www.svethardware.cz
>
>
>

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci
, , aktualita
Stále se můžeme dohadovat, co přesně stálo za odchodem Briana Krzanicha z vedení společnosti Intel. Oficální verze je ta, že musel jít kvůli milostné aféře se spolupracovnicí, ale lze vidět i jiné důvody. Kde nyní bývalý CEO našel své uplatnění? 
reklama
Brian Krzanich letos v červnu sám rezignoval, když se mělo provalit, že udržoval poměr s kolegyní. A i když se hned začalo řešit, kdo to byl, jak dlouho to trvalo a zda to byla jediná jeho aféra, žádné jméno nakonec nevyplulo na povrch stejně jako jiné podrobnosti. Krzanich prostě šel a nahradil jej jako dočasný CEO Robert Swan, který na této pozici působí dodnes. 
 
 
Můžeme se tak dohadovat, zda to byl pravý důvod odchodu Krzanicha. Kdyby mělo jít jen o zástupný, a tedy vymyšlený důvod, pak bychom se mohli ptát, proč si v Intelu nevymysleli něco jiného než milostnou aférku člověka, který je ženatý a má dvě dcery. Na druhou stranu, co by mohlo být lepšího k zajištění toho, aby se k celé věci nemusely poskytovat podrobné informace a vysvětlení s odkazem na ochranu soukromí údajné zaměstnankyně? Krzanichovi nejbližší by se pravdu i tak mohli dozvědět a pak už by tu byla jen otázka, jak zda jeho rodinu vůbec zajímá názor okolí. 
 
V době Krzanichovy rezignace už muselo být více než jasné, že Intel letos nestihne zprovoznit výrobu 10nm procesu a vedle toho tu byly i jeho čistě osobní problémy. Ty se týkaly podezřelého prodeje jím vlastněných akcií Intelu těsně před tím, než se provalil problém s exploity Spectre a Meltdown. Prodal jich za celkem 39 milionů a ponechal si jen to minimum, jež jako CEO musel držet. Nakonec tu ještě máme problémy s nedostatečnou kapacitou výroby, ovšem to je pouze důsledek toho, že 10nm proces nenastoupil včas.
 
Brian Krzanich se nyní po 36 letech v Intelu stal novým výkonným ředitelem, prezidentem i členem představenstva firmy CDK Global namísto Briana MacDonalda. CDK Global se zabývá tvorbou softwaru pro automobilové dealery, takže se dá říci, že se uklidil na pozici, díky níž o něm ve světě PC rozhodně neuslyšíme a je pravděpodobné, že na tomto místě už 58 letý Krzanich vytrvá do svého důchodu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek