www.svethardware.cz
>
>
>
>

Autodesk a GM pracují na 3D tisku pro výrobu dílů do aut

Autodesk a GM pracují na 3D tisku pro výrobu dílů do aut
, , aktualita
Společnosti Autodesk a General Motors začaly spolupracovat na možnostech 3D tisku součástek do aut. Ty by měly být jednodušší, silnější a navíc i lehčí. Díky tomu by se měla i snížit spotřeba paliva.
K oblíbeným
reklama
Technologie 3D tisku prosakuje do mnoha různých druhů průmyslu a jedním z nich je i výroba aut. Už v minulosti jsme zmiňovali použití této technologie např. u Bugatti nebo Mercedesu. Nyní se přidává společnost General Motors (GM), která začala spolupracovat s Autodeskem. Jeho software je využit ke generování designu nejrůznějších automobilových součástek a využívá systému umělé inteligence, který na základě zadaných kritérií vytváří jednolité díly. Ty pak mohou být lehčí i pevnější zároveň. Následně se poté vyrábí pomocí 3D tisku.
 
3D tisk u General Motors
 
Jednou z prvních součástek, která byla navržena a vyrobena pomocí nového postupu, bylo uchycení sedadel a bezpečnostních pásů. Běžně se tento díl skládá z 8 menších dílů, které pochází od různých subdodavatelů. Výsledkem algoritmu bylo vygenerování 150 různých návrhů řešení nové součástky, přičemž výsledek byl o nezanedbatelných 40 % lehčí a současně i o 20 % pevnější. Díky tomu může být výsledné auto o něco lehčí, tedy při stejném výkonu motoru o něco svižnější a úspornější. Hodí se to zejména u elektromobilů, které jsou kvůli bateriím hodně těžké a každé snížení jejich vysoké hmotnosti je hodně vítané. Užitečné je to pochopitelně ve velké míře i u klasických vozů se spalovacím motorem.
 
Inženýři v General Motors
 
Inženýři Mike Van De Velde a Paul Wolcott z GM v laboratoři Autodesku v San Franciscu
 
General Motors na 3D tisku pracuje už nějakou dobu a vlastní 50 3D tiskáren, které za posledních 10 let vyprodukovaly více než 250 tisíc prototypových součástek. Dnešní vozy se podle GM skládají z více než 30 tisíc různých dílů a výrobce chce použít 3D tisk pro výrobu mnoha z nich, ne jen systému uchycení sedadel. Výhodou 3D tisku je i okamžitá možnost levné výroby součástky, kterou je možné rychle otestovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů