www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů

Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
, , aktualita
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
K oblíbeným
reklama
Americká společnost SpaceX už několikátým rokem pořádá soutěž, které se můžou účastnit týmy se svou transportní kapslí Hyperloopu. V sídle SpaceX v Hawthorne v Kalifornii se nachází testovací tunel dlouhý 1,25 kilometru, jenž se používá pro zkušební jízdy při soutěži. 
 
Studentské týmy jsou motivovány k navržení a postavení co nejlepšího či nejrychlejšího prototypu vozidla, které by mohlo jezdit trubkovými tunely Hyperloopu. Tyto transportní kapsle musí být samohybné a cílem je dosáhnout co nejvyšší rychlosti bez havarování. 
 
Tento rok se na SpaceX Hyperloop Pod Competition předvedl tým z Technické univerzity Mnichov, kterému se podařilo dosáhnout nejvyšší rychlosti ze všech týmů. Jejich kapsle se pohybovala po testovací dráze rychlostí až 463 km/h, poté ale došlo k poškození a vozidlo muselo nouzově zastavit. 
 
 
Po soutěžení se Elon Musk na svém twitterovém účtu svěřil, že příští rok by na soutěži Hyperloopů měla být zkušební dráha dlouhá 10 kilometrů a měla by mít i zatáčku. Elon Musk také prohlásil, že zvažuje soutěž v budování tunelů. Podle něj by hlavním cílem bylo tvořit tunely co nejefektivněji, výzvu by představovala především problematika výztuží a zbavování se zeminy. Právě budování nových tunelů je jednou z překážek, která se při stavbě dráhy Hyperloopu musí překonat, protože není jednoduché získat potřebná povolení a stavba tunelu je i časově náročná. 
 
Už v roce 2017 tým z Technické univerzity Mnichov zvítězil se svým malým vozidlem, když dosáhl rychlosti až 324 km/h. Minulý rok Technická univerzita Mnichov také obsadila pozici nejrychlejšího týmu, přičemž se jim jejich vůz podařilo nechat svištět rychlostí téměř 470 km/h. Elon Musk věří, že je možné dosáhnout rychlostí téměř až 1000 km/h. Zatím není stanoven datum soutěže v roce 2020, dá se ale očekávat, že se bude opět konat v letních měsících. Do té doby tedy musí Elon Musk zajistit novou desetikilometrovou dráhu, jakou slibuje. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář