Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř

Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř
, , aktualita
Roboti od společnosti Boston Dynamics patří mezi nejvyspělejší na světě a neustále to dokazují novými schopnostmi. Nyní se už humanoidní Atlas umí proběhnout venku a čtyřnohý SpotMini se zase orientovat uvnitř budov.
reklama
Společnost Boston Dynamics se uvedla nejdříve robotem Big Dog, velice odolným čtyřnohým modelem, který už před lety ukázal svou pozoruhodnou schopnost zůstat na nohách i přes složitost terénu nebo pokusy jej skolit. Nyní jde však o humanoidního robota Atlas a pak o robota SpotMini, který plnil stránky magazínů v posledních měsících. SpotMini je menší verzí "velkého psa", ale neméně odolnou a schopnou jít si za svým cílem, což jeho výrobce ukázal v nedávném videu. Navázal tak na starší video, v němž známý dvojník Gordona Freemana se svou věrnou hokejkou trápil právě Atlase: 
 
 
Humanoidní Atlas by se dal označit z hlediska motoriky za nejvyspělejšího robota od Boston Dynamics. Však už jen fakt, že dokáže chodit terénem pouze po dvou mu takový titul zajišťuje a pak už si to Atlas může potvrdit třeba saltem vzad. SpotMini je ale také šikovný a vzhledem k tomu, co v minulosti předvedl, se nemůžeme divit, že jeho autonomie se vztahuje k prostředí budov, zatímco Atlas se už nově dokáže sám proběhnout ve venkovním prostředí, kde dříve spíše jen chodil.
 
Atlas ve výběhu
 
Atlas si tak dokáže provozovat jogging v parku a pokud narazí na překážku třeba v podobě ležícího kmenu, tu dokáže přeskočit, ale to už nás při vzpomínce na jeho salto vzad neohromí, i když v terénu je taková věc opět o něco těžší. 
 
 
SpotMini se zase nově dokáže sám procházet skrz budovy firmy Boston Dynamics, což zahrnuje i vystoupání do schodů, které pak dokáže slézt i pozadu, aby se pak jako poslušný robotický psík vrátil na své místo. 
 
​  
Robot se tak dokáže sám orientovat, vyhýbat se překážkám a překonávat je, a to bez jakéhokoliv vstupu od člověka


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář