www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Dell obrací, ztrojnásobí počet modelů svých serverů s AMD EPYC a využije 7nm Rome

Dell obrací, ztrojnásobí počet modelů svých serverů s AMD EPYC a využije 7nm Rome
, , aktualita
Zvyšující se popularita serverových procesorů AMD EPYC, jak to vypadá, změnila názor vedení firmy Dell. To se nyní rozhodlo, že rovnou ztrojnásobí počet modelů svých serverů, které využívají tato CPU a podporovat bude také nové 7nm Rome. 
K oblíbeným
reklama
Možnou spojitost tak můžeme najít s další novinkou o tom, že z aktuální roadmap zmizely 7nm procesory Threadripper. Vzhledem k tomu, že Dell je jedním ze světově největších výrobců serverů, jistě nejde pro AMD o zanedbatelný odbyt. John Roese, CTO firmy Dell, přitom ještě minulý rok tvrdil, že procesory EPYC nijak výrazně nezmění portfolio serverů Dell, ale nyní se od jiného zástupce firmy dozvídáme, že do konce roku se počet modelů ztrojnásobí a využity budou i 7nm EPYC "Rome". 
 
 
Společnost AMD zatím vypustila na trh jen jednu generaci serverových procesorů EPYC, a to původní 14nm, neboť v minulém roce 12nm generaci Zen+ vynechala. Právě 7nm Rome tak budou výraznou posilou v jejím portfoliu, neboť ty nabídnou hned dvojnásobný počet jader (64) a architekturu Zen2 slibující výrazně vyšší výkon (IPC). 
 
Oproti tomu Intel, jak se dozvídáme z nejnovějších zpráv, bude s velkou pravděpodobností muset zůstat ještě pár let u svého 14nm procesu. To se tedy týká těch výkonnějších desktopových a serverových procesorů, v jejichž případě se chystá jedna až dvě další generace, a to s tím, že ty aktuální serverové novinky sotva dorazily. 
 
Právě to tak mohlo změnit pohled firmy Dell na nabídku AMD, a tak je v plánu, že namísto třech modelů serverů s EPYC jich do konce roku bude devět a využijí se i 7nm EPYC. To je ostatně pochopitelné, protože nové EPYC budou kompatibilní i s platformami těch starých. Nicméně Intel bude mít i tak ve firmě Dell na 50 modelů serverů se svými procesory. 
 
AMD se svými omezenými zdroji přitom už předvedlo, že je nuceno si oproti Intelu pečlivě vybírat, do čeho půjde a co raději oželí. Právě tomu by nyní mohly padnout za oběť 7nm procesory Threadripper, které zmizely z nové roadmap. Ostatně pokud si AMD mělo vybrat mezi tím, aby zajistilo dostatek 7nm CPU EPYC a vypuštěním nových Threadripperů, je zřejmé, jak to muselo dopadnout. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů