www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus zveřejnil seznam desek pro 7nm CPU Ryzen, levné A320 mezi nimi nejsou

Asus zveřejnil seznam desek pro 7nm CPU Ryzen, levné A320 mezi nimi nejsou
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že desky AMD s čipsety řad 300 a 400 sice budou dle slibu podporovat i 7nm procesory, ovšem nemusí to platit pro všechny. A jak nyní ukazuje Asus, něco na tom asi bude. 
K oblíbeným
reklama
O omezené podpoře nových 7nm procesorů Ryzen ze strany starších desek už jsme tedy slyšeli, přičemž to může mít původ právě ve společnosti Asus a v jejím seznamu. Jde samozřejmě o 3. generaci procesorů Ryzen plánovanou zhruba na polovinu tohoto roku. Vedle ní máme ještě potvrzeny nové 7nm procesory Threadripper a samozřejmě i EPYC. 
 
 
Seznam firmy Asus tak zahrnuje desky s čipsety X370, X470, B350 a B450, ale vůbec žádné A300 či A320.  
 
 
To samozřejmě samo o sobě nemusí nic znamenat, protože Asus ve svém vyjádření nevyloučil, že nové verze BIOSů pro levnější desky s podporou nových Ryzenů přijdou později. Na druhou stranu to ani neslíbil, takže zatím tu máme pouze desky s lepšími sadami. V seznamu pak můžete najít ke každé desce i verze BIOSů, od nichž budou desky nové 7nm procesory podporovat. 
 
Dá se ale říci, že s áčkovými čipsety je to opravdu nahnuté, protože podobný seznam zveřejnila už společnost MSI, která v něm také nemá žádné takové. Ale opět, i MSI může nabídnout podporu levnějších desek později. Však se také dozvídáme, že daný seznam ještě není konečný a rozhodně dává smysl, aby si výrobci přednostně všímali těch lepších modelů, za něž zákazníci zaplatili víc. 
 
Je také ještě dost času. Nové Ryzeny budou dle očekávání představeny až na konci tohoto měsíce a navíc to neznamená, že budou ihned k dispozici na trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře