Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř

Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř
, , aktualita
Roboti od společnosti Boston Dynamics patří mezi nejvyspělejší na světě a neustále to dokazují novými schopnostmi. Nyní se už humanoidní Atlas umí proběhnout venku a čtyřnohý SpotMini se zase orientovat uvnitř budov.
reklama
Společnost Boston Dynamics se uvedla nejdříve robotem Big Dog, velice odolným čtyřnohým modelem, který už před lety ukázal svou pozoruhodnou schopnost zůstat na nohách i přes složitost terénu nebo pokusy jej skolit. Nyní jde však o humanoidního robota Atlas a pak o robota SpotMini, který plnil stránky magazínů v posledních měsících. SpotMini je menší verzí "velkého psa", ale neméně odolnou a schopnou jít si za svým cílem, což jeho výrobce ukázal v nedávném videu. Navázal tak na starší video, v němž známý dvojník Gordona Freemana se svou věrnou hokejkou trápil právě Atlase: 
 
 
Humanoidní Atlas by se dal označit z hlediska motoriky za nejvyspělejšího robota od Boston Dynamics. Však už jen fakt, že dokáže chodit terénem pouze po dvou mu takový titul zajišťuje a pak už si to Atlas může potvrdit třeba saltem vzad. SpotMini je ale také šikovný a vzhledem k tomu, co v minulosti předvedl, se nemůžeme divit, že jeho autonomie se vztahuje k prostředí budov, zatímco Atlas se už nově dokáže sám proběhnout ve venkovním prostředí, kde dříve spíše jen chodil.
 
Atlas ve výběhu
 
Atlas si tak dokáže provozovat jogging v parku a pokud narazí na překážku třeba v podobě ležícího kmenu, tu dokáže přeskočit, ale to už nás při vzpomínce na jeho salto vzad neohromí, i když v terénu je taková věc opět o něco těžší. 
 
 
SpotMini se zase nově dokáže sám procházet skrz budovy firmy Boston Dynamics, což zahrnuje i vystoupání do schodů, které pak dokáže slézt i pozadu, aby se pak jako poslušný robotický psík vrátil na své místo. 
 
​  
Robot se tak dokáže sám orientovat, vyhýbat se překážkám a překonávat je, a to bez jakéhokoliv vstupu od člověka


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů