Epic Games spouští vlastní herní obchod s velkorysým podílem pro autory

Epic Games spouští vlastní herní obchod s velkorysým podílem pro autory
, , aktualita
Proč se společnost Valve nedávno odhodlala velkým vydavatelům dát vyšší procento z prodeje her na Steamu? Určitě ne díky vlastní štědrosti. Můžeme za tím vidět i krok Epic Games, který na Tom's Hardware označují za počátek "války obchodů". 
reklama
Společnost Valve jednala rychle a ze svého Steamu udělala na PC zcela dominantní prodejní platformu, která brzy začala být trnem v oku jiných velkých herních firem. Ty si začaly zakládat vlastní obchody, ale vesměs skončily u toho, že v nich nabízejí jen vlastní tituly, tudíž se nemohou vyrovnat Steamu. CD Projekt na to šel trošku jinak, a to cestou nulové tolerance k DRM, ale právě proto také nemůže Steamu konkurovat. Nicméně když si každý ve snaze snížit svou závislost na Steamu založí svůj vlastní obchod, Valve tento drobící se trh jistě pocítí a nejspíš proto firma reagovala zvýšením podílu z prodeje her pro velké firmy. 
 
 
Epic Games známe díky jejich herním enginům Unreal a stejnojmenné herní sérii, ovšem nyní jde především o hru Fortnite, která v podstatě už převzala otěže titulu PUBG jako hra se systémem Battle Royale. Jeho úspěch dokládá už jen ten fakt, že Fortnite Battle Royale by měl být jen jeden herní režim dané hry, ale ve skutečnosti jako by ty ostatní ani neexistovaly. 
 
Firma tak získala pocit, že je nyní vhodný čas ke spuštění vlastního multiplatformního herního obchodu, který bude nejdříve podporovat Windows a macOS a později Android a snad i Linux. V případě mobilních zařízení Apple to pochopitelně nepůjde, ale mohlo by dle toho, jak dopadne aktuální spor projednávaný u amerického Nejvyššího soudu. Právě díky Fortnite získali Epic Games potřebné zkušenosti s provozem elektronického obchodu, v jehož rámci nabízí ostatním společnostem celkem velkorysých 88 procent z prodejní částky. Valve si doposud bralo 70 procent a nově jen těm největším vydavatelům a herním studiím dá maximálně 80, zatímco ono procento od Epic Games platí pro všechny. 
 
Samozřejmě jde také o to, že na Steamu mají firmy šanci prodat nejvíce kopií své hry a rozjet další byznys v rámci komunit. Je ale skutečně cítit, že herní obchody a platformy ze začínají přetahovat o zákazníky. Epic se také zaměřili na Google, který si dle nich bere příliš velký podíl z prodeje softwaru na Play Store, a to obyčejně 30 procent, což platí i pro Apple a platilo pro Steam. 

Uvidíme, jak se to všechno vyvine. Nyní můžeme čekat především na rozhodnutí Nejvyššího soudu, protože dle něj by mohl Apple být donucen pustit na svou platformu iOS i konkurenční obchody a to samé by pak mohlo platit i pro Xbox a PlayStation. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář