www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů

Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
, , aktualita
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
K oblíbeným
reklama
Americká společnost SpaceX už několikátým rokem pořádá soutěž, které se můžou účastnit týmy se svou transportní kapslí Hyperloopu. V sídle SpaceX v Hawthorne v Kalifornii se nachází testovací tunel dlouhý 1,25 kilometru, jenž se používá pro zkušební jízdy při soutěži. 
 
Studentské týmy jsou motivovány k navržení a postavení co nejlepšího či nejrychlejšího prototypu vozidla, které by mohlo jezdit trubkovými tunely Hyperloopu. Tyto transportní kapsle musí být samohybné a cílem je dosáhnout co nejvyšší rychlosti bez havarování. 
 
Tento rok se na SpaceX Hyperloop Pod Competition předvedl tým z Technické univerzity Mnichov, kterému se podařilo dosáhnout nejvyšší rychlosti ze všech týmů. Jejich kapsle se pohybovala po testovací dráze rychlostí až 463 km/h, poté ale došlo k poškození a vozidlo muselo nouzově zastavit. 
 
 
Po soutěžení se Elon Musk na svém twitterovém účtu svěřil, že příští rok by na soutěži Hyperloopů měla být zkušební dráha dlouhá 10 kilometrů a měla by mít i zatáčku. Elon Musk také prohlásil, že zvažuje soutěž v budování tunelů. Podle něj by hlavním cílem bylo tvořit tunely co nejefektivněji, výzvu by představovala především problematika výztuží a zbavování se zeminy. Právě budování nových tunelů je jednou z překážek, která se při stavbě dráhy Hyperloopu musí překonat, protože není jednoduché získat potřebná povolení a stavba tunelu je i časově náročná. 
 
Už v roce 2017 tým z Technické univerzity Mnichov zvítězil se svým malým vozidlem, když dosáhl rychlosti až 324 km/h. Minulý rok Technická univerzita Mnichov také obsadila pozici nejrychlejšího týmu, přičemž se jim jejich vůz podařilo nechat svištět rychlostí téměř 470 km/h. Elon Musk věří, že je možné dosáhnout rychlostí téměř až 1000 km/h. Zatím není stanoven datum soutěže v roce 2020, dá se ale očekávat, že se bude opět konat v letních měsících. Do té doby tedy musí Elon Musk zajistit novou desetikilometrovou dráhu, jakou slibuje. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář