www.svethardware.cz
>
>
>
>

Broadcom učinil Qualcommu finální nabídku na akvizici

Broadcom učinil Qualcommu finální nabídku na akvizici
, , aktualita
Už jako marná snaha vypadaly pokusy firmy Broadcom schramstnout Qualcomm, který je při porovnání tržeb i počtu zaměstnanců výrazně větší firmou. Nyní Broadcom učinil Qualcommu finální nabídku, pro niž si vybral zajímavou dobu.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Qualcomm a Broadcom si z velké části konkurují, a tak je jasné, že jejich spojením by vznikl těžko porazitelný gigant na trhu. Nicméně k tomu asi nedojde, pokud však Qualcomm nepřistoupí na finální nabídku. Dříve jej chtěl Broadcom koupit za 105 miliard dolarů (zprávy udávaly i 130 miliard, ale nesprávně). To však zástupci Qualcommu rychle a unisono smetli ze stolu, že taková nabídka neodpovídá hodnotě jejich firmy. Nyní Broadcomm přispěchal s ještě jednou nabídkou, kterou už označil za svou "nejlepší a konečnou": 121 miliard dolarů. 
 
 
Uvidíme, zda i tato nabídka bude nakonec rezolutně odmítnuta a je třeba říci, že Broadcom si pro ni vybral zajímavý čas. Konkrétně chce zaplatit 82 dolarů za akcii, což by se skládalo ze 60 dolarů v hotovosti a 22 v akciích Broadcomu. Pokud by to dopadlo, jednalo by se jednoznačně o největší akvizici technologické společnosti v historii. Druhou by se stala akvizice firmy EMC, kterou si Dell v roce 2015 pořídil za "mrzkých" 67 miliard. 
 
Qualcomm už potvrdil, že nabídku na 121 miliard už obdržel a že se jí bude zabývat představenstvo firmy. A proč jde o zajímavý čas? Akcie Qualcommu totiž začaly s počátkem února nejdřív mírně a pak prudce klesat a není složité zjistit proč. 
 
 
Dle Reuters odvolávající se na Nomuru za to mohou zprávy, že Apple chce vyměnit Qualcomm za Intel v pozici dodavatele hardwaru pro své příští chytré telefony. Zde je třeba si připomenout, že právě Qualcomm obdržel od Evropské komise pokutu téměř miliardy eur, která se týká právě i firmy Apple. U ní si Qualcomm platil za svou pozici výhradního dodavatele právě na úkor Intelu, který tak okusil vlastní kúru, jíž svého času obdařil konkurenční AMD. 
 
V našem případě jde nejen o moderní modemy pro bezdrátovou datovou komunikaci, které chce Apple kupovat od Intelu, jehož akcie v reakci na to trošku poskočily o 1,4 % na 46,81 USD. Existují také spekulace, že Apple se chce zcela zbavit firmy Qualcomm jako dodavatele. Dle Nomury by Apple takovým krokem mohl ušetřit nějakých 100 milionů dolarů. Broadcom se tak rozhodl kout železo, které se náhle rozžhavilo a my uvidíme, jestli mu to vyjde. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek