www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat

Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
, , aktualita
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
K oblíbeným
reklama
Když se podíváme na zprávy o vývoji cen pamětí, ty se obvykle shodovaly na tom, že přinejmenším do poloviny tohoto roku bude pokračovat pokles. Společnost Nanya ale zaujala opatrné stanovisko a už dříve uváděla, že pokles už nemusí dlouho trvat a nedávno to zopakovala. Nyní se k tomu přidal tchaj-wanský server DigiTimes, který zpovídal zástupce společnosti Adata Technology, Phison Electronics či Team Group. Jde o výrobce koncových zařízení či kontrolerů pro ně, ne o výrobce samotných pamětí a ti nyní mluví o 10 až 15% nárůstu cen SSD, a to kvůli nové politice "omezené nabídky". Vypadá to, že výrobci SSD mají nízkych cen NAND Flash asi skutečně dost. 
 
 
Jak uvádí server Hexus.net, z takové zprávy kouká možný kartel v podobě koordinovaného počínání firem ve snaze ovlivnit ceny výsledných produktů na trhu, z čehož byly v posledních letech obviňovány spíše výrobci pamětí DRAM. Nejde samozřejmě o firmy jako Adata, Phison a Team Group, to jsou jen malé ryby, které nemohou ovlivnit ceny SSD na trhu. Jde spíše o samotné výrobce pamětí NAND Flash jako Samsung, Toshiba, Micron Technology, WD či SK Hynix. Zvláště Samsung pak kvůli nízkým cenám pamětí krvácí, což platí i pro Micron a SK Hynix. 
 
Server DigiTimes ale také uvádí, že vedle pamětí NAND Flash se stále častěji ozývají hlasy mluvící o zdražování pamětí DRAM, jejichž ceny by se mohly už zakrátko vydat opět vzhůru. Dle TrendForce sice měly klesat do konce tohoto roku, ovšem jak jsme zmiňovali nedávno, realita na našem koncovém trhu je taková, že ceny za moduly s DDR4 už dolů moc nejdou. To se nezměnilo a stále platí, že za 16 GB (2x 8 GB) DDR4-3200 v DIMM dáme v těch nejlepších případech kolem dvou tisíc korun. To už může být lepší investovat do 32 GB (2x 16 GB) stejně taktovaných modulů, které se dají sehnat za 3800 Kč. 
 
Zdroj: DigiTimes  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů