www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Digitimes: Intel nechá v TSMC vyrábět některé procesory a čipové sady

Digitimes: Intel nechá v TSMC vyrábět některé procesory a čipové sady
, , aktualita
Opět je to server Digitimes, který zmiňuje outsourcing výroby procesorů a čipových sad Intelu do továren společnosti TSMC. Poprvé to bylo zmíněno už v první polovině září a posléze tato informace zůstala nepotvrzena. Nyní je to tu zase.
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes tak opět zmiňuje přesun výroby některých procesorů a čipsetů Intelu, který má nastat kvůli nedostatečné výrobní kapacitě 14nm linek. Později přišla informace, že Intel rozšíří výrobu, respektive dokončovací fáze výroby (testování a pouzdření), což později sám potvrdil a upřesnil na provozy v Irsku a Vietnamu. Dalo se tak usuzovat, že tato informace možná byla mylně interpretována jako outsourcing do TSMC, ovšem nyní ji Digitimes zmiňuje znova.
 
 
Digitimes udává, že dané informace poskytly jeho zdroje z dodavatelského řetězce procesorů, dle nichž je jich a čipových sad stále nedostatek a Intel měl začít teprve plánovat výrobu v TSMC. To se týká méně důležitých, a tedy i méně výkonných řad, jako jsou procesory Atom a levnější čipsety, zatímco výkonné Xeony a Core budou vyráběny stále v továrnách Intelu. 
 
Výběr společnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) pro tento účel byl proveden vylučovací metodou, neboť právě pouze ona má být schopna přijímat takové spěšné objednávky. Samotný Intel pochopitelně na tyto informace odmítl reagovat, neboť jako obvykle nekomentuje šuškandu. 
 
Co se týče nedostatku 14nm produktů Intelu na trhu, ten se měl v druhé polovině tohoto roku spíše zhoršit a rozrůst se z oblasti spotřebitelských produktů i do hi-end serverového trhu. Tomu by trošku měly ulevit udávané investice do rozšíření provozů v Irsku a Vietnamu, do nichž Intel napumpuje kolem miliardy dolarů a především budou určeny pro výrobu výkonných Core a Xeonů. 
 
Digitimes ještě zmiňuje, že jeho zdroje předpokládají vyřešení nedostatečné výroby Intelu někdy v prvním kvartálu roku 2019 a že ten s TSMC ohledně výroby jeho produktů vyjednává už od poloviny tohoto roku. A je třeba připomenout, že podobnou spolupráci obě firmy v minulosti již navázaly. TSMC vyrábělo třeba SoC pro Intel SoFIA v roce 2013 nebo jiná SoC založená na CPU Atom v roce 2009.
 
Co se týče cen a dostupnosti procesorů Intel, s nimi to není nijak slavné. Ceny už moc nerostou, ale takový Core i7-8600K má skladem jen minimum obchodů, a to jim ještě musíme věřit, že to skutečně tak je. Jiné Coffee Lake na tom nejsou o moc lépe a nejnovější Core 9. generace jsou buď dostupné dobře (Core i5-9600K), popřípadě vůbec (Core i7-9700K), nebo jen výjimečně (Core i9-9900K). Vycházíme ale z údajů Heureky, která je aktuálně poněkud z formy a mezi nejprodávanější procesory řadí na všech 10 předních místech Xeony. Ovšem zběžné prolétnutí největších e-shopů výše uvedené informace potvrzuje. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala