www.svethardware.cz
>
>
>
>

Broadcom nabídl za Qualcomm již 105 miliard dolarů

Broadcom nabídl za Qualcomm již 105 miliard dolarů
, , aktualita
Z počáteční nedůvěry v to, že by si "malý" Broadcom mohl troufnout na podstatně větší společnost Qualcomm se vyklubala jistota, že tyto námluvy skutečně probíhají. A co víc, nyní se už nemluví o částce 100 miliard dolarů, ale o 105 miliardách.
K oblíbeným
reklama
Ve světě výrobců čipů a polovodičových součástek nevídaná 105miliardová akvizice nabývá stále reálnějších obrysů, a je tak možné, že se opravdu dočkáme nové světové trojky, a sice sloučeného Broadcomu s Qualcommem, před nímž by byl už jen Intel a Samsung. 
 
 
Broadcom už sám ohlásil, že na stůl položil nabídku, dle níž chce za Qualcomm zaplatit celkem 130 miliard dolarů, a to 60 dolarů v hotovosti a 10 dolarů v akciích za jednu akcii. Je to skutečně velkorysá nabídka, neboť už oněch 60 dolarů v hotovosti je o 28 % více, než kolik stála jedna akcie Qualcommu těsně před tím, než se o této možné akvizici začalo mluvit. Ty poté prudce vystřelily na 65 dolarů a poté mírně klesaly. 
 
Společnost Broadcom svou nabídku označuje jako přesvědčivou pro akcionáře a podílníky v obou společnostech, nicméně dosud není jasné, zda Qualcomm začne o akvizici vyjednávat, nebo se jí naopak bude bránit. Firma zatím pouze v krátkém vyjádření uvedla, že tuto nabídku zváží a rozhodne se v nejlepším zájmu svých akcionářů a do tohoto rozhodnutí se už nebude k této věci vyjadřovat. Čili než od Qualcommu uslyšíme oficiální reakci na nabídku Broadcomu, zbývají nám pouze spekulace. 
 

vývoj akcií firmy Qualcomm
 
Další informace ale poskytuje sám Broadcom, který už naznačil, že nabídka platí bez ohledu na to, jak skončí aktuální námluvy firmy Qualcomm a NXP Semiconductors. Na tu má Qualcomm zálusk jako na předního výrobce polovodičových součástek pro automotive a chce za tuto holandskou firmu zaplatit 38 miliard dolarů.
 
Agentura Bloomberg pak přispěchala s ozvěnami ze zákulisního šepotu, dle nichž se Qualcomm rozhodně nechce vzdát jen tak a přinejmenším nehodlá přijmout hned první nabídku Broadcomu. Argument je takový, že akcie Qualcommu mají být aktuálně podhodnoceny, a to především kvůli soudním sporům s firmou Apple. Na druhou stranu Broadcom si pro tento případ prý chystá čelní útok prostřednictvím přímé nabídky pro akcionáře Qualcommu, kterým by mohl vedení firmy podrazit nohy. 
 
Ovšem i kdyby se firmy nakonec nějakým způsobem dohodly, stále tu jsou regulační orgány, které akvizici nemusí být nakloněny. Výsledná společnost by totiž ovládala většinu z hodnoty součástek a materiálu (cca 65 %), které se používají pro výrobu chytrých telefonů, a to se vším, co z toho vyplývá. Zaúřadovat si tak mohou především antimonopolní orgány. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302 NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302
NVIDIA má dle serveru Igorslab.de skutečný zájem na tom, aby se na kartách GeForce RTX 3060 nedalo rozumným způsobem těžit Ethereum. Dle informací od jednoho tchaj-wanského výrobce grafických karet tak přichází GA106-302. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik