www.svethardware.cz
>
>
>
>

Atari VCS využije jeden z právě ohlášených Ryzen Embedded R1000

Atari VCS využije jeden z právě ohlášených Ryzen Embedded R1000
, , aktualita
Konzole Atari VCS už měla být na trhu, ale její vývoj se protáhl i proto, že její autoři se rozhodli nevyužít starší APU firmy AMD vycházejících ještě z Bulldozeru, ale naopak zbrusu nový Ryzen Embedded R1000. 
K oblíbeným
reklama
Po ohlášení toho, že Atari VCS přijde sice později, ale přinese Ryzen a Vegu, jsme mohli uvažovat o tom, že by mohla mít díky tomu veskrze slušný výkon. Původně měla být založena na Bristol Ridge A10 a včera jsme se přímo od AMD dozvěděli, že to bude model R1606G nebo o trošku slabší R1505G z řady Ryzen Embedded R1000. Ta byla představena tento týden a zahrnuje pouze dvě APU, z nichž R1606G je sice to výkonnější, nicméně od slabšího modelu se liší pouze o něco vyššími takty a jinak mají obě shodnou základní výbavu v podobě 2C/4T procesoru Zen a celkem 192 Stream procesorů v GPU Vega se 3 CU.
 
 
Čili žádné dělo to opravdu není, ale spíše úsporné APU, které se svou výbavou řadí na úroveň modelů Athlon 2x0GE, ovšem s jedním rozdílem. Ryzen Embedded R1000 mají totiž ve výbavě dva 10GbE a nelze si zrovna představit, že by výsledné Atari VCS dokázalo takové síťové připojení využít. Můžeme se tak ptát, proč si tvůrci konzole vybrali právě taková APU a ne třeba mobilní Ryzeny nebo low-end desktopová APU. Spíše tedy samozřejmě ta mobilní APU, protože desktopové procesory pro patici by byly pro takový produkt moc náročné na prostor. 
 

Michael Arzt, COO Atari Connected Devices, tak ale může říkat, že Atari VCS nabídne i obsah ve 4K při 60 FPS s HDR, což budou spíše videa než hry. Ostatně R1505G bude mít se svým 1GHz GPU se 192 shadery výkon rovnající se tomu, co nabízí zmíněné Athlony GE, což je 384 GFLOPS a to zdaleka nedosahuje ani na to, co nabízí letitý low-end v podobě Radeon R5 330 z roku 2015. Dalo se však pochopitelně očekávat, že Atari nebude chtít nabídnout výkonnou konzoli, protože to by logicky muselo zajistit také software, který by dokázal takový výkon smysluplně využít. Namísto toho můžeme spíše očekávat staré herní klasiky. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře