Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř

Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř
, , aktualita
Roboti od společnosti Boston Dynamics patří mezi nejvyspělejší na světě a neustále to dokazují novými schopnostmi. Nyní se už humanoidní Atlas umí proběhnout venku a čtyřnohý SpotMini se zase orientovat uvnitř budov.
reklama
Společnost Boston Dynamics se uvedla nejdříve robotem Big Dog, velice odolným čtyřnohým modelem, který už před lety ukázal svou pozoruhodnou schopnost zůstat na nohách i přes složitost terénu nebo pokusy jej skolit. Nyní jde však o humanoidního robota Atlas a pak o robota SpotMini, který plnil stránky magazínů v posledních měsících. SpotMini je menší verzí "velkého psa", ale neméně odolnou a schopnou jít si za svým cílem, což jeho výrobce ukázal v nedávném videu. Navázal tak na starší video, v němž známý dvojník Gordona Freemana se svou věrnou hokejkou trápil právě Atlase: 
 
 
Humanoidní Atlas by se dal označit z hlediska motoriky za nejvyspělejšího robota od Boston Dynamics. Však už jen fakt, že dokáže chodit terénem pouze po dvou mu takový titul zajišťuje a pak už si to Atlas může potvrdit třeba saltem vzad. SpotMini je ale také šikovný a vzhledem k tomu, co v minulosti předvedl, se nemůžeme divit, že jeho autonomie se vztahuje k prostředí budov, zatímco Atlas se už nově dokáže sám proběhnout ve venkovním prostředí, kde dříve spíše jen chodil.
 
Atlas ve výběhu
 
Atlas si tak dokáže provozovat jogging v parku a pokud narazí na překážku třeba v podobě ležícího kmenu, tu dokáže přeskočit, ale to už nás při vzpomínce na jeho salto vzad neohromí, i když v terénu je taková věc opět o něco těžší. 
 
 
SpotMini se zase nově dokáže sám procházet skrz budovy firmy Boston Dynamics, což zahrnuje i vystoupání do schodů, které pak dokáže slézt i pozadu, aby se pak jako poslušný robotický psík vrátil na své místo. 
 
​  
Robot se tak dokáže sám orientovat, vyhýbat se překážkám a překonávat je, a to bez jakéhokoliv vstupu od člověka


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář