www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus připraví své Radeony Navi nejdříve na září

Asus připraví své Radeony Navi nejdříve na září
, , aktualita
Společnost AMD to s nástupem nových modelů grafických karet opět moc dobře neprovedla. Její referenční modely jsou kritizovány kvůli svým hlučným a ne moc výkonným chladičům a na nereferenční si počkáme, a to možná dále, než se uvádělo dříve.
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon RX 5700 a 5700 XT "Navi" vypadají v testech jako důstojní soupeři i pro nové GeForce RTX 2000 SUPER, zvláště poté, co se AMD rozhodlo snížit ceny ještě před nástupem karet na trh. Málokdo ze zkušených uživatelů PC, kteří si chtějí svůj počítač postavit sami, nebo se alespoň zajímají o to, co si kupují, však je ochoten vzít zavděk referenčním modelem, když má výhled na to, že takový 5700 XT dosáhne hlučnosti 43 dBA a teplota GPU se přitom vyšplhá až na 92 °C. 
 
 
Pokud někdo myslí na chlazení skříně a zkrátka staví svůj počítač s rozmyslem, nemůže mít žádný problém s odvodem teplého vzduchu mimo skříň a v takovém případě jsou jednoznačně lepší chladiče s axiálními ventilátory. My jsme se nedávno dozvěděli, že nereferenční verze Radeonů Navi můžeme očekávat nejdříve v polovině srpna. Mezitím máme možnost si koupit to, co je a případně si vyměnit chladič za vodní blok nebo třeba některý z modelů Accelero od firmy Arctic. To ale znamená náklady navíc. 
 
Nyní se navíc přímo od firmy Asus dozvídáme, že v jejím případě dorazí nereferenční Radeony ještě později, a to v září, nebo možná i později. Od Asusu se dozvídáme konkrétně to, že: "Naše počáteční nabídka bude představovat karty vybavené referenčními chladiči od AMD a také referenční nastavení taktů. Ovšem prozatím budeme zkoušet, ladit a poté nabídneme výkonnější Radeony s chladiči našeho vlastního designu. Vydržte a počkejte si do září na další detaily". 
 
Čili Asus vůbec neslíbil, že už v září budou k dispozici jeho nereferenční verze, ale že se v září dozvíme více, takže výsledné karty mohou dorazit až někdy poté. Otázka pak je, zda zrovna Asus v tomto má být osamocen a jiné firmy nabídnou své vlastní verze dříve. Vzhledem k tomu, o jaké firmě zde mluvíme, to nevypadá zrovna pravděpodobně. Ostatně v srpnu se mohou objevit recenze a tzv. papírové vypuštění karet na trh, které budou fyzicky dostupné později. Jenomže i o tom by šlo s ohledem na vyjádření Asusu pochybovat. 
 
Co se ovšem týče dostupnosti nových Radeonů, ta vypadá velice dobře. My si nemusíme vybírat mezi modely, které jsou všechny stejné, takže lze vybírat pouze dle ceny a když se podíváme na srovnání cen a dostupnosti v obchodech, ceny se už začínají velice lišit a dostupnost je takřka všude bezproblémová. Například takový MSI Radeon RX 5700 8G můžeme koupit za 11 tisíc, nebo už i za cca 9.700 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře