni BIOSu, jde o nové testovací ovladače pro čipsety. Vedle hry Destiny 2 by také měla být řešena nekompatibilita s různými distribucemi operačního systému Linux, s nimiž mají Ryzeny 3000 také problémy. 
 
Robert Hallock z technického marketingu procesorů AMD se nyní nechal slyšet, že v případě problémů s Destiny 2 jde opravdu o něco, co AMD objevilo až po vypuštění procesorů na trh. Důvod je prostý, tato hra není zahrnuta mezi testovaným softwarem, který AMD standardně využívá, a to proto, že ji lze těžko využít pro benchmarky. Hallock se za způsobené potíže omlouvá. 
 
Nyní si zájemci mohou stáhnout testovací ovladače čipsetů, které by daný problém měly vyřešit. Jde o betaverzi ovladačů, a je tak možné, že budou samy problémové a při instalaci se také asi ukáže varování, které bude třeba ignorovat, pokud se někdo bude chtít přesvědčit o tom, zda ovladače fungují. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář