www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chystá si snad NVIDIA přece jen GeForce RTX 2080 Ti SUPER?

Chystá si snad NVIDIA přece jen GeForce RTX 2080 Ti SUPER?
, , aktualita
NVIDIA nám nedávno vzala naději na to, že by přinesla na trh GeForce RTX 2080 Ti SUPER, ovšem ta nyní opět vzplála, nebo alespoň slabounce zazářila díky aktualizaci softwaru AIDA64. V něm se objevila neznámá verze karty s TU102.
K oblíbeným
reklama
Právě před měsícem se objevila zpráva, že GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude a citovat jsme mohli senior viceprezidenta PC divize NVIDIE, Jeffa Fishera. Ten prostě a jednoduše prohlásil, že tato karta nebude, ovšem také mohl jen mlžit, ostatně nikde není řečeno, že by se ona karta měla jmenovat zrovna takto. Takže co je nového? 
 
 
Máme tu AIDA64 Extreme BETA (V6.00.5151) ze 14. srpna, kde se objevila dosud neznámá karta založená na čipu TU102, a sice NVIDIA GeForce RTX T10-8. Z označení GeForce vyplývá, že nepůjde o TITAN nebo o profesionální grafiku či snad dokonce AI akcelerátor. Nicméně je tu jeden problém jménem AIDA64. 
 
Ta totiž nemá za sebou zrovna hodnověrný záznam, však jsme si mohli přečíst o jistém chystaném procesoru Core i9-9900KFC nebo také o GeForce GTX 1180, která nikdy na trh nepřišla a nepřijde. Takže pokud AIDA64 mluví o nějaké dosud neznámé novince, je třeba to brát s velikou rezervou a očekávat, že nic takového vůbec nemusí dorazit. 
 
Je třeba ale říci, že rozhodně je teoreticky možné, aby NVIDIA založila na čipu TU102 ještě lepší kartu, než je GeForce RTX 2080 Ti. Ta totiž využívá 4352 CUDA jader plus 68 RT a 544 Tensor jader. TU102 má však v plné konfiguraci 4608 CUDA jader, 72 RT a 576 Tensor. Stejně tak by nová GeForce mohla využít plné 384bitové rozhraní oproti 352bitovému a navíc možná i s výše taktovanými paměťmi, jaké má ve výbavě GeForce RTX 2080 Super, a to nehledě na takty samotného GPU. 

Prostě a jednoduše, kdyby NVIDIA chtěla, může novou kartu nabídnout a právě to je otázka. Dosavadní GeForce RTX SUPER přišly především jako reakce na 7nm Navi od AMD, jež ovšem do hi-endu nepatří. Právě proto by se dalo pochybovat o tom, že by NVIDIA měla potřebu tento hi-end vylepšovat, když pro něj nikdo jiný nemá konkurenci, leda by jej snad nabídla za vyšší cenu s tím, že původní RTX 2080 Ti by z trhu nemusely zmizet. 
 
Zatím jsou tak informace o chystané RTX 2080 Ti SUPER postaveny na křehounkých nohách a my budeme spíše věřit vyjádření Fishera, že nic takového se nechystá. Ovšem kdo ví?
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře