www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus zveřejnil seznam desek pro 7nm CPU Ryzen, levné A320 mezi nimi nejsou

Asus zveřejnil seznam desek pro 7nm CPU Ryzen, levné A320 mezi nimi nejsou
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že desky AMD s čipsety řad 300 a 400 sice budou dle slibu podporovat i 7nm procesory, ovšem nemusí to platit pro všechny. A jak nyní ukazuje Asus, něco na tom asi bude. 
K oblíbeným
reklama
O omezené podpoře nových 7nm procesorů Ryzen ze strany starších desek už jsme tedy slyšeli, přičemž to může mít původ právě ve společnosti Asus a v jejím seznamu. Jde samozřejmě o 3. generaci procesorů Ryzen plánovanou zhruba na polovinu tohoto roku. Vedle ní máme ještě potvrzeny nové 7nm procesory Threadripper a samozřejmě i EPYC. 
 
 
Seznam firmy Asus tak zahrnuje desky s čipsety X370, X470, B350 a B450, ale vůbec žádné A300 či A320.  
 
 
To samozřejmě samo o sobě nemusí nic znamenat, protože Asus ve svém vyjádření nevyloučil, že nové verze BIOSů pro levnější desky s podporou nových Ryzenů přijdou později. Na druhou stranu to ani neslíbil, takže zatím tu máme pouze desky s lepšími sadami. V seznamu pak můžete najít ke každé desce i verze BIOSů, od nichž budou desky nové 7nm procesory podporovat. 
 
Dá se ale říci, že s áčkovými čipsety je to opravdu nahnuté, protože podobný seznam zveřejnila už společnost MSI, která v něm také nemá žádné takové. Ale opět, i MSI může nabídnout podporu levnějších desek později. Však se také dozvídáme, že daný seznam ještě není konečný a rozhodně dává smysl, aby si výrobci přednostně všímali těch lepších modelů, za něž zákazníci zaplatili víc. 
 
Je také ještě dost času. Nové Ryzeny budou dle očekávání představeny až na konci tohoto měsíce a navíc to neznamená, že budou ihned k dispozici na trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů