www.svethardware.cz
>
>
>

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci

Co dělá bývalý šéf Intelu? Má novou práci
, , aktualita
Stále se můžeme dohadovat, co přesně stálo za odchodem Briana Krzanicha z vedení společnosti Intel. Oficální verze je ta, že musel jít kvůli milostné aféře se spolupracovnicí, ale lze vidět i jiné důvody. Kde nyní bývalý CEO našel své uplatnění? 
K oblíbeným
reklama
Brian Krzanich letos v červnu sám rezignoval, když se mělo provalit, že udržoval poměr s kolegyní. A i když se hned začalo řešit, kdo to byl, jak dlouho to trvalo a zda to byla jediná jeho aféra, žádné jméno nakonec nevyplulo na povrch stejně jako jiné podrobnosti. Krzanich prostě šel a nahradil jej jako dočasný CEO Robert Swan, který na této pozici působí dodnes. 
 
 
Můžeme se tak dohadovat, zda to byl pravý důvod odchodu Krzanicha. Kdyby mělo jít jen o zástupný, a tedy vymyšlený důvod, pak bychom se mohli ptát, proč si v Intelu nevymysleli něco jiného než milostnou aférku člověka, který je ženatý a má dvě dcery. Na druhou stranu, co by mohlo být lepšího k zajištění toho, aby se k celé věci nemusely poskytovat podrobné informace a vysvětlení s odkazem na ochranu soukromí údajné zaměstnankyně? Krzanichovi nejbližší by se pravdu i tak mohli dozvědět a pak už by tu byla jen otázka, jak zda jeho rodinu vůbec zajímá názor okolí. 
 
V době Krzanichovy rezignace už muselo být více než jasné, že Intel letos nestihne zprovoznit výrobu 10nm procesu a vedle toho tu byly i jeho čistě osobní problémy. Ty se týkaly podezřelého prodeje jím vlastněných akcií Intelu těsně před tím, než se provalil problém s exploity Spectre a Meltdown. Prodal jich za celkem 39 milionů a ponechal si jen to minimum, jež jako CEO musel držet. Nakonec tu ještě máme problémy s nedostatečnou kapacitou výroby, ovšem to je pouze důsledek toho, že 10nm proces nenastoupil včas.
 
Brian Krzanich se nyní po 36 letech v Intelu stal novým výkonným ředitelem, prezidentem i členem představenstva firmy CDK Global namísto Briana MacDonalda. CDK Global se zabývá tvorbou softwaru pro automobilové dealery, takže se dá říci, že se uklidil na pozici, díky níž o něm ve světě PC rozhodně neuslyšíme a je pravděpodobné, že na tomto místě už 58 letý Krzanich vytrvá do svého důchodu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková