www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zatím řeší problém s Destiny 2 pomocí ovladačů čipsetu

AMD zatím řeší problém s Destiny 2 pomocí ovladačů čipsetu
, , aktualita
Společnost AMD až po uvedení procesorů Ryzen 3000 na trh zjistila, že na nich nelze spustit titul Destiny 2. Tato podivná chyba měla být vyřešena úpravou mikrokódů v nových BIOSech, ovšem tento krok se nepovedl. Co tu máme dále?
K oblíbeným
reklama
V polovině července svitla fanouškům hry Destiny 2, kteří si pořídili nový procesor Ryzen 3000, naděje, že si ji opět brzy zahrají. AMD ohlásilo, že přišlo s opravou a v nejbližší době ji použijí také výrobci základních desek, kteří připraví nové verze BIOSů. Jenomže pak se ukázalo, že nejnovější AGESA pro procesory Ryzen 3000 obsahuje chyby a neměla by se využívat. Destabilizuje totiž rozhraní PCI Express, takže s ním i celou sestavu a o takovou opravu lze těžko stát. 
 
 
Nyní tu máme nový pokus AMD o nápravu a ačkoliv se dříve tvrdilo, že to bude chtít právě fix na úrovni BIOSu, jde o nové testovací ovladače pro čipsety. Vedle hry Destiny 2 by také měla být řešena nekompatibilita s různými distribucemi operačního systému Linux, s nimiž mají Ryzeny 3000 také problémy. 
 
Robert Hallock z technického marketingu procesorů AMD se nyní nechal slyšet, že v případě problémů s Destiny 2 jde opravdu o něco, co AMD objevilo až po vypuštění procesorů na trh. Důvod je prostý, tato hra není zahrnuta mezi testovaným softwarem, který AMD standardně využívá, a to proto, že ji lze těžko využít pro benchmarky. Hallock se za způsobené potíže omlouvá. 
 
Nyní si zájemci mohou stáhnout testovací ovladače čipsetů, které by daný problém měly vyřešit. Jde o betaverzi ovladačů, a je tak možné, že budou samy problémové a při instalaci se také asi ukáže varování, které bude třeba ignorovat, pokud se někdo bude chtít přesvědčit o tom, zda ovladače fungují. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře