Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo

Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
, , aktualita
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden jsme se podívali na to, jakou botu udělala Bethesda se zabezpečením svého nejnovějšího titulu Rage 2. Hra je totiž nabízena na Steamu, kde je chráněna pomocí Denuva, ovšem je tu i verze z Bethesda.net, která se spoléhala pouze na online ověření pravosti při spuštění a její odstranění bylo pro crackery hračka, jak je ostatně jasné už z toho, že ochrana byla překonána za necelý den. 
 
 
Hráči pak zcela logicky začali žádat, aby Bethesda odstranila Denuvo i ze steamové verze hry, když už se kopie Rage 2 stejně povalují na torrentech. K tomu se firma odhodlala podstatně dříve než v případě Doomu z roku 2016, kde na prolomení ochrany zareagovala až po několika měsících. 
 
Aktualizovaná verze Rage 2 na Steamu by tak už neměla obsahovat Denuvo. Příslušný hlavní spustitelný soubor hry byl dodán s řadou dalších úprav v rámci nového patche. Ten tak obsahuje třeba nástroj pro nahlašování chyb, jehož prostřednictvím můžeme dát vývojářům vědět, že nám hra padá, nebo je s ní nějaký jiný problém. Hra by také celkově měla být stabilnější. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře