Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak

Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak
, , aktualita
Electronic Arts zatím ve hře Star Wars Battlefront II deaktivovali systém mikrotransakcí, který byl zvláště minulý týden hlasitě kritizován a dalo by se říci, že hráčům už došla trpělivost. Dle jistého analytika však byla tato kritika nezasloužená. 
K oblíbeným
reklama

Star Wars Battlefront II mají zatím deaktivované mikrotransakce a nyní se čeká na to, jak Electronic Arts tuto zapeklitou situaci vyřeší. Mezitím získali podporu alespoň jednoho analytika, který věří, že reakce herní komunity byla přehnaná a že EA a jiní nakladatelé by si mohli za své hry žádat i více peněz. 


Pokud si na něj chcete posvítit, je to Evan Wingren z KeyBanc Capital Markets, který prohlásil, že EA nezvládli vypuštění Star Wars Battlefront II na trh, ale z jeho pohledu jde spíše o to, že neměli mikrotransakce ani dočasně rušit, neboť jde z finančního hlediska o riziko. To je však očividné, že?

Wingren ale pokračuje, že hráči neplatí moc a platí spíše málo a sám se za hráče považuje. Celou kauzu pak vidí jako dokonalou příležitost pro vytvoření smrště negativních reakcí, neboť jde o výbušnou směs namíchanou z EA, Star Wars, Redditu a "puristických" novinářů, kteří namají rádi mikrotransakce. 

A když už kritici nastoleného systému provádějí své kalkulace o tom, jak dlouho musíme hrát, než si odemkneme různé možnosti ve hře, i Wingren se rozhodl počítat. Pokud za hru utratíme 60 dolarů plus 20 dolarů za měsíc, pak dáme asi 40 centů za hodinu hraní v případě, že za jeden rok nahrajeme v průměru 2,5 hodiny denně. To pak srovnal s placenou televizí, kde je cena 60 až 65 centů za hodinu nebo 80 centů v případě půjčovaných filmů. To jsou vskutku zajímavé počty, dle nichž bychom mohli zakrátko platit třeba za hodinu používání systému Windows a ne že by to bylo v dnešní době velké sci-fi, že, Adobe?

Wingrenovi ale uniká jedna velice podstatná věc, a sice ta, že jde o interaktivní zábavu, v níž mají více platící hráči navrch nad méně platícími či dokonce neplatícími (nad rámec ceny samotné hry). To společně s prvky hazardu výrazně pokřivuje celý herní systém a v žádném případě to nelze srovnávat se službami, v jejichž případě dopředu přesně víme, co dostaneme za zaplacený obnos. Systém je prostě nastaven tak, aby hráči měli potřebu platit co nejvíce, pro což se vymýšlí i patentované technologie, a osobně bych chtěl vidět obličej pana Wingrena, kdyby mu někdo nabídl namísto prosté možnosti zaplatit si sledování filmu jen jakousi placenou virtuální krabici, v níž může daný film najít. Pokud tedy bude mít velké štěstí. 

Vedle toho všeho je tu samotná společnost Disney, která vlastní práva na značku Star Wars a ta si obecně daleko lépe než EA a jiní herní nakladatelé hlídá to, aby své zákazníky moc neštvala. Je také ke své značce velice starostlivá, a tak není divu, že dle listu The Wall Street Journal je vedení Disney velice znepokojeno a už to firmě EA dalo důrazně najevo. To je dobrá zpráva pro ty, kteří čekají, zda budou chystané změny ve hře Battlefront II opravdu zásadní. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala