www.svethardware.cz
>
>
>

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci
, , aktualita
Stále se můžeme dohadovat, co přesně stálo za odchodem Briana Krzanicha z vedení společnosti Intel. Oficální verze je ta, že musel jít kvůli milostné aféře se spolupracovnicí, ale lze vidět i jiné důvody. Kde nyní bývalý CEO našel své uplatnění? 
reklama
Brian Krzanich letos v červnu sám rezignoval, když se mělo provalit, že udržoval poměr s kolegyní. A i když se hned začalo řešit, kdo to byl, jak dlouho to trvalo a zda to byla jediná jeho aféra, žádné jméno nakonec nevyplulo na povrch stejně jako jiné podrobnosti. Krzanich prostě šel a nahradil jej jako dočasný CEO Robert Swan, který na této pozici působí dodnes. 
 
 
Můžeme se tak dohadovat, zda to byl pravý důvod odchodu Krzanicha. Kdyby mělo jít jen o zástupný, a tedy vymyšlený důvod, pak bychom se mohli ptát, proč si v Intelu nevymysleli něco jiného než milostnou aférku člověka, který je ženatý a má dvě dcery. Na druhou stranu, co by mohlo být lepšího k zajištění toho, aby se k celé věci nemusely poskytovat podrobné informace a vysvětlení s odkazem na ochranu soukromí údajné zaměstnankyně? Krzanichovi nejbližší by se pravdu i tak mohli dozvědět a pak už by tu byla jen otázka, jak zda jeho rodinu vůbec zajímá názor okolí. 
 
V době Krzanichovy rezignace už muselo být více než jasné, že Intel letos nestihne zprovoznit výrobu 10nm procesu a vedle toho tu byly i jeho čistě osobní problémy. Ty se týkaly podezřelého prodeje jím vlastněných akcií Intelu těsně před tím, než se provalil problém s exploity Spectre a Meltdown. Prodal jich za celkem 39 milionů a ponechal si jen to minimum, jež jako CEO musel držet. Nakonec tu ještě máme problémy s nedostatečnou kapacitou výroby, ovšem to je pouze důsledek toho, že 10nm proces nenastoupil včas.
 
Brian Krzanich se nyní po 36 letech v Intelu stal novým výkonným ředitelem, prezidentem i členem představenstva firmy CDK Global namísto Briana MacDonalda. CDK Global se zabývá tvorbou softwaru pro automobilové dealery, takže se dá říci, že se uklidil na pozici, díky níž o něm ve světě PC rozhodně neuslyšíme a je pravděpodobné, že na tomto místě už 58 letý Krzanich vytrvá do svého důchodu. 
 
reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů