www.svethardware.cz
>
>
>

Apple se omlouvá za odposlouchávání konverzací se Siri

Apple se omlouvá za odposlouchávání konverzací se Siri
, , aktualita
Prakticky všechny giganty vyvíjející digitální asistenty postihly skandály ve spojitosti s odposloucháváním konverzací za účelem vylepšování služeb. Apple nyní vydal omluvu a mění do budoucna svou politiku.
K oblíbeným
reklama
Poslední dva měsíce byly ve znamení odhalování skandálů s odposloucháváním konverzací pro vývoj digitálních asistentů. Toto postihlo v podstatě všechny firmy. Nedávno jsme hovořili o Facebooku, týkalo se to ale i Microsoftu a dalších firem. Obvykle šlo o externí firmy, které poslouchaly konverzace a opravovaly počítačem vytvořené přepisy konverzací. Většina společností už tyto praktiky zatrhla nebo nějak pozměnila a to se týká i společnosti Apple, která využívala třetí strany k vyhodnocování konverzací se Siri a jejich přepisů. Nyní se na svých stránkách za své chování omluvila.
 
Apple logo
 
Přesto zmiňuje, že i dosud se snažila vždy o co největší anonymizaci dat (nepárovala je s Apple ID) a na servery posílala co nejméně informací. Po šesti měsících uložení dat pak docházelo k totální anonymizaci a odstranění i dalších informací, podle kterých šlo konverzaci spárovat s konkrétním zařízením (to bylo potřeba, aby vůbec bylo možné dokončit požadavek na Siri).
 
Podle Applu bylo takto vyhodnocováno jen velmi málo konverzací, mělo jít o 0,2 % veškerých požadavků na Siri. Apple si je však vědom, že se nezachoval úplně podle svých zásad, za což se omluvil a provede tři změny. Nyní tak už vůbec nebude ukládat konverzace se Siri. Za druhé, ve výchozím stavu se konverzace nebudou ani vyhodnocovat, nicméně uživatel bude možnost se k programu přihlásit a své konverzace dobrovolně poskytnout pro zlepšení kvality Siri. Za třetí, pokud už budou nějaké konverzace poskytnuty, ty nebudou pro vyhodnocování předávány třetím stranám, ale vyhodnocovat je budou jen a pouze zaměstnanci Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala