Daimler testuje autonomní sněžné pluhy Mercedes-Benz

Daimler testuje autonomní sněžné pluhy Mercedes-Benz
, , aktualita
Daimler je jednou ze společností, která to s autonomními vozy myslí opravdu vážně a oznámila testování další novinky. Tou jsou sněžné pluhy Mercedes-Benz, které komunikují mezi sebou a dokážou se koordinovaně pohybovat. 
K oblíbeným
reklama
Od automobilky Daimler jsme se dočkali už několika testů jejich autonomních vozů. Už v roce 2015 vyzkoušel autonomní tahače Mercedes na německé dálnici, nedávno pak prezentoval konvoje trucků. Nyní oznámil, že testuje sněžné pluhy založené na vozech Mercedes-Benz Arocs , které však budou autonomní, resp. se budou samy řídit na základě požadavků dispečera. Půjde o použití na letištích, tedy tam, kde je testování podobných technologií relativně bezpečné a přijde velmi vhod i díky ušetření pracovní síly a zvýšení produktivity. Systém tak tímto způsobem snižuje i náročnost plánování výjezdů.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz
 
Test probíhá na bývalé letecké základně Pferdsfeld a projekt nese název Automated Airfield Ground Maintenance (AAGM). Má jej na svědomí nejen samotný Daimler Trucks, ale také jeho inovační centrum Lab1886 a Fraport AG. Čtveřice vozů je vybavena novým rozhraním Remote Truck Interface (RTI) pro vzájemnou komunikaci vozů a výměnu dat. Všechny vozy tak jsou schopny následovat vedoucí vozidlo konvoje, které si dispečer může snadno vybírat.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz seshora
 
K polohování slouží duální GPS systém (DGPS) s přesností na tři centimetry. Ke kompletní výměně dat mezi vozy dochází každých 0,1 sekundy, tato technologie nese název Digital Short Range Communication (DSRC). Systém má výhodu i v tom, že nezávisle na počasí by auta měla být schopna udržovat stále vhodný rozestup pro co nejefektivnější odklízení sněhu.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz na letišti
 
Konvoj vozů může být rozšířen až na 14 vozů, které mohou vzájemně spolupracovat. Vozy mohou samy nastartovat a vypnout svůj motor, zatáhnout ruční brzdu, řídit, zrychlovat i zpomalovat, kompletně řadit, aktivovat a deaktivovat závěrky diferenciálů, zapnout a vypnout světla včetně směrovek, houkaček a pochopitelně i řídit nastavení 8-metrové sněžné radlice.
 
Sněžné pluhy Mercedes-Benz interiér
 
Jak již bylo řečeno, test probíhá s vozy Mercedes-Benz Arocs 2045 AS 4x4, které jsou vybaveny motorem OM 470 LA splňující emisní normu EURO VI. Jeho výkon dosahuje 315 kW (428 koní) a točivý moment je až 2100 Nm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu
Maxis má na svědomí známé herní pecky jako např. SimCity. V 90. letech byla ve vývoji ale i další "hra" SimRefinery, která se teprve teď objevila volně na Internetu. Bezmála 30 let nedokončenou hru si nyní můžete zahrát i v prohlížeči.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam
Společnost Electronic Arts se rozhodla ještě více prohloubit spolupráci s Valve a její platformou Steam. Už dříve se odhodlala na ní nabídnout svůj úspěšný titul Jedi: Fallen Order a nyní přišla řada i na starší exkluzivity platformy Origin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520 ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG 38WN95C-W: 38" širokoúhlý a dobře vybavený Nano IPS LG 38WN95C-W: 38" širokoúhlý a dobře vybavený Nano IPS
Společnost LG zařazuje do své nabídky 38palcový herní monitor 38WN95C-W, který za oficiální cenu 1600 USD nabídne zajímavé vlastnosti. Můžeme jej označit za rychlý panel, který slibuje navíc i kvalitní zobrazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge
Čas klasického prohlížeče Microsoft Edge založeného na původním enginu se nachýlil. Microsoft se rozhodl, že začne na všechna PC se systémem Windows 10 postupně instalovat novou verzi Edge, která je založena na Chromiu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů