Chystá si snad NVIDIA přece jen GeForce RTX 2080 Ti SUPER?

Chystá si snad NVIDIA přece jen GeForce RTX 2080 Ti SUPER?
, , aktualita
NVIDIA nám nedávno vzala naději na to, že by přinesla na trh GeForce RTX 2080 Ti SUPER, ovšem ta nyní opět vzplála, nebo alespoň slabounce zazářila díky aktualizaci softwaru AIDA64. V něm se objevila neznámá verze karty s TU102.
K oblíbeným
reklama
Právě před měsícem se objevila zpráva, že GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude a citovat jsme mohli senior viceprezidenta PC divize NVIDIE, Jeffa Fishera. Ten prostě a jednoduše prohlásil, že tato karta nebude, ovšem také mohl jen mlžit, ostatně nikde není řečeno, že by se ona karta měla jmenovat zrovna takto. Takže co je nového? 
 
 
Máme tu AIDA64 Extreme BETA (V6.00.5151) ze 14. srpna, kde se objevila dosud neznámá karta založená na čipu TU102, a sice NVIDIA GeForce RTX T10-8. Z označení GeForce vyplývá, že nepůjde o TITAN nebo o profesionální grafiku či snad dokonce AI akcelerátor. Nicméně je tu jeden problém jménem AIDA64. 
 
Ta totiž nemá za sebou zrovna hodnověrný záznam, však jsme si mohli přečíst o jistém chystaném procesoru Core i9-9900KFC nebo také o GeForce GTX 1180, která nikdy na trh nepřišla a nepřijde. Takže pokud AIDA64 mluví o nějaké dosud neznámé novince, je třeba to brát s velikou rezervou a očekávat, že nic takového vůbec nemusí dorazit. 
 
Je třeba ale říci, že rozhodně je teoreticky možné, aby NVIDIA založila na čipu TU102 ještě lepší kartu, než je GeForce RTX 2080 Ti. Ta totiž využívá 4352 CUDA jader plus 68 RT a 544 Tensor jader. TU102 má však v plné konfiguraci 4608 CUDA jader, 72 RT a 576 Tensor. Stejně tak by nová GeForce mohla využít plné 384bitové rozhraní oproti 352bitovému a navíc možná i s výše taktovanými paměťmi, jaké má ve výbavě GeForce RTX 2080 Super, a to nehledě na takty samotného GPU. 

Prostě a jednoduše, kdyby NVIDIA chtěla, může novou kartu nabídnout a právě to je otázka. Dosavadní GeForce RTX SUPER přišly především jako reakce na 7nm Navi od AMD, jež ovšem do hi-endu nepatří. Právě proto by se dalo pochybovat o tom, že by NVIDIA měla potřebu tento hi-end vylepšovat, když pro něj nikdo jiný nemá konkurenci, leda by jej snad nabídla za vyšší cenu s tím, že původní RTX 2080 Ti by z trhu nemusely zmizet. 
 
Zatím jsou tak informace o chystané RTX 2080 Ti SUPER postaveny na křehounkých nohách a my budeme spíše věřit vyjádření Fishera, že nic takového se nechystá. Ovšem kdo ví?
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek