reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Assassin's Creed Origins cracknut, dvojí ochrana neodolala

7.2.2018, Jan Vítek, aktualita
Assassin's Creed Origins cracknut, dvojí ochrana neodolala
Loni na podzim přišla hra Assassin's Creed Origins a pro crackery znamenala přerušení šňůry úspěchů, když už se naučili překonávat tehdejší verzi Denuva. Kromě tohoto DRM totiž využila navrch i ochranu VMProtect.
Nyní už tak má hra Assassin's Creed Origins na serveru crackwatch poznamenáno, že byla cracknutá po 99 dnech, takže dvojí ochrana nakonec neodolala. Ovšem dá se říci, že pokud ochrana hry odolávala více než tři měsíce, svůj smysl pro Ubisoft rozhodně měla, protože vydržela po dobu nejvyššího zájmu. 
 
 
Nutno také dodat, že o crack možná budou mít zájem i poctiví zákazníci, kterým nemusí být po chuti, že jsou závislí na tom, zda se hra dokáže přes internet spojit s příslušnými servery, aby ověřila pravost své kopie. Avšak nelze automaticky očekávat, že by daný crack ještě navíc vyřešil problém se zatežováním procesoru, což má jít na vrub především Denuvu, které neustále ověřuje, že máme legální verzi. Crackeři totiž už Denuvo nedeaktivují, ale spíše obcházejí, takže toto DRM ve hře stále pracuje. Ubisoft k tomu řekl, že VMProtect má velice mírný až neznatelný dopad na výkon, takže by mělo jít především stále o Denuvo, které bude brzdit výkon. Ale je otázka, jaká je opravdová skutečnost.
 
Mimochodem Denuvo bylo samo o sobě prolomeno ve své nejnovější verzi 4.8 už před dvěma týdny a my můžeme nyní spíše čekat na to, jak se projeví akvizice firmy Denuvo, kterou získala bezpečnostní společnost Irdeto. Ta má vlastní DRM Cloakware, a tak není zrovna vyloučeno, že by mohla přijít s nějakou kombinací těchto dvou ochran. 
 
 
Zdroj: Crackwatch


reklama