Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo

Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
, , aktualita
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden jsme se podívali na to, jakou botu udělala Bethesda se zabezpečením svého nejnovějšího titulu Rage 2. Hra je totiž nabízena na Steamu, kde je chráněna pomocí Denuva, ovšem je tu i verze z Bethesda.net, která se spoléhala pouze na online ověření pravosti při spuštění a její odstranění bylo pro crackery hračka, jak je ostatně jasné už z toho, že ochrana byla překonána za necelý den. 
 
 
Hráči pak zcela logicky začali žádat, aby Bethesda odstranila Denuvo i ze steamové verze hry, když už se kopie Rage 2 stejně povalují na torrentech. K tomu se firma odhodlala podstatně dříve než v případě Doomu z roku 2016, kde na prolomení ochrany zareagovala až po několika měsících. 
 
Aktualizovaná verze Rage 2 na Steamu by tak už neměla obsahovat Denuvo. Příslušný hlavní spustitelný soubor hry byl dodán s řadou dalších úprav v rámci nového patche. Ten tak obsahuje třeba nástroj pro nahlašování chyb, jehož prostřednictvím můžeme dát vývojářům vědět, že nám hra padá, nebo je s ní nějaký jiný problém. Hra by také celkově měla být stabilnější. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů