Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř

Atlas od Boston Dynamics běhá venku, SpotMini se umí navigovat uvnitř
, , aktualita
Roboti od společnosti Boston Dynamics patří mezi nejvyspělejší na světě a neustále to dokazují novými schopnostmi. Nyní se už humanoidní Atlas umí proběhnout venku a čtyřnohý SpotMini se zase orientovat uvnitř budov.
reklama
Společnost Boston Dynamics se uvedla nejdříve robotem Big Dog, velice odolným čtyřnohým modelem, který už před lety ukázal svou pozoruhodnou schopnost zůstat na nohách i přes složitost terénu nebo pokusy jej skolit. Nyní jde však o humanoidního robota Atlas a pak o robota SpotMini, který plnil stránky magazínů v posledních měsících. SpotMini je menší verzí "velkého psa", ale neméně odolnou a schopnou jít si za svým cílem, což jeho výrobce ukázal v nedávném videu. Navázal tak na starší video, v němž známý dvojník Gordona Freemana se svou věrnou hokejkou trápil právě Atlase: 
 
 
Humanoidní Atlas by se dal označit z hlediska motoriky za nejvyspělejšího robota od Boston Dynamics. Však už jen fakt, že dokáže chodit terénem pouze po dvou mu takový titul zajišťuje a pak už si to Atlas může potvrdit třeba saltem vzad. SpotMini je ale také šikovný a vzhledem k tomu, co v minulosti předvedl, se nemůžeme divit, že jeho autonomie se vztahuje k prostředí budov, zatímco Atlas se už nově dokáže sám proběhnout ve venkovním prostředí, kde dříve spíše jen chodil.
 
Atlas ve výběhu
 
Atlas si tak dokáže provozovat jogging v parku a pokud narazí na překážku třeba v podobě ležícího kmenu, tu dokáže přeskočit, ale to už nás při vzpomínce na jeho salto vzad neohromí, i když v terénu je taková věc opět o něco těžší. 
 
 
SpotMini se zase nově dokáže sám procházet skrz budovy firmy Boston Dynamics, což zahrnuje i vystoupání do schodů, které pak dokáže slézt i pozadu, aby se pak jako poslušný robotický psík vrátil na své místo. 
 
​  
Robot se tak dokáže sám orientovat, vyhýbat se překážkám a překonávat je, a to bez jakéhokoliv vstupu od člověka


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář