Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo

Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
, , aktualita
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden jsme se podívali na to, jakou botu udělala Bethesda se zabezpečením svého nejnovějšího titulu Rage 2. Hra je totiž nabízena na Steamu, kde je chráněna pomocí Denuva, ovšem je tu i verze z Bethesda.net, která se spoléhala pouze na online ověření pravosti při spuštění a její odstranění bylo pro crackery hračka, jak je ostatně jasné už z toho, že ochrana byla překonána za necelý den. 
 
 
Hráči pak zcela logicky začali žádat, aby Bethesda odstranila Denuvo i ze steamové verze hry, když už se kopie Rage 2 stejně povalují na torrentech. K tomu se firma odhodlala podstatně dříve než v případě Doomu z roku 2016, kde na prolomení ochrany zareagovala až po několika měsících. 
 
Aktualizovaná verze Rage 2 na Steamu by tak už neměla obsahovat Denuvo. Příslušný hlavní spustitelný soubor hry byl dodán s řadou dalších úprav v rámci nového patche. Ten tak obsahuje třeba nástroj pro nahlašování chyb, jehož prostřednictvím můžeme dát vývojářům vědět, že nám hra padá, nebo je s ní nějaký jiný problém. Hra by také celkově měla být stabilnější. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře