EA: pokud se vám ženy v Battlefieldu 5 nelíbí, nekupujte jej

EA: pokud se vám ženy v Battlefieldu 5 nelíbí, nekupujte jej
, , aktualita
Už jsme se věnovali tomu, jak Battlefield 5 ve svém traileru zobrazuje vedle divoké a nepřehledné akce (přeci jen, je to trailer) také bojující ženu s jakousi robotickou rukou. To vyvolalo své reakce, na něž EA nyní odpovídají.
K oblíbeným
reklama
Zpráva vyslaná z EA do světa hovoří jasně: "Buď to přijměte, nebo si naši hru nekupujte". O co jde? Jednoduše o nic jiného než o ženy na bojišti a jedna z nich je ostatně hlavní hrdinkou oficiálního traileru, který otevřel postupné odhalování hry Battlefield 5. 
 
 
Chief Creative Officer Patrick Söderlund z EA k tomu řekl, že Battlefield V je z velké části o dosud neviděném, neřečeném a nehraném. Obecně se má za to, že ženy v druhé světové nebojovaly, ale to není pravda, byla jich kvanta. 
 
S tím se dá jistě souhlasit. Válka byla a stále je především záležitostí mužů, ale už v druhé světové můžeme najít mnoho příkladů, kdy se i ženy dostaly nejen do podpůrných rolí, ale i do akce, což se ale týkalo výhradně Sovětského svazu. Lidé protestující proti ženské bojovnici v řadách spojenců, notabene s robotickou rukou, mají jistě pravdu, že to není historicky přesné. Jenomže jde o Battlefield, ne o Flashpoint, ARMA či třeba černochy na Sázavsku v 15. století. To platí i pro další námitky třeba proti tomu, že tanky v Battlefield 5 jezdí po bojišti jako F1 po okruhu. Osobně jsem ale nikde neviděl námitku proti střelám V1 dopadajícím doprostřed fronty, což také není zrovna způsob, jakým bývaly používány.
 
 
Battlefield nikdy nebyl hra, která slibovala historickou nebo v podstatě jakoukoliv přesnost. V Battlefield 1 si můžeme opravit koně klíčem, v předchozích dílech můžeme vyskočit ve vzduchu z proudové stíhačky a naskočit do jiné nebo vyskočit a pomocí RPG sundat letadlo, které nám dýchalo na záda, z čehož by se i Pugačev osypal. To jsou některé z nejkřiklavějších příkladů toho, že se na realitu samotnou v sérii Battlefield prostě a jednoduše vůbec nehraje a dané prostředí, nyní tedy jde o druhou světovou válku, slouží prostě jen jako rámec děje a inspirace. Ostatně už v novém Call of Duty si můžeme v multiplayeru klidně zahrát za ženu, nacistku a navíc s černou kůží. Nad tím už se popravdě řečeno rozum trošku zasekává.
 
Pozdvižení kolem žen tak můžeme brát spíše jako doprovodný projev frustrace ze vzestupu tzv. Social Justice Warriors (SJW), který s sebou často přináší komické i přímo absurdní výlevy těchto bojovníků za rovnoprávnost. Nicméně ženy v Battlefieldu, který si na válku jen hraje i na poměry počítačových her, by opravdu neměly být cílem útoků mužů a chlapců, kteří se cítí ohroženi. Tato hra je v historické přesnosti v podstatě téměř na úrovni série Wolfenstein, kde se na naše ohrožené mužství řítí ještě větší pohroma, považte, dvě dcery BJ Blazkowicze
 
Zdroj: PC Gamer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala