www.svethardware.cz
>
>
>

Do Windows 7 se vrátily nabídky na upgrade

Do Windows 7 se vrátily nabídky na upgrade
, , aktualita
Když Microsoft dostal na trh Windows 10 a rozběhla se lhůta, v jejímž rámci mohli uživatelé Windows 7 upgradovat zdarma, začaly se jim také objevovat příslušné nabídky představující až podvodné jednání. Nyní se vrací, ale z jiného důvodu.
K oblíbeným
reklama
Microsoft toho zkusil ve své době dost, aby uživatele Windows 7 přiměl k upgradu na Windows 10. Vzpomenout můžeme především na případ, kdy aplikace GWX (Get Windows 10) nabídla upgrade v okně, které se mnozí naučili automaticky zavírat pomocí křížku vpravo nahoře. Jednou však Microsoft změnil chování této aplikace tak, že oním křížkem byl potvrzen nabízený termín upgradu a člověk pak prostě jednoho dne přišel k PC a z jeho obrazovky se na něj zubily čerstvě nainstalované desítky. 
 
 
Nyní ale už oficiální nabídka upgradu zdarma dávno skončila uživatelé Windows 7 mají výhled naopak na to, že po 14. lednu 2020 už pro svůj systém nedostanou žádné, a tedy ani bezpečnostní aktualizace, a to až na naprosté výjimky. V případě Windows XP nedlouho poté následoval exodus uživatelů  a lze si představit, že v případě sedmiček to bude podobné. Firmy budou mít možnost si další podporu Windows 7 zaplatit, ale je otázka, zda nebude výhodnější do té doby přejít na desítky, když to stejně později budou muset udělat, pokud se rovnou nerozhodnou pro jiný systém. 
 
Microsoft tak už nyní oficiálně nenabízí upgrade zdarma (neoficiálně by to stále mělo jít), a dle toho tak vypadá i nová nabídka, kde máme k dispozici pouze odkaz na další informace a dokonce i volbu, aby nás systém s něčím takovým už neotravoval. 
 
14. ledna, samozřejmě v úterý, tak přijdou poslední aktualizace pro Windows 7, pokud jde o ty pravidelné. Microsoft ještě poté může udělat výjimku, stejně jako v případě Windows XP ohrožované ransomwarem WannaCry před dvěma lety. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů