Daimler testuje autonomní sněžné pluhy Mercedes-Benz

Daimler testuje autonomní sněžné pluhy Mercedes-Benz
, , aktualita
Daimler je jednou ze společností, která to s autonomními vozy myslí opravdu vážně a oznámila testování další novinky. Tou jsou sněžné pluhy Mercedes-Benz, které komunikují mezi sebou a dokážou se koordinovaně pohybovat. 
K oblíbeným
reklama
Od automobilky Daimler jsme se dočkali už několika testů jejich autonomních vozů. Už v roce 2015 vyzkoušel autonomní tahače Mercedes na německé dálnici, nedávno pak prezentoval konvoje trucků. Nyní oznámil, že testuje sněžné pluhy založené na vozech Mercedes-Benz Arocs , které však budou autonomní, resp. se budou samy řídit na základě požadavků dispečera. Půjde o použití na letištích, tedy tam, kde je testování podobných technologií relativně bezpečné a přijde velmi vhod i díky ušetření pracovní síly a zvýšení produktivity. Systém tak tímto způsobem snižuje i náročnost plánování výjezdů.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz
 
Test probíhá na bývalé letecké základně Pferdsfeld a projekt nese název Automated Airfield Ground Maintenance (AAGM). Má jej na svědomí nejen samotný Daimler Trucks, ale také jeho inovační centrum Lab1886 a Fraport AG. Čtveřice vozů je vybavena novým rozhraním Remote Truck Interface (RTI) pro vzájemnou komunikaci vozů a výměnu dat. Všechny vozy tak jsou schopny následovat vedoucí vozidlo konvoje, které si dispečer může snadno vybírat.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz seshora
 
K polohování slouží duální GPS systém (DGPS) s přesností na tři centimetry. Ke kompletní výměně dat mezi vozy dochází každých 0,1 sekundy, tato technologie nese název Digital Short Range Communication (DSRC). Systém má výhodu i v tom, že nezávisle na počasí by auta měla být schopna udržovat stále vhodný rozestup pro co nejefektivnější odklízení sněhu.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz na letišti
 
Konvoj vozů může být rozšířen až na 14 vozů, které mohou vzájemně spolupracovat. Vozy mohou samy nastartovat a vypnout svůj motor, zatáhnout ruční brzdu, řídit, zrychlovat i zpomalovat, kompletně řadit, aktivovat a deaktivovat závěrky diferenciálů, zapnout a vypnout světla včetně směrovek, houkaček a pochopitelně i řídit nastavení 8-metrové sněžné radlice.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz interiér
 
Jak již bylo řečeno, test probíhá s vozy Mercedes-Benz Arocs 2045 AS 4x4, které jsou vybaveny motorem OM 470 LA splňující emisní normu EURO VI. Jeho výkon dosahuje 315 kW (428 koní) a točivý moment je až 2100 Nm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek