www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny procesorů AMD jdou dolů, byly sníženy oficiálně?

Ceny procesorů AMD jdou dolů, byly sníženy oficiálně?
, , aktualita
Změny v cenách se obvykle projeví nejdříve ve velkých západních obchodech, respektive právě tam můžeme nejlépe sledovat to, co by mohlo později dorazit k nám. A nyní to vypadá, že AMD snížilo cenu svých procesorů. 
reklama
Společnost AMD sama nic dosud neoznámila, a tak je možné, že žádné změny v oficiálních cenách procesorů Ryzen nenastaly. Pokud to je pouze akce samotných obchodů, pak můžeme očekávat, že ceny se v našich obchodech dolů nehnou. Nicméně by bylo od AMD logické, aby trošku zamávalo s cenami především výkonnějších Ryzenů těsně před tím, než nastoupí na trh první Core 9. generace (Whiskey Lake). Nad těmi se už zcela zvedne embargo v tento pátek. 
 
 
Některé procesory Ryzen tak v západních obchodech zlevnily o 5 až 10 procent, takže ten nejlepší z nich je už k dispozici za cenu pod 300 USD a nejlepší z šestijádrových procesorů AMD se už prodává za 210 USD. Ovšem co se týče APU z rodiny Ryzen, v jejich případě žádné slevy nepřišly a ono ostatně v jejich případě ani není proč k nim přistupovat.
 
Co se týče cen procesorů AMD v našich obchodech, ty v poslední době bohužel spíše rostly, ale dohromady nejde o nic strašného. Šlo by uvažovat o tom, že ceny mohly být trošku ovlivněny nedostatkem procesorů Intel, čehož by obchodníci případně využili ke zvýšení cen Ryzenů, ale pokud to některý z nich skutečně potkalo, tak pouze Ryzen 7 2700X. Ten se o prázdninách prodával i za 7700 Kč a nyní je to přinejlepším 8300 Kč a dle toho trošku vzrostla i průměrná cena. 
 
V případě procesoru AMD Ryzen 5 2600X se zase rozevřely nůžky mezi průměrnou a minimální cenou, takže ta první vzrostla a druhá se naopak snížila. Za velice zajímavé ceny jsou však k dispozici procesory Ryzen první generace jako Ryzen 7 1700. Ty AMD oficiálně zlevnilo už na jaře, což se výrazněji projevilo až o pár měsíců později a cena zmíněného osmijádra starší generace se dostala pod 5.000 Kč, a je tak už na polovině původní částky. Ryzen 7 1700X s cenou kolem 5.500 Kč nestojí ani polovinu původní ceny (12.000 Kč) a 6.500 Kč za Ryzen 7 1800X (původně 15.000 Kč) také mluví samo za sebe. 
 
U společnosti Intel by se zase mohly po vypuštění nové generace Core dostat níže ceny procesorů Coffee Lake, ale automaticky s tím počítat nelze. Bude to záviset především na jejich dostupnosti a ta je stále obecně chabá, a procesory Intel tak v poslední době spíše výrazně zdražují. Pokud tedy AMD své Ryzeny trošku zlevní, aby se takový Ryzen 7 2700X dostal na cca 7500 Kč, bude stát méně než polovinu modelu Core i9-9900K. 
 
Navíc můžeme vzkřísit starší informace o případném procesoru Ryzen 7 2800X, který si AMD mělo nechávat v záloze. To asi nebude 10jádrový procesor, jak se spekulovalo, ale pokud si AMD během uplynulých měsíců pro toto SKU syslilo povedené čipy a odhodlá se ke zvýšení TDP dejme tomu na 125 W, mohl by to být velice zajímavé CPU, které možná ohrozí i Core i9-9900K. Cenově tedy určitě. 
 
Zdroj: techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové si mohou konečně spojit gama záblesky s hypernovami Astronomové si mohou konečně spojit gama záblesky s hypernovami
Vztah mezi gama záblesky a supernovami, respektive přesněji ještě silnějšími hypernovami, byl vždy pro astronomy záhadný, protože zdaleka ne ve všech případech explozi doprovázel i záblesk. Nyní se ukázala možná příčina. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch? BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?
Studio BioWare se prý hned několikrát pokusilo oživit slavnou herní sérii Knights of the Old Republic, která padla za oběť i tomu, jak EA nakládali a nakládají s licencí na hry s tématikou Star Wars. Tento příběh nyní opět ožívá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3 Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3
Konkurence pro počítače Raspberry Pi už je dost, ale další na výběr snad neuškodí. Nyní přichází model Orange Pi 3, který už dle svého názvu chce oslovit zákazníky, kteří by jinak mohli sáhnout po modelu Raspberry Pi 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz
Praní špinavých peněz přes herní a jiné podobné digitální platformy není ničím až tak novým. S rostoucí popularitou hry Fortnite se ale právě ta stává jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vyčistit kradené peníze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD
Monero je nejoblíbenější kryptoměnou, pokud jde o cryptojacking, tedy jejich těžbu pomocí malwaru na napadených počítačích obětí, A jde o dosti výnosný byznys. Jedna studie totiž tvrdí, že si takto útočníci přišli na 57 milionů USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala