www.svethardware.cz
>
>
>

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci
, , aktualita
Stále se můžeme dohadovat, co přesně stálo za odchodem Briana Krzanicha z vedení společnosti Intel. Oficální verze je ta, že musel jít kvůli milostné aféře se spolupracovnicí, ale lze vidět i jiné důvody. Kde nyní bývalý CEO našel své uplatnění? 
K oblíbeným
reklama
Brian Krzanich letos v červnu sám rezignoval, když se mělo provalit, že udržoval poměr s kolegyní. A i když se hned začalo řešit, kdo to byl, jak dlouho to trvalo a zda to byla jediná jeho aféra, žádné jméno nakonec nevyplulo na povrch stejně jako jiné podrobnosti. Krzanich prostě šel a nahradil jej jako dočasný CEO Robert Swan, který na této pozici působí dodnes. 
 
 
Můžeme se tak dohadovat, zda to byl pravý důvod odchodu Krzanicha. Kdyby mělo jít jen o zástupný, a tedy vymyšlený důvod, pak bychom se mohli ptát, proč si v Intelu nevymysleli něco jiného než milostnou aférku člověka, který je ženatý a má dvě dcery. Na druhou stranu, co by mohlo být lepšího k zajištění toho, aby se k celé věci nemusely poskytovat podrobné informace a vysvětlení s odkazem na ochranu soukromí údajné zaměstnankyně? Krzanichovi nejbližší by se pravdu i tak mohli dozvědět a pak už by tu byla jen otázka, jak zda jeho rodinu vůbec zajímá názor okolí. 
 
V době Krzanichovy rezignace už muselo být více než jasné, že Intel letos nestihne zprovoznit výrobu 10nm procesu a vedle toho tu byly i jeho čistě osobní problémy. Ty se týkaly podezřelého prodeje jím vlastněných akcií Intelu těsně před tím, než se provalil problém s exploity Spectre a Meltdown. Prodal jich za celkem 39 milionů a ponechal si jen to minimum, jež jako CEO musel držet. Nakonec tu ještě máme problémy s nedostatečnou kapacitou výroby, ovšem to je pouze důsledek toho, že 10nm proces nenastoupil včas.
 
Brian Krzanich se nyní po 36 letech v Intelu stal novým výkonným ředitelem, prezidentem i členem představenstva firmy CDK Global namísto Briana MacDonalda. CDK Global se zabývá tvorbou softwaru pro automobilové dealery, takže se dá říci, že se uklidil na pozici, díky níž o něm ve světě PC rozhodně neuslyšíme a je pravděpodobné, že na tomto místě už 58 letý Krzanich vytrvá do svého důchodu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží
Dnes jsme se již podívali na přehled nejbližších výrobních procesů a nyní se více zaměříme na chystaný proces Intel 20A. Jeho označení dokazuje, že na nanometry Intel přece jen opravdu nezapomněl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek