www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny procesorů AMD jdou dolů, byly sníženy oficiálně?

Ceny procesorů AMD jdou dolů, byly sníženy oficiálně?
, , aktualita
Změny v cenách se obvykle projeví nejdříve ve velkých západních obchodech, respektive právě tam můžeme nejlépe sledovat to, co by mohlo později dorazit k nám. A nyní to vypadá, že AMD snížilo cenu svých procesorů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD sama nic dosud neoznámila, a tak je možné, že žádné změny v oficiálních cenách procesorů Ryzen nenastaly. Pokud to je pouze akce samotných obchodů, pak můžeme očekávat, že ceny se v našich obchodech dolů nehnou. Nicméně by bylo od AMD logické, aby trošku zamávalo s cenami především výkonnějších Ryzenů těsně před tím, než nastoupí na trh první Core 9. generace (Whiskey Lake). Nad těmi se už zcela zvedne embargo v tento pátek. 
 
 
Některé procesory Ryzen tak v západních obchodech zlevnily o 5 až 10 procent, takže ten nejlepší z nich je už k dispozici za cenu pod 300 USD a nejlepší z šestijádrových procesorů AMD se už prodává za 210 USD. Ovšem co se týče APU z rodiny Ryzen, v jejich případě žádné slevy nepřišly a ono ostatně v jejich případě ani není proč k nim přistupovat.
 
Co se týče cen procesorů AMD v našich obchodech, ty v poslední době bohužel spíše rostly, ale dohromady nejde o nic strašného. Šlo by uvažovat o tom, že ceny mohly být trošku ovlivněny nedostatkem procesorů Intel, čehož by obchodníci případně využili ke zvýšení cen Ryzenů, ale pokud to některý z nich skutečně potkalo, tak pouze Ryzen 7 2700X. Ten se o prázdninách prodával i za 7700 Kč a nyní je to přinejlepším 8300 Kč a dle toho trošku vzrostla i průměrná cena. 
 
V případě procesoru AMD Ryzen 5 2600X se zase rozevřely nůžky mezi průměrnou a minimální cenou, takže ta první vzrostla a druhá se naopak snížila. Za velice zajímavé ceny jsou však k dispozici procesory Ryzen první generace jako Ryzen 7 1700. Ty AMD oficiálně zlevnilo už na jaře, což se výrazněji projevilo až o pár měsíců později a cena zmíněného osmijádra starší generace se dostala pod 5.000 Kč, a je tak už na polovině původní částky. Ryzen 7 1700X s cenou kolem 5.500 Kč nestojí ani polovinu původní ceny (12.000 Kč) a 6.500 Kč za Ryzen 7 1800X (původně 15.000 Kč) také mluví samo za sebe. 
 
U společnosti Intel by se zase mohly po vypuštění nové generace Core dostat níže ceny procesorů Coffee Lake, ale automaticky s tím počítat nelze. Bude to záviset především na jejich dostupnosti a ta je stále obecně chabá, a procesory Intel tak v poslední době spíše výrazně zdražují. Pokud tedy AMD své Ryzeny trošku zlevní, aby se takový Ryzen 7 2700X dostal na cca 7500 Kč, bude stát méně než polovinu modelu Core i9-9900K. 
 
Navíc můžeme vzkřísit starší informace o případném procesoru Ryzen 7 2800X, který si AMD mělo nechávat v záloze. To asi nebude 10jádrový procesor, jak se spekulovalo, ale pokud si AMD během uplynulých měsíců pro toto SKU syslilo povedené čipy a odhodlá se ke zvýšení TDP dejme tomu na 125 W, mohl by to být velice zajímavé CPU, které možná ohrozí i Core i9-9900K. Cenově tedy určitě. 
 
Zdroj: techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková