www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů

Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
, , aktualita
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
K oblíbeným
reklama
Americká společnost SpaceX už několikátým rokem pořádá soutěž, které se můžou účastnit týmy se svou transportní kapslí Hyperloopu. V sídle SpaceX v Hawthorne v Kalifornii se nachází testovací tunel dlouhý 1,25 kilometru, jenž se používá pro zkušební jízdy při soutěži. 
 
Studentské týmy jsou motivovány k navržení a postavení co nejlepšího či nejrychlejšího prototypu vozidla, které by mohlo jezdit trubkovými tunely Hyperloopu. Tyto transportní kapsle musí být samohybné a cílem je dosáhnout co nejvyšší rychlosti bez havarování. 
 
Tento rok se na SpaceX Hyperloop Pod Competition předvedl tým z Technické univerzity Mnichov, kterému se podařilo dosáhnout nejvyšší rychlosti ze všech týmů. Jejich kapsle se pohybovala po testovací dráze rychlostí až 463 km/h, poté ale došlo k poškození a vozidlo muselo nouzově zastavit. 
 
 
Po soutěžení se Elon Musk na svém twitterovém účtu svěřil, že příští rok by na soutěži Hyperloopů měla být zkušební dráha dlouhá 10 kilometrů a měla by mít i zatáčku. Elon Musk také prohlásil, že zvažuje soutěž v budování tunelů. Podle něj by hlavním cílem bylo tvořit tunely co nejefektivněji, výzvu by představovala především problematika výztuží a zbavování se zeminy. Právě budování nových tunelů je jednou z překážek, která se při stavbě dráhy Hyperloopu musí překonat, protože není jednoduché získat potřebná povolení a stavba tunelu je i časově náročná. 
 
Už v roce 2017 tým z Technické univerzity Mnichov zvítězil se svým malým vozidlem, když dosáhl rychlosti až 324 km/h. Minulý rok Technická univerzita Mnichov také obsadila pozici nejrychlejšího týmu, přičemž se jim jejich vůz podařilo nechat svištět rychlostí téměř 470 km/h. Elon Musk věří, že je možné dosáhnout rychlostí téměř až 1000 km/h. Zatím není stanoven datum soutěže v roce 2020, dá se ale očekávat, že se bude opět konat v letních měsících. Do té doby tedy musí Elon Musk zajistit novou desetikilometrovou dráhu, jakou slibuje. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP
Aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 a Server opět přinesly potíže navíc. V případě aktualizace KB4520062 jde o to, že její instalace ochromí bezpečnostní řešení Windows Defender ATP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu
Dva členové amerického Kongresu a tři členové Senátu ve svém dopisu adresovaném výkonnému řediteli firmy Activision- Blizzard zkritizovali postoj, jaký ta zaujala v případě hongkongského hráče Ng Wai Chunga. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře