www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chystá si snad NVIDIA přece jen GeForce RTX 2080 Ti SUPER?

Chystá si snad NVIDIA přece jen GeForce RTX 2080 Ti SUPER?
, , aktualita
NVIDIA nám nedávno vzala naději na to, že by přinesla na trh GeForce RTX 2080 Ti SUPER, ovšem ta nyní opět vzplála, nebo alespoň slabounce zazářila díky aktualizaci softwaru AIDA64. V něm se objevila neznámá verze karty s TU102.
K oblíbeným
reklama
Právě před měsícem se objevila zpráva, že GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude a citovat jsme mohli senior viceprezidenta PC divize NVIDIE, Jeffa Fishera. Ten prostě a jednoduše prohlásil, že tato karta nebude, ovšem také mohl jen mlžit, ostatně nikde není řečeno, že by se ona karta měla jmenovat zrovna takto. Takže co je nového? 
 
 
Máme tu AIDA64 Extreme BETA (V6.00.5151) ze 14. srpna, kde se objevila dosud neznámá karta založená na čipu TU102, a sice NVIDIA GeForce RTX T10-8. Z označení GeForce vyplývá, že nepůjde o TITAN nebo o profesionální grafiku či snad dokonce AI akcelerátor. Nicméně je tu jeden problém jménem AIDA64. 
 
Ta totiž nemá za sebou zrovna hodnověrný záznam, však jsme si mohli přečíst o jistém chystaném procesoru Core i9-9900KFC nebo také o GeForce GTX 1180, která nikdy na trh nepřišla a nepřijde. Takže pokud AIDA64 mluví o nějaké dosud neznámé novince, je třeba to brát s velikou rezervou a očekávat, že nic takového vůbec nemusí dorazit. 
 
Je třeba ale říci, že rozhodně je teoreticky možné, aby NVIDIA založila na čipu TU102 ještě lepší kartu, než je GeForce RTX 2080 Ti. Ta totiž využívá 4352 CUDA jader plus 68 RT a 544 Tensor jader. TU102 má však v plné konfiguraci 4608 CUDA jader, 72 RT a 576 Tensor. Stejně tak by nová GeForce mohla využít plné 384bitové rozhraní oproti 352bitovému a navíc možná i s výše taktovanými paměťmi, jaké má ve výbavě GeForce RTX 2080 Super, a to nehledě na takty samotného GPU. 

Prostě a jednoduše, kdyby NVIDIA chtěla, může novou kartu nabídnout a právě to je otázka. Dosavadní GeForce RTX SUPER přišly především jako reakce na 7nm Navi od AMD, jež ovšem do hi-endu nepatří. Právě proto by se dalo pochybovat o tom, že by NVIDIA měla potřebu tento hi-end vylepšovat, když pro něj nikdo jiný nemá konkurenci, leda by jej snad nabídla za vyšší cenu s tím, že původní RTX 2080 Ti by z trhu nemusely zmizet. 
 
Zatím jsou tak informace o chystané RTX 2080 Ti SUPER postaveny na křehounkých nohách a my budeme spíše věřit vyjádření Fishera, že nic takového se nechystá. Ovšem kdo ví?
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala