www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus připraví své Radeony Navi nejdříve na září

Asus připraví své Radeony Navi nejdříve na září
, , aktualita
Společnost AMD to s nástupem nových modelů grafických karet opět moc dobře neprovedla. Její referenční modely jsou kritizovány kvůli svým hlučným a ne moc výkonným chladičům a na nereferenční si počkáme, a to možná dále, než se uvádělo dříve.
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon RX 5700 a 5700 XT "Navi" vypadají v testech jako důstojní soupeři i pro nové GeForce RTX 2000 SUPER, zvláště poté, co se AMD rozhodlo snížit ceny ještě před nástupem karet na trh. Málokdo ze zkušených uživatelů PC, kteří si chtějí svůj počítač postavit sami, nebo se alespoň zajímají o to, co si kupují, však je ochoten vzít zavděk referenčním modelem, když má výhled na to, že takový 5700 XT dosáhne hlučnosti 43 dBA a teplota GPU se přitom vyšplhá až na 92 °C. 
 
 
Pokud někdo myslí na chlazení skříně a zkrátka staví svůj počítač s rozmyslem, nemůže mít žádný problém s odvodem teplého vzduchu mimo skříň a v takovém případě jsou jednoznačně lepší chladiče s axiálními ventilátory. My jsme se nedávno dozvěděli, že nereferenční verze Radeonů Navi můžeme očekávat nejdříve v polovině srpna. Mezitím máme možnost si koupit to, co je a případně si vyměnit chladič za vodní blok nebo třeba některý z modelů Accelero od firmy Arctic. To ale znamená náklady navíc. 
 
Nyní se navíc přímo od firmy Asus dozvídáme, že v jejím případě dorazí nereferenční Radeony ještě později, a to v září, nebo možná i později. Od Asusu se dozvídáme konkrétně to, že: "Naše počáteční nabídka bude představovat karty vybavené referenčními chladiči od AMD a také referenční nastavení taktů. Ovšem prozatím budeme zkoušet, ladit a poté nabídneme výkonnější Radeony s chladiči našeho vlastního designu. Vydržte a počkejte si do září na další detaily". 
 
Čili Asus vůbec neslíbil, že už v září budou k dispozici jeho nereferenční verze, ale že se v září dozvíme více, takže výsledné karty mohou dorazit až někdy poté. Otázka pak je, zda zrovna Asus v tomto má být osamocen a jiné firmy nabídnou své vlastní verze dříve. Vzhledem k tomu, o jaké firmě zde mluvíme, to nevypadá zrovna pravděpodobně. Ostatně v srpnu se mohou objevit recenze a tzv. papírové vypuštění karet na trh, které budou fyzicky dostupné později. Jenomže i o tom by šlo s ohledem na vyjádření Asusu pochybovat. 
 
Co se ovšem týče dostupnosti nových Radeonů, ta vypadá velice dobře. My si nemusíme vybírat mezi modely, které jsou všechny stejné, takže lze vybírat pouze dle ceny a když se podíváme na srovnání cen a dostupnosti v obchodech, ceny se už začínají velice lišit a dostupnost je takřka všude bezproblémová. Například takový MSI Radeon RX 5700 8G můžeme koupit za 11 tisíc, nebo už i za cca 9.700 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm
NVIDIA se již se společností SoftBank dohodla na akvizici firmy Arm, která by se měla za cenu 40 miliard dolarů stát výraznou posilou portfolia NVIDIE a cestou k dalšímu rozvoji. To ale ještě nemusí dopadnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450 Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450
Můžeme počítat s tím, že výrobci desek přijdou na trh s novými modely při příležitosti vypuštění procesorů Ryzen "Vermeer", ačkoliv se na trhu neobjeví žádná nová čipová sada. Asus však dokonce chystá i nové desky se starým B450.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Der8auer zkusil vyměnit kondenzátory na RTX 3090, změnilo se něco? Der8auer zkusil vyměnit kondenzátory na RTX 3090, změnilo se něco?
Der8auer se může pustit do testování hardwaru způsobem, na který by si jen málokdo troufl. Nyní se zaměřil na kartu GeForce RTX 3090, které se pokusil vyměnit kondenzátory, jejichž vliv na stabilitu je těchto dnech tak moc diskutovaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Další Crew Dragon bude startovat za měsíc, ISS bude mít poprvé 7 obyvatel Další Crew Dragon bude startovat za měsíc, ISS bude mít poprvé 7 obyvatel
NASA a SpaceX se už pomalu chystají na další start posádky směřující na Mezinárodní vesmírnou stanici. Naplánován je konec října a tentokrát už nepoletí jen dva astronauti, ale rovnou čtyři. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
12jádrový AMD Ryzen 9 5900X má mít Boost na 5,0 GHz a 150W TDP 12jádrový AMD Ryzen 9 5900X má mít Boost na 5,0 GHz a 150W TDP
Nové procesory AMD Ryzen s architekturou Zen 3 se představí už za týden. Nyní tu máme další únik, který prozrazuje nějaká ta data o high-endovém modelu 5900X. Jeho Boost má konečně dosáhnout na 5,0 GHz a zvýší se i TDP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář