www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Dell obrací, ztrojnásobí počet modelů svých serverů s AMD EPYC a využije 7nm Rome

Dell obrací, ztrojnásobí počet modelů svých serverů s AMD EPYC a využije 7nm Rome
, , aktualita
Zvyšující se popularita serverových procesorů AMD EPYC, jak to vypadá, změnila názor vedení firmy Dell. To se nyní rozhodlo, že rovnou ztrojnásobí počet modelů svých serverů, které využívají tato CPU a podporovat bude také nové 7nm Rome. 
K oblíbeným
reklama
Možnou spojitost tak můžeme najít s další novinkou o tom, že z aktuální roadmap zmizely 7nm procesory Threadripper. Vzhledem k tomu, že Dell je jedním ze světově největších výrobců serverů, jistě nejde pro AMD o zanedbatelný odbyt. John Roese, CTO firmy Dell, přitom ještě minulý rok tvrdil, že procesory EPYC nijak výrazně nezmění portfolio serverů Dell, ale nyní se od jiného zástupce firmy dozvídáme, že do konce roku se počet modelů ztrojnásobí a využity budou i 7nm EPYC "Rome". 
 
 
Společnost AMD zatím vypustila na trh jen jednu generaci serverových procesorů EPYC, a to původní 14nm, neboť v minulém roce 12nm generaci Zen+ vynechala. Právě 7nm Rome tak budou výraznou posilou v jejím portfoliu, neboť ty nabídnou hned dvojnásobný počet jader (64) a architekturu Zen2 slibující výrazně vyšší výkon (IPC). 
 
Oproti tomu Intel, jak se dozvídáme z nejnovějších zpráv, bude s velkou pravděpodobností muset zůstat ještě pár let u svého 14nm procesu. To se tedy týká těch výkonnějších desktopových a serverových procesorů, v jejichž případě se chystá jedna až dvě další generace, a to s tím, že ty aktuální serverové novinky sotva dorazily. 
 
Právě to tak mohlo změnit pohled firmy Dell na nabídku AMD, a tak je v plánu, že namísto třech modelů serverů s EPYC jich do konce roku bude devět a využijí se i 7nm EPYC. To je ostatně pochopitelné, protože nové EPYC budou kompatibilní i s platformami těch starých. Nicméně Intel bude mít i tak ve firmě Dell na 50 modelů serverů se svými procesory. 
 
AMD se svými omezenými zdroji přitom už předvedlo, že je nuceno si oproti Intelu pečlivě vybírat, do čeho půjde a co raději oželí. Právě tomu by nyní mohly padnout za oběť 7nm procesory Threadripper, které zmizely z nové roadmap. Ostatně pokud si AMD mělo vybrat mezi tím, aby zajistilo dostatek 7nm CPU EPYC a vypuštěním nových Threadripperů, je zřejmé, jak to muselo dopadnout. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů