www.svethardware.cz
>
>
>

Do Windows 7 se vrátily nabídky na upgrade

Do Windows 7 se vrátily nabídky na upgrade
, , aktualita
Když Microsoft dostal na trh Windows 10 a rozběhla se lhůta, v jejímž rámci mohli uživatelé Windows 7 upgradovat zdarma, začaly se jim také objevovat příslušné nabídky představující až podvodné jednání. Nyní se vrací, ale z jiného důvodu.
K oblíbeným
reklama
Microsoft toho zkusil ve své době dost, aby uživatele Windows 7 přiměl k upgradu na Windows 10. Vzpomenout můžeme především na případ, kdy aplikace GWX (Get Windows 10) nabídla upgrade v okně, které se mnozí naučili automaticky zavírat pomocí křížku vpravo nahoře. Jednou však Microsoft změnil chování této aplikace tak, že oním křížkem byl potvrzen nabízený termín upgradu a člověk pak prostě jednoho dne přišel k PC a z jeho obrazovky se na něj zubily čerstvě nainstalované desítky. 
 
 
Nyní ale už oficiální nabídka upgradu zdarma dávno skončila uživatelé Windows 7 mají výhled naopak na to, že po 14. lednu 2020 už pro svůj systém nedostanou žádné, a tedy ani bezpečnostní aktualizace, a to až na naprosté výjimky. V případě Windows XP nedlouho poté následoval exodus uživatelů  a lze si představit, že v případě sedmiček to bude podobné. Firmy budou mít možnost si další podporu Windows 7 zaplatit, ale je otázka, zda nebude výhodnější do té doby přejít na desítky, když to stejně později budou muset udělat, pokud se rovnou nerozhodnou pro jiný systém. 
 
Microsoft tak už nyní oficiálně nenabízí upgrade zdarma (neoficiálně by to stále mělo jít), a dle toho tak vypadá i nová nabídka, kde máme k dispozici pouze odkaz na další informace a dokonce i volbu, aby nás systém s něčím takovým už neotravoval. 
 
14. ledna, samozřejmě v úterý, tak přijdou poslední aktualizace pro Windows 7, pokud jde o ty pravidelné. Microsoft ještě poté může udělat výjimku, stejně jako v případě Windows XP ohrožované ransomwarem WannaCry před dvěma lety. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková