www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další zpoždění: Blue Origin zřejmě letos lidi do vesmíru nevyšle

Další zpoždění: Blue Origin zřejmě letos lidi do vesmíru nevyšle
, , aktualita
Blue Origin posouvá let do vesmíru s lidskou posádkou, protože předtím plánuje stihnout ještě dva další testovací lety bez posádky. Může se tak stát, že první raketa New Shepard s lidmi uvnitř vzlétne až příští rok.
K oblíbeným
reklama
Blue Origin je americká soukromá společnost Jeffa Bezose, která se zabývá lety do vesmíru a výrobou letecké techniky. Firma už nějakou dobu plánuje nabízet lety do kosmu, nyní to ale vypadá, že se vesmírná turistika bude muset o nějakou dobu odložit. 
 
Lidi má do kosmu vynášet raketa New Shepard, ale než se tak stane, Blue Origin chce provést ještě minimálně dva zkušební lety bez posádky. Testovací let by se mohl konat v listopadu, společnost Jeffa Bezose už o něj podala žádost u Federal Communications Commission. 
 
 
Společnost Blue Origin už se svou raketou absolvovala deset úspěšných letů, jeden z nich nesl i experimenty pro NASA. Firma stále doufá, že by se jí mohlo podařit nechat vzlétnout raketu New Shepard s lidskou posádkou už tento rok, ale protože konec roku se neúprosně blíží, možná bude muset své plány přesunout na rok 2020. 
 
V původním plánu společnosti byl start rakety New Shepard s lidmi na palubě plánován na rok 2018. Zpoždění je při podobné misi pochopitelné, protože Blue Origin si musí být jistá, že všechny systémy jsou důkladně ověřené a otestované. Jeff Bezos pak plánuje, že New Shepard ponese šest cestujících za hranici vesmíru, kde zažijí let ve stavu beztíže. 
 
Kromě Blue Origin se o lety s lidmi do vesmíru pokouší i další společnosti. Mezi ně patří firmy Boeing a SpaceX, které se také potýkají se zpožděním, protože si musí být jistí, že vše funguje, jak má. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Včera, aktualita, Jan Vítek