www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus zveřejnil seznam desek pro 7nm CPU Ryzen, levné A320 mezi nimi nejsou

Asus zveřejnil seznam desek pro 7nm CPU Ryzen, levné A320 mezi nimi nejsou
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že desky AMD s čipsety řad 300 a 400 sice budou dle slibu podporovat i 7nm procesory, ovšem nemusí to platit pro všechny. A jak nyní ukazuje Asus, něco na tom asi bude. 
K oblíbeným
reklama
O omezené podpoře nových 7nm procesorů Ryzen ze strany starších desek už jsme tedy slyšeli, přičemž to může mít původ právě ve společnosti Asus a v jejím seznamu. Jde samozřejmě o 3. generaci procesorů Ryzen plánovanou zhruba na polovinu tohoto roku. Vedle ní máme ještě potvrzeny nové 7nm procesory Threadripper a samozřejmě i EPYC. 
 
 
Seznam firmy Asus tak zahrnuje desky s čipsety X370, X470, B350 a B450, ale vůbec žádné A300 či A320.  
 
 
To samozřejmě samo o sobě nemusí nic znamenat, protože Asus ve svém vyjádření nevyloučil, že nové verze BIOSů pro levnější desky s podporou nových Ryzenů přijdou později. Na druhou stranu to ani neslíbil, takže zatím tu máme pouze desky s lepšími sadami. V seznamu pak můžete najít ke každé desce i verze BIOSů, od nichž budou desky nové 7nm procesory podporovat. 
 
Dá se ale říci, že s áčkovými čipsety je to opravdu nahnuté, protože podobný seznam zveřejnila už společnost MSI, která v něm také nemá žádné takové. Ale opět, i MSI může nabídnout podporu levnějších desek později. Však se také dozvídáme, že daný seznam ještě není konečný a rozhodně dává smysl, aby si výrobci přednostně všímali těch lepších modelů, za něž zákazníci zaplatili víc. 
 
Je také ještě dost času. Nové Ryzeny budou dle očekávání představeny až na konci tohoto měsíce a navíc to neznamená, že budou ihned k dispozici na trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře