EA: pokud se vám ženy v Battlefieldu 5 nelíbí, nekupujte jej

EA: pokud se vám ženy v Battlefieldu 5 nelíbí, nekupujte jej
, , aktualita
Už jsme se věnovali tomu, jak Battlefield 5 ve svém traileru zobrazuje vedle divoké a nepřehledné akce (přeci jen, je to trailer) také bojující ženu s jakousi robotickou rukou. To vyvolalo své reakce, na něž EA nyní odpovídají.
K oblíbeným
reklama
Zpráva vyslaná z EA do světa hovoří jasně: "Buď to přijměte, nebo si naši hru nekupujte". O co jde? Jednoduše o nic jiného než o ženy na bojišti a jedna z nich je ostatně hlavní hrdinkou oficiálního traileru, který otevřel postupné odhalování hry Battlefield 5. 
 
 
Chief Creative Officer Patrick Söderlund z EA k tomu řekl, že Battlefield V je z velké části o dosud neviděném, neřečeném a nehraném. Obecně se má za to, že ženy v druhé světové nebojovaly, ale to není pravda, byla jich kvanta. 
 
S tím se dá jistě souhlasit. Válka byla a stále je především záležitostí mužů, ale už v druhé světové můžeme najít mnoho příkladů, kdy se i ženy dostaly nejen do podpůrných rolí, ale i do akce, což se ale týkalo výhradně Sovětského svazu. Lidé protestující proti ženské bojovnici v řadách spojenců, notabene s robotickou rukou, mají jistě pravdu, že to není historicky přesné. Jenomže jde o Battlefield, ne o Flashpoint, ARMA či třeba černochy na Sázavsku v 15. století. To platí i pro další námitky třeba proti tomu, že tanky v Battlefield 5 jezdí po bojišti jako F1 po okruhu. Osobně jsem ale nikde neviděl námitku proti střelám V1 dopadajícím doprostřed fronty, což také není zrovna způsob, jakým bývaly používány.
 
 
Battlefield nikdy nebyl hra, která slibovala historickou nebo v podstatě jakoukoliv přesnost. V Battlefield 1 si můžeme opravit koně klíčem, v předchozích dílech můžeme vyskočit ve vzduchu z proudové stíhačky a naskočit do jiné nebo vyskočit a pomocí RPG sundat letadlo, které nám dýchalo na záda, z čehož by se i Pugačev osypal. To jsou některé z nejkřiklavějších příkladů toho, že se na realitu samotnou v sérii Battlefield prostě a jednoduše vůbec nehraje a dané prostředí, nyní tedy jde o druhou světovou válku, slouží prostě jen jako rámec děje a inspirace. Ostatně už v novém Call of Duty si můžeme v multiplayeru klidně zahrát za ženu, nacistku a navíc s černou kůží. Nad tím už se popravdě řečeno rozum trošku zasekává.
 
Pozdvižení kolem žen tak můžeme brát spíše jako doprovodný projev frustrace ze vzestupu tzv. Social Justice Warriors (SJW), který s sebou často přináší komické i přímo absurdní výlevy těchto bojovníků za rovnoprávnost. Nicméně ženy v Battlefieldu, který si na válku jen hraje i na poměry počítačových her, by opravdu neměly být cílem útoků mužů a chlapců, kteří se cítí ohroženi. Tato hra je v historické přesnosti v podstatě téměř na úrovni série Wolfenstein, kde se na naše ohrožené mužství řítí ještě větší pohroma, považte, dvě dcery BJ Blazkowicze
 
Zdroj: PC Gamer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková