www.svethardware.cz
>
>
>

Apple se omlouvá za odposlouchávání konverzací se Siri

Apple se omlouvá za odposlouchávání konverzací se Siri
, , aktualita
Prakticky všechny giganty vyvíjející digitální asistenty postihly skandály ve spojitosti s odposloucháváním konverzací za účelem vylepšování služeb. Apple nyní vydal omluvu a mění do budoucna svou politiku.
K oblíbeným
reklama
Poslední dva měsíce byly ve znamení odhalování skandálů s odposloucháváním konverzací pro vývoj digitálních asistentů. Toto postihlo v podstatě všechny firmy. Nedávno jsme hovořili o Facebooku, týkalo se to ale i Microsoftu a dalších firem. Obvykle šlo o externí firmy, které poslouchaly konverzace a opravovaly počítačem vytvořené přepisy konverzací. Většina společností už tyto praktiky zatrhla nebo nějak pozměnila a to se týká i společnosti Apple, která využívala třetí strany k vyhodnocování konverzací se Siri a jejich přepisů. Nyní se na svých stránkách za své chování omluvila.
 
Apple logo
 
Přesto zmiňuje, že i dosud se snažila vždy o co největší anonymizaci dat (nepárovala je s Apple ID) a na servery posílala co nejméně informací. Po šesti měsících uložení dat pak docházelo k totální anonymizaci a odstranění i dalších informací, podle kterých šlo konverzaci spárovat s konkrétním zařízením (to bylo potřeba, aby vůbec bylo možné dokončit požadavek na Siri).
 
Podle Applu bylo takto vyhodnocováno jen velmi málo konverzací, mělo jít o 0,2 % veškerých požadavků na Siri. Apple si je však vědom, že se nezachoval úplně podle svých zásad, za což se omluvil a provede tři změny. Nyní tak už vůbec nebude ukládat konverzace se Siri. Za druhé, ve výchozím stavu se konverzace nebudou ani vyhodnocovat, nicméně uživatel bude možnost se k programu přihlásit a své konverzace dobrovolně poskytnout pro zlepšení kvality Siri. Za třetí, pokud už budou nějaké konverzace poskytnuty, ty nebudou pro vyhodnocování předávány třetím stranám, ale vyhodnocovat je budou jen a pouze zaměstnanci Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře